Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha fogyatékos gyerekem születi...

Ha fogyatékos gyerekem születik, hogy tudok lemondani róla?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de rettegek az egésztől, mert félek, hogy a vizsgálatok ellenére fogyatékos gyerekem születik. Abban az esetben sürgősen és gyorsan akarok lemondani róla,mert amúgy is undorodok a csecsemőktől (gondlom ez hormonok és ösztönök hatására csak megváltozik),de egy testi fogyatékos csecsemő tuti kiverné a biztosítékot nálam. Szóval milyen papírok, intézkedések kellenek a lemondáshoz, és ugye az végleges?

2014. márc. 11. 15:45
 81/120 anonim ***** válasza:
22%

79: gondolom tőled kaptam a kedves sorokat privátban, ezúton is köszönöm.


80: a sztoriban túl sok volt az istenezés, hit, én ateista vagyok, így átugrottam.

Te nem lettél olyan életunt, önsajnáló mártír mint az egyik válaszoló korábban. Teszel valamit, dolgozol, nem a 4 fal közt síránkozol. Nyilván te hasznosabb vagy annál az anyánál aki fentebb írt. A lányod más tészta. Nekem az "önzetlen szeretetet tanít" nem elég ahhoz, hogy hasznosnak találjam, de ez ugye értékrend függő, amit kár megpróbálni megváltoztatni egymáson. Én sem próbálkozom nálad, mert időpazarlás.

2014. márc. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/120 anonim ***** válasza:
94%

nem is akarok senkit se megtéríteni:) én hívő vagyok és hiszem hogy oka van miért őt kaptam... nem hibáztatok én senkit hogy más az értékrendje mint az enyém... de nézzük más szemszögből akkor hogy hasznos tagja-e a társadalomnak... nézzünk egy olyan társadalmat, ahol nincs egyetlen egy sérült gyermek sem, sem beteg emberek... hány kórház, rendelő, intézmény, iskola zárhatna be és az ott dolgozók munkanélkülivé válnának... lehet ő személy szerint nem termel semmit... mégis munkát adnak sok 1000 embernek... :) és a mai munkanélküli világban ez sem elhanyagolható :)

ami engem igazából idegesít az emberi tudatlanság a sérült emberekről... rengeteg tévhit kering és félelemmel töltik el őket ha meglátnak egyet... pedig aztán a legártalmatlanabb emberek... sokszor figyeljük a férjemmel az emberek reakcióját a lányomra pl ha elmegyünk vásárolni... tudni kell a lányomról, hogy szinte mindenkinek köszön és nagyon sokszor odamegy vadidegenekhez bemutatkozni.. nyújtja a kezét és mondja a nevét :) 2 féle ember van: az egyik mosolyogva megfogja a kezét bemutatkozik neki és megy tovább... a másik elhúzódik, látom hogy megijed és szinte rohan el a közeléből, mintha leprás lenne... persze figyelek rá hogy ha látom hogy félelmet vált ki valakiből akkor megakadályozzam a közeledését... de jó lenne végre egy elfogadó társadalomba élni és nem leprásként kezelni őket... nem nekik kell vele élni, nem nekik kell gondozni, fél perc kedvesség kéne csak... semmi több! de tudom hogy ezt nem én fogom megváltoztatni azzal hogy itt írok pár mondatot :)

2014. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/120 anonim ***** válasza:
32%
Az a típus, aki elhúzódik a lányodtól nagy valószínűséggel nem csak azért, mert nem egészséges. Én magam is utálom vadidegenek közeledését az utcán. Nem mosolygok vissza, gyűlölöm ha hozzámérnek, még akkor is, ha ezt egy látványosan egészséges, csinos, "hasznos társadalmi tag" is teszi meg. Sosem szerettem ezt a fajta közeledést, mindig híve voltam a 3 lépés távolságnak, pláne idegenekkel szemben. A boltba se azért megyek, hogy odajöjjenek köszöngetni, mosolyogni, beszélgetni. Azért megyek, hogy megvegyek valamit, és menjek tovább a dolgomra. Szóval ne így gondolj ezekre az emberekre, hogy a betegség váltja ki belőlük, mert én egy egészséges embertől is "megijedek" (amúgy nem, de ezt gondolhatják), elhúzódok. A kisgyerekektől is, akik még azt sem tudják, mit csinálnak, csak kapálóznak a babakocsiban meg gügyögnek nekem. Ha épp zöldségespult mellett állunk anyukával és a gyerek elkezd nekem magyarázni, megfogom a kis paradicsomokat amikért mentem, és elmegyek onnan. És ezzel nagyon-nagyon sok ember van így rajtam kívül is! Ne lásd bele a betegséget. Persze biztos vagyok benne, hogy van akit az riaszt meg, de többségük hátán amúgy is a hideg szaladgál csak mert odament hozzájuk egy idegen.
2014. márc. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/120 anonim ***** válasza:
28%
azt megértem ha egy felnőtt ember megy oda az ember első reakciója, hogy "mit akarhat tőlem? bántani?" de itt gyerekekről beszélünk... persze ezt is aláírom amit te mondasz, hogy sok ember van aki nem enged a közelébe idegent.. de én látom a reakciókat nem te :) ez nem ennek szól.. hanem a betegségnek... :)
2014. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/120 anonim ***** válasza:
27%
Akkor meg ha biztosra tudod, hogy a betegség ijeszti meg az embereket, tartsd távol a lányod tőlük. És ne használd fel őt arra, hogy tanulmányokat gyárts a férjeddel, hogy az emberek hogy állnak a lányotokhoz. Inkább fogadjátok ezt el, és ne provokáljatok. Igen, sokan irtóznak a beteg emberektől, és ez mindig is így volt és így is lesz. Fogd meg szépen a kezét vásárláskor és ne hagyd, hogy odarohangáljon minden jött-menthez, mert csúnya vége is lehet.
2014. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/120 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó, ez meglehetősen ledegradáló válasz volt, szerintem...

