Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adnátok havonta...

Mennyi pénzt adnátok havonta a fiatoknak/lányotoknak, ha nem szeretnétek, hogy dolgozzon egyetem mellett? Mennyi a reális?

Figyelt kérdés

Ami fix kiadása van minden hónapban, az 34500 forint a kollégium, 5000 a helyi bérlet, 1890 országbérlet.

Ösztöndíjat nem kap.

Mennyit reális adni egy hónapra, hogy ne dolgozzon?


tegnap 20:19
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ha ez fontos infó, akkor havi egyszer jár haza, kb 2-3 étkezésre elég kaját visz olyankor.
tegnap 20:21
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha valami pont akkor fogy el neki a koliból, akkor megveszitek neki és vihet otthonról, de ez nem jellemző.
tegnap 20:21
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
300 ezret
tegnap 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Én mondjuk kimondottan szeretném, hogy valamennyit dolgozzon egyetem mellett, legyen már tapasztalata a munkában, mielőtt kilép az önálló életbe sőt, a jellemfejlődéshez fontos is, hogy végezzen “kuli diákmunkákat”, jobban tudja majd értékelni a diplomát és talán nem lesz belőle egy nagyképű öntelt majom.


De a kérdésre válaszolva, legalább 150-200 ezer forint fog kelleni neki.

tegnap 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

#4 Tapasztalatot úgy is szerezhet "kuli diákmunkákkal", ha nyáron dolgozik. Bár én erősen kétségbevonnám ennek a jellemformáló hatását. Egy csomó egoista barom szaktársam van, aki amióta lehet végez ilyen tipik diákmelót, meg normálisból is bőven van olyan, akit fullban eltartanak, gyakorlaton kívül egy napot nem dolgozott. Ez inkább a közegen, az szülő által átadott értékrenden múlik, nem azon, hogy sütöd-e a mekiben a krumplit, hogy a hónap végén ne a 100 forintos zacsis levesen élj.

Engem pl eltartanak, év közben csak akkor dolgozom, ha nagyon akarok valamit, ami nem férne bele és kinda drága. Amúgy meg csak nyáron.


Na meg szülőként az is szempont, hogy nem akarod, hogy a tanulás rovására menjen, vagy épp látod a gyereked órarendjét, hogy hétköznap nem tud dolgozni, ha hétvégén dolgozik, akkor meg nem látod, max karácsonykor. Legalábbis én még úgy nem találtam stabil diákmelót, ahol elnézik, hogy csak hétvégén dolgozom, de azt se mindig, mert havonta hazamegyek.


Kérdésre válaszolva, a nagyon minimum 120 ezer, ami ahhoz kell nekem hasonló fix kiadásokkal, ha gyümölcsöt, zöldséget is veszek, meg nem szendvicsen élek. Én 80-at kapok, de 60 az ösztöndíjam. (Tanulmányi+szociális+menorálásra járó együtt)

tegnap 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
Heh? Én 200.000 kapok a szüleimtől, úgy hogy nem dolgozok. És albérletben élek
tegnap 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
#5 nyilván ez az adott szaktól is függ, egy orvosi mellett nem lesz ideje dolgozni, de nekem pl. nyelvi szak mellett simán belefért 15-20 óra. Nem kell most úgy tenni, mintha minden szakon 0-24-ben órák lennének vagy tanulás, tudod mi is jártunk egyetemre, nem vagyunk fogalmatlanok😀(mellesleg én még nem vagyok szülő, pár éve diplomáztam csak, de nem bánom, hogy dolgoztam mellette, igenis sokkal jobban megbecsülöm miatta a jelenlegi munkámat, ezért javaslom ezt mindenkinek, aki nem vértizzadós szakra jár)
tegnap 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

#7 (#5 vagyok) Nekem akkor férne bele 16 óra, ha hétvégente dolgoznék. De ugye nem dolgozom állandóan, mert nem csak karácsonykor, meg nyári szünetben akarom látni a szüleimet.

Egyébként nem csak akkor lehet, hogy nem tudsz dolgozni, ha reggeltől estig vagy órán vagy, vagy tanulsz. Elég egy rossz órarend. Az én órarendem úgy néz ki, hogy hétfőtől szerdáig 8-tók este fél 8-ig vagyok, de vannak lyukasóráim. De kb úgy, hogy óra -lyukas óra -óra -óra -lyukas óra -óra. Tehát lyukas órában nem tudok dolgozni menni, mert kb két órát se lennék a munkahelyen ha számolok a közlekedéssel. Csütörtökön kéthetente hatig vagyok, egy darab lyukas órával. A másik héten meg fél kettőig, de olyankor elmegyek mentorálni (ez egy laza hat órás elfoglaltság utazással). Pénteken kéthetente változik, hogy vagy a nap kellős közepén mentorálok, vagy akkor vagyok valami gyakorlaton, hospitáláson, mint valami tantárgyam kötelező eleme. (Tanárszakos vagyok) De ez általában olyan időpontra esik, hogy ellőtte nem tudok maradni egy átlag délelőtti műszak végéig, tehát nem jó a munkáltatónak, vagy a délutáni műszak elejére nem érek oda, tehát szintén nem jó a munkáltatónak.

Ha a mentorálást abbahagynám, akkor tudnék nem hétvégén dolgozni, de a mentorálás teszi ki az ösztöndíjam legnagyobb részét, és akkor -37000 a mentorálási időszakban, még mínusz félévente megpályázzató prémium ösztöndíj a mentorálásra, amit kb mindenkinek megítélnek, aki pályáz(ez nekem egy 2 havi összege a mentorálásra kapott ösztöndíamnak)

tegnap 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
50-60 ezerből ki lehet jönni havonta, persze ez kb csak arra elég, hogy naponta megéljen, a ruhák, bulik, könyvek ezen felül vannak.
tegnap 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem annó koli+utazás+kaja ezek voltak benne, bérletet az egyetem állta nappalin, most nem tudom lehet-e igényelni.

Volt könyv pénz is, ha jól emlékszek és amit nem tudtam megvenni abból, azt könyvtárból kivettem lefénymásoltattam, ahogy a csoporttársaim is.

Nem éltem nagy lábon, de ha akartam, jutott belőle szórakozásra, ruhákra is. Mondjuk kaja címszó alatt több pénzt kaptam, mint amennyi kellett, mert én pl főztem magamnak, de úgy számolták a szüleim, mintha étkezdében venném.

Vegyetek számításba minden lehetséges kiadást, életviteli szokásokat figyelembe véve, és ez alapján próbáljátok kiszámolni. Illetve ez úgyis kialakul, és ha esetleg kevés lenne, lehet utalni.

tegnap 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!