Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha fogyatékos gyerekem születi...

Ha fogyatékos gyerekem születik, hogy tudok lemondani róla?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de rettegek az egésztől, mert félek, hogy a vizsgálatok ellenére fogyatékos gyerekem születik. Abban az esetben sürgősen és gyorsan akarok lemondani róla,mert amúgy is undorodok a csecsemőktől (gondlom ez hormonok és ösztönök hatására csak megváltozik),de egy testi fogyatékos csecsemő tuti kiverné a biztosítékot nálam. Szóval milyen papírok, intézkedések kellenek a lemondáshoz, és ugye az végleges?

2014. márc. 11. 15:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/120 anonim ***** válasza:
80%

"Jelentem, továbbra sem kéne beteg gyerek."

#100-as, te nem vagy százas. Senkinek sem "kell"!!!!

Van, tragédia, és nem lehet elintézni, hogy fujj,"nem kell" és menni tovább, mintha mi sem történt volna.

Mert ez nem így működik. Nem válogathatsz, ezek a kérdések kiesnek az ember hatóköréből. Nyilván mindent megtesz minden normális ember, hogy egészséges, okos, ép gyereke szülessen, és boldogan élje életét.

Ennek ellenére néha nem az születik, néha később lesz a baj, néha meghal.


Ezerszer fog szembejönni veled minden mulasztásod!

2014. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/120 anonim ***** válasza:
16%
A kérdésben az szerepelt, hogy a már születéskor beteg gyerekről hogy lehet lemondani. Én is így értettem a "nem kéne beteg gyerek" mondatomat. Ha szülésig mindent rendben találnának, majd kiderülne, hogy nincs végtagja/szellemi fogyatékos/akármi - ezer féle baja lehet - akkor a kórházban hagynám, mert nem vennék a nyakamba ilyen felelősséget és terhet. Ez van. A kérdező se, és még nagyon sokan vagyunk ezzel így. Nyilván más, ha már x évesen lesz valami baja, de ha 0-24-es ellátást igényelne, ezért nem adnám fel az életem, inkább szakértő kezekre bíznám.
2014. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/120 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, nagyon "értékes" ember lehetsz.
2014. ápr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/120 anonim ***** válasza:
100%
Akinek mèg nincs gyereke az nem tudja milyen èrzès a karjaiban tartani egy csopsèget. Akkor is ha epp valami baja van. Egy gyerek nem tárgy nem lehet vissza adni. Ahogy szulni se kotelezo.
2014. ápr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/120 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki letudna mondani a 9 hónapig fejlődő gyermekéről, aki a téstében cseperedett, csak mert mondjuk nincs egy keze... hát basszus, azt nem kommentálnám.
2014. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/120 anonim ***** válasza:
0%
Nem is kell, úgysem változtatna semmin a kommentárod. És igen, értékes embernek tartom magam, mert sokmindent letettem már az asztalra, igaz, gyereket egyelőre nem tudok felmutatni és nem is biztos, hogy akarok. Főleg egy beteget, hogy a témánál maradjunk.
2014. ápr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/120 anonim ***** válasza:
95%

#106-os te beteg vagy- fogd már föl, hiába dobod sutba a számodra nem megfelelő kölköt -attól az még van, él, érez.

Ilyen szemlélettel a társadalomnak az a hasznos, ha nem hozol létre új életet. Mert nem fogod föl, hogy ez nem rajtad múlik. A sorsod nem rajtad múlik. SOk mindent tehetsz, de a sors van: ide születtél, ilyen szülőkhöz, ilyan anyanelvet kaptál -ezek mind nem a te döntései. És sajnos még sok minden nem. Senki nem akar beteg gyereket. Tkp csak átpasszolod másra, a társadalomra, hogy te lébecolj. És letegyél valami lüfaszt az asztalra.

Újra - jól jegyezd meg, a te érdekedben: a mulasztásaid sokszorosan jönnek szembe veled - és nem menekülhetsz előlük sehova.

2014. ápr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/120 anonim válasza:
80%
Ha én lennék terhes, bennem is felmerülne a kérdés. 12 éves vagyok, és a legutóbbi felvilágosító óra után rettegve mentem haza, hogy mi lesz majd, ha nekem sziámi ikreim lesznek, vagy valami betegségük lesz. Nem akarlak felizgatni. Lehet javítani a helyzeten,ha a gyerek fogyatékos, vagy diszlexiás, diszkalkuliás,diszgráphiás. Anyám gyógypedagógus, ilyenekkel foglalkozik, tud segíteni vmilyen szinten a gyerekeken. Szerintem próbálj meg együtt élni azzal a ténnyel, ha fogyatékos a gyereked, mert ha nem teszed,romolhat a kapcsolatod a férjeddel. De szerencsére nem tudjuk,hogy fogyatékos lesz-e, vagy sem, ne is izgasd magad rajta. Ha vizsgálatok közben kiderül, hogy nem teljesen egészséges a gyerek, még meg lehet szakítani a terhességet. Sok sikert!
2014. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/120 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos nem ismerem a Magyar torvenyeket mert mar regen nem elek otthon, de amikor a 70 es evekben voltunk es valaki le akart mondani a gyerekrol ezt megtehette ott a korhazban kozvetlenul a szules utan. nezz utana hogy ez a rendelkezes el-e vagy milyen lehetosegeid vannak. en egyaltalan nem szeretem a gyerekeket (nekem nincs is) de egy serult gyereket en se vinnek haza eleve a szules utan. es nem is nyilt orokbefogadast csinalnek ahol kesobb fel lehet venni vele a kapcsolatot hanem ha lehet akkor olyat hogy egyaltalan semmit nem akarok vele se most se kesobbi elete folyaman barmikor es kesz. szerintem intezetbe is adhato ha egyszeruen otthagyod a korhazban . nem kotelezhetnek ra hogy hazavidd ha nem akarod. minden esetre ugyvedet kerdezz ok tudnak segiteni.
2015. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/120 anonim ***** válasza:
100%
109 ezek szerint te már túl vagy ezen a veszélyen - ha a 70-es években már felnőtt voltál, és úgy adod a tanácsot. De hát így is "kell" élni, ha rossz a varrógép, visszavinni, ha garanciálisan nem javítható, kuka. Ez a kényelmes élet titka. Az emberi élet titka más, de az kit érdekel.
2015. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!