Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha fogyatékos gyerekem születi...

Ha fogyatékos gyerekem születik, hogy tudok lemondani róla?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de rettegek az egésztől, mert félek, hogy a vizsgálatok ellenére fogyatékos gyerekem születik. Abban az esetben sürgősen és gyorsan akarok lemondani róla,mert amúgy is undorodok a csecsemőktől (gondlom ez hormonok és ösztönök hatására csak megváltozik),de egy testi fogyatékos csecsemő tuti kiverné a biztosítékot nálam. Szóval milyen papírok, intézkedések kellenek a lemondáshoz, és ugye az végleges?

2014. márc. 11. 15:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/120 A kérdező kommentje:
A linket köszönöm, ez végre hasznos volt. Utolsó válaszoló: igen, sajnos "kell" szülni, a párod, a szüleid és a társadalom is ezt várja el tőled. Nem tehetek róla, hogy utálom a csecsemőket, próbáltam tenni ellene,de csak a viszolygás van bennem, de a férjemet imádom és nem akarom elveszíteni.
2014. márc. 11. 16:04
 12/120 anonim ***** válasza:
82%

1. Nem mindenki karrierista, aki nem akar gyereket.


2. Szerintem nem sok ember választaná, hogy egészséges gyereke helyett fogyatékos szülessen.

2014. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/120 anonim ***** válasza:
77%

A kérdésedre a választ nem tudom kérdező,de megérteni megértelek.Én 29 vagyok és most várom a rákszűrésem eredményét mert azt mondta a doki,hogy várjuk meg minden oké e és azután bele lehet kezdeni élesben a babaprojektbe.

Na a lényeg az ha minden oké jövő hónapban nekiállunk és bennem is ilyen kérdések kavarognak mi lesz ha...férjemnek mondtam,hogy nekem akkor nem kell mert nem tudnám nevelni szegényt ha betegen jön világra.Szerencsére egyetértünk ebben vele.

Kissé túlságosan körülírtam a dolgot de gondoltam leírom nem vagy egyedül a gondolatoddal szerintem,csak ezt valaki ki meri mondani valaki meg nem és lehurrogja azt aki vállalja a gondolatait.

Én beparáztam teljesen a gondolattól már,és nem tudom magam sem megmagyarázni miért.Iszonyatosan szeretem a gyerekeket és régóta vágyok sajátra de nem tudom miért jött elő bennem ez az érzés.Próbálom hessegetni a témát és nem ezen agyalni mert nem akarom bevonzani a rosszat.

2014. márc. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/120 anonim ***** válasza:
93%

"igen, sajnos "kell" szülni, a párod, a szüleid és a társadalom is ezt várja el tőled."


Nem. Keresel egy másik párt, a szüleid meg nem azért szültek, hogy a szolgájuk legyél.


Komolyan elb@$znád az életed azért, hogy egy csomó arctalan embernek megfelelj? Már csak ezért se vállalj gyereket: mit tudsz neki mutatni? Hunyászkodj meg, és ne verd felvállalni, amit akarsz?

2014. márc. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/120 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sokan szülnek harminc felett is teljesen egészséges gyereket, ne idegeskedj ezen, felesleges.
2014. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/120 anonim ***** válasza:
82%

Én megértelek, mert 28 éves vagyok, és eszemben sincs szülni. Én sem nagyon szeretem a csecsemőket, illetve bajom nincs úgy velük, ha pl. ismerősnek van gyereke, és meglátogatjuk őket, tök jól elvagyok a babával... Max. 1-2 órát.

De sajátot nem szeretnék.


Nem tudom, miért kell emiatt leszólni bárkit is, nem vagyunk egyformák, nem is kell mindenkinek ugyanúgy élnie az életét.


És a kérdező semmi rosszat nem tett azzal, hogy rákérdezett egy jogi lehetőségre! (Amúgy én adtam a linket.)

2014. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/120 A kérdező kommentje:
16:06-os válaszoló: igazad van, szerintem is kell beszélni a témáról, ha máshol nem lehet, legalább névtelenül...nem mindenki "ősanya", igenis vagyunk, akik a sok szenvedésért cserébe kizárólag egészséges gyereket vagyunk hajlandóak felnevelni. Kívánom, hogy nálatok is minden rendben legyen!
2014. márc. 11. 16:09
 18/120 anonim ***** válasza:
30%
hmmm a.kerdezo sulyos mentalis.problemakkal kuzd Isten.ments.ilyennek gyerek remelm nem.jon osze legalabbis addig.mig.ilyen mig ilyen felelmetes beteg felfogasod van
2014. márc. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/120 anonim ***** válasza:
80%
Akkor fogod elveszíteni a férjed, mikor a mélyen utált és általad gusztustalannak tartott gyereked éjjel nappal hallgatott állhatatlan sírása után, kimerülten, idegbetegen és mindenért őt hibáztatva elüldözöd. Önként.
2014. márc. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/120 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nincs olyan nő akinek ez ne fordulna meg a fejében terhesség előtt vagy alatt is akár.Amelyik nő azt mondja,hogy egyszer sem jutott eszébe mit csinálna ha az egyik vizsgálat alkalmával kiderülne beteg a gyerek az hazudik.De ha a vizsgálatok ellenére beteg lesz ami a születés után derül ki akkor se gondolom,hogy mindenképp magánál kellene tartani a gyereket egy nőnek.

Lehet szívtelennek és nem anyának valónak nevezni most engem de én nem vállalnám 100%.

2014. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!