Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakra menjek? Honnan...

Milyen szakra menjek? Honnan tudjam hogy mit akarok csinálni? Ti hogyan jöttetek rá mit szeretnétek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és Pincér szakmát végeztem tavaly és most vagyok az érettségim első évében. Jövőre fogok belőle vizsgazni, és ki kéne derítenem mit szeretnék csinálni hogy meglássam melyik tantárgy az amire jobban rágyúrjak. Pincérkedni nem szeretek, mert túl sok minden történt és már nem élvezem. Szeretnék tovább tanulni érettségi után akár egyetemen akár fősulin. Kb 4 - es átlagom van. Olyan szakot szeretnék választani amiért nem kell fizetnem és lenne esélyen hogy bekerüljek alap tantárgyakkal és alap érettségivel. Mit tanácsoltok ebben az esetben milyen szakokat nézzek?

2022. szept. 23. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Pincérkedni nem szeretek, mert túl sok minden történt és már nem élvezem."

. Ezt egy kicsit kifejthetnéd, illetve hogy hogyan képzeled el magad a munkában.

Eleve miért kell egyetem?

2022. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt kéne kideríteni mi érdekel. