Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adnátok havonta...

Mennyi pénzt adnátok havonta a fiatoknak/lányotoknak, ha nem szeretnétek, hogy dolgozzon egyetem mellett? Mennyi a reális?

Figyelt kérdés

Ami fix kiadása van minden hónapban, az 34500 forint a kollégium, 5000 a helyi bérlet, 1890 országbérlet.

Ösztöndíjat nem kap.

Mennyit reális adni egy hónapra, hogy ne dolgozzon?


tegnap 20:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Reális az, amit te reálisnak érzel és amennyit a pénztárcád elbír.
tegnap 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

kolit és a bérletet fizetem.

Tartós élelmiszerből:

- 1kg rizs kéthavonta (800Ft)

- 1kg bulgur kéthavonta(1000Ft)

- 5 liter uth tej havonta (1000Ft)

- 1kg parajdi só elég egy évre(900Ft)

- 1 kg tészta havonta (1000 Ft)

- 1 kg liszt kéthavonta (150Ft)

- 1 kg kávé kéthavonta (4000Ft)

- 1 kg barnacukor évente (1000Ft)

- 1 kilószabkásakeveréket csinálok neki havonta (1000Ft)

- mogyoróvaj havi 2000 Ft

- puffasztott rizs havu 2000Ft

- magvak havonta 70000 Ft


Szóval tartós élelmiszer kb kijön: kb 20 ezerből


Friss élelmiszer, ami max két hétig elég:

Felvágott (ez első héten elfogy): 500 Ft, sajt (tart két hétig): 1000 Ft, vaj (tart egy hónapig) 1000 Ft, zöldségek-gyümölcsök (max két hét): 5000 Ft, kenyér (max egy hét): 500 Ft.


Frissek kb. 8000 Ft


Havonta hazalátogat és persze ilyenkor csinálok neki két napra kaját.


Szóval legyen inkább a kajaköltség havi 30 ezer, ezen felül még kap 25 ezret és többit oldja meg. Szerintem igenis dolgozzon egyetem mellett.


Koli 15K

Oszágbérlet 2k

Kaja 30k

Kajapénz 25k


Összesen: 72 ezer forintot fizetek rá havonta.


Ja és kap még negyedévente 50 ezret hogy vegyen ruhát és cipőt.


Diákmunkával meg összeszed havi 150 ezret.


Szerintem bőkezű vagyok.

tegnap 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%
#12 ez nem bőkezűség szerintem. Egy fiatalnak nem annyira kell csak pénz, hogy legyen mit egyen, meg legyen hol aludjon. Mi van ha be akarnak ülni a barátokkal egyet mekizni, vagy akár egy pohár sörre is. Erre is szüksége van egy egyetemistának, mondjon bárki bármit. 20 ezret havonta egy ennyire nem kell sajnálni. Vagy hagyjad, hogy 0 kapcsolata legyen az emberekkel, és legyen egy nyomi, aki soha nem megy sehova.
tegnap 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
41%
#13 Keres havi 150-et diákmunkával. Azzal megoldja a programjait. Sajnálom de tőlem ennyi telik, havi 70 ezer Ft. Van még kettő másik kiskorú gyerekem róluk is kell gondoskodni.
tegnap 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Jajj bocsi 15. Az agyam átugrotta ezt a részét. Akkor így már tényleg jobb, és jobb így neki sokkal.
tegnap 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
14**
tegnap 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%

Ez a szerencsétlen ridegtartáson tartott felnőtt gyerek húst nem eszik, 12-es? Napi 359 Ft-ért vegyen zöldséget és gyümölcsöt, mikor Budapesten akár 1 darab kerül annyiba? Hol kapsz te 150-ért lisztet, mikor még az Auchanban is 189? Napi 1,3 deka felvágott - hát tobzódjon az a gyerek!

Mosakodni se szokott, mosni se - minek az, jó lesz az a gyerek büdösen is! Egy fájdalomcsillapítót ne vegyen meg 2000-ért, tanuljon az a pulya önuralmat! Nade fogorvoshoz vagy nőgyógyászhoz se menjen magánba, jó lesz oda az SZTK is!

Mozi, koncert, telefon? Ugyan kérem, Petőfi korában se volt, oszt mégis milyen intelligens lett! Könyv, magazin? Hát ott a könyvtár!

tegnap 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%

#12


Ha neked 1 kg rizs és 5 l tej elég 1-2 hónapra, akkor elég alultáplált lehetsz:D

tegnap 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Milyen jellemformálás, ha mekiben dolgozik? Minthogy te se zárnád össze alkoholisták egy gyárba, mert el tanulhatja.
ma 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

2-300 ezret biztos nem. Az sokaknak egy havi fizetés.


Én csak az államilag támogatott képzést, a bérletet, illetve kollégiumi és nem albérleti elhelyezést engedhetem meg magamnak. Kaját egyen menzán, ne étteremben vagy főzzön magának. Ha bulizni akar, divatos ruhákat vásárolgatni, akkor diákmunka vagy ösztöndíj.

ma 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!