Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adnátok havonta...

Mennyi pénzt adnátok havonta a fiatoknak/lányotoknak, ha nem szeretnétek, hogy dolgozzon egyetem mellett? Mennyi a reális?

Figyelt kérdés

Ami fix kiadása van minden hónapban, az 34500 forint a kollégium, 5000 a helyi bérlet, 1890 országbérlet.

Ösztöndíjat nem kap.

Mennyit reális adni egy hónapra, hogy ne dolgozzon?


tegnap 20:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
76%

"Mi van ha be akarnak ülni a barátokkal egyet mekizni, vagy akár egy pohár sörre is."


Akkor keresse meg magának rá a pénzt. Ilyen fizetések és árak, infláció mellett nem szórhatja a legtöbb ember a pénzt.


Azért álljon már meg a menet ! Felnőtt emberekről beszélünk. Egy huszonévesnek nem fogom a fele megélhetésemet átutalni azért, hogy aztán hányásig ihassa magát egy kocsmában. Voltam egyetemista, tudom mit művelnek a fiatalok.

ma 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

2012ben végeztem, így már nem relevánsak az összegek amire emlékszem. Gépészmérnök lettem végül.

Engem nem tudtak támogatni a szüleim, magamnak oldottam meg a dolgot. Heti 2-4 napot dolgoztam, hétvégéken szinte mindig. Vizsga időszakok üres napjain vagy mikor megvoltak a vizsgáim folyamatosan. A nyarat szintén megszakítás nélkül, mert kellett a tartalék.

Az órarend minden félévben teljesen más volt, szerencsére csak 1 olyan fél évem volt, ahol csak hétvégén tudtam dolgozni.


Sokat tanultam ebből, főként azt, bármit el akarok érni az életbe az csak rajtam múlik. Ezenkívül megtanultam saját káromon a pénzügyi tudatosságot, egyszerű volt a matek, ha túlköltöttem magamat akkor nem volt senki aki adjon. De, ha kaptam is volna nem tudtam volna vissza adni.

Egyetlen dolog hajtott előre, ki kell törnöm a csóróságból.

Alapvetően elértem amit akartam, vagy egy szép pár éves házam, nagyon jó autóm, és átlagon felüli fizetés a mérnökök között is.

Saját meglátásom, ha a szüleim alám tettek volna mindent nem tartanék ott ahol most, de még valószínűleg a közelében sem. Én egy átlagos szorgos mérnök vagyok, nem az a pár % aki komoly karriert fut be ennyi idő alatt.

Viszont nem szeretnék ilyen egyetemi éveket a gyerekemnek, mert nagyon nem optimális. Remélhetőleg sikerül majd egy talpraesett, életképes, pénzügyi tudatossággal rendelkező gyereket nevelni.

Egyetem körül elég barátságosak a menü árak, napi egyszer kéne neki meleg étel, kaját szerintem napi 4000 ből ki tudja hozni, ez kb 80000, ha hétvégére hazamegy. + ~ 40000 alap kiadasa, akkor az min 120000 ft/hó. Még szerintem 30-40000 költő pénz nem árthat neki.

ma 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Ösztöndíjat se kap és ne is dolgozzon? Így kell ingyenélőket nevelni. Vagy tanuljon normálisan, vagy dolgozzon tanulás mellett.
ma 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
37%
Hát figyelj, én nem dolgoztam az egyetem mellett. Anyukámtól mindig megkaptam az árvaellátást (45000) plusz kaptam az ösztöndíjakat, az havi 80.000 volt és én abból éltem, kolis voltam, kaját néha otthonról vittem. Ez 2019-ben volt. Nekem ennyi pénz elég volt, eléggé spóroltam. Nagyon kevés embert ismerek, aki dolgozott az egyetem mellett. Nyilván vannak olyan szakok, ahol ezt nem lehet olyan könnyen megtenni.
ma 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

24es, fura, én egészségügyi főiskola mellett, férjem orvosi mellett dolgozott, és az ismerősi kör 70%-a is.

Ők általában korrepetáltak általános vagy középiskolásokat, nagyon jó órabérért, én bébiszitterkedtem két gyerekkel, szintén nem kerestem rosszul.

Kettőnknek megvolt ezekből a melókból havi 120-150 nettó, ezelőtt 10 éve és meg se szakadtunk, tudtunk volna többet is vállalni ha kell.

ma 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
67%
Én biztos nem fedezném a Mekit, kocsmát, színházat, mozit, stb. Értem én, hogy vannak kultúra iránti szükségletek, de nemcsak a gyereknek. Az alapokat kifizetném, mint koli, bérlet, kaja, fontos könyvek, a többiért dolgozzon meg magának. Beleértve a telefont is. Nem vagyunk milliomosok, hogy egy felnőttet teljesen ellássunk a hobbijaival együtt.
ma 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!