Nem hjinném hogy bárki is tanulmányokat gyártana, nem is értem az érvelésedet.

Gyerekek esetén egyébként elnézőek a felnőttek, hozzám is jött már oda nagy vagányan kis srác. :-)

2014. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/120 anonim ***** válasza:
0%
elolvastad te azt amit előtte írtam? hogy ha látom hogy néznek rá akkor megakadályozom? de nem fogom magamhoz láncolni csak azért mert ő sérült...ő is ember... és neki is vannak ugyanúgy jogai ismerkedni mint neked, nekem, vagy bárki másnak... akár tetszik ez neked, akár nem.. :) azt azért megkérdezném tőled hogy akadályozod azt meg amikor állsz a sorba melletted a másik és erre fél pillanat alatt odaköszön neki és nyújtja a kezét... látszik hogy semmi tapasztalatod.. csak előítéleted.. :) de... és ezt őszintén írom, hála az égnek, hogy ebben, ha az %-osan nézzünk, nagyon kevés embernek van tapasztalata...
2014. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/120 anonim ***** válasza:
27%
mellesleg hidd el nem egy dossziéval járok boltba hogy nah most megnézzük ki mit reagál és küldözgetem... ha akarom ha nem, látom... és igen volt már hogy megbeszéltük ezt a férjemmel... :)tán tilos?:D
2014. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/120 anonim ***** válasza:
100%

"azt megértem ha egy felnőtt ember megy oda az ember első reakciója, hogy "mit akarhat tőlem? bántani?" de itt gyerekekről beszélünk..."


Nem nekem írtad, de hidd el, én például "félek" a gyerekektől.


Vagyis nem igazi félelem, de ha egy felnőtt odajön hozzám, és nem akarok vele kommunikálni, megmondom neki, ha esetleg erőszakos, én is lehetek ugyanannyira erőszakos.


És pont ezért nem szeretem, ha (egészséges) gyerekek odajönnek hozzám. Mindenki várja, hogy eldobjam az agyam, gügyögjek, de egy gyereket nem tolhatok arrébb, hogy hagyjál már békén, és akkor is rossz szemmel néznek, ha nem tetszik nekem, hogy egy idegen gyerek végigtapogat. De nem lökhetem el, ahogy egy felnőttel tenném. Így pl. orvosnál mikor ülök, azon imádkozom, hogy ne másszon az ölembe senkinek a gyereke, és a szülője vegye már észre, mert én nem szeretem az idegeneket. Hogy gyerek vagy felnőtt, az tök mindegy.

2014. márc. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/120 anonim ***** válasza:
19%

"azt azért megkérdezném tőled hogy akadályozod azt meg amikor állsz a sorba melletted a másik és erre fél pillanat alatt odaköszön neki és nyújtja a kezét..."


Bár nem írtad mennyi idős, de nagyon egyszerű: megnevelem. Elmondom neki, hogy nem szabad csak úgy mindenkihez odamenni, zaklatni az idegeneket. Ha köszönni és kezetnyújtani már tud, van olyan korban, hogy lehessen őt nevelni, még ha sérült is. Az egészséges gyerekek általában tudják, hol a helyük, mert megnevelik őket, persze rengeteg kivétel van, sajnos találkoztam már értetlen, neveletlen gyerekkel, nem kevéssel. De a beteg gyerek se kivétel alól, hogy ha már megtartották és nem szakértők gondozzák, akkor a szülő vegye a fáradtságot és nevelje őt meg. Ne az embereknek kelljen alkalmazkodni egyetlen beteg gyerekhez, hanem ha már a társadalom hasznos tagja, akkor ő alkalmazkadjon egyedül a sok emberhez.

2014. márc. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!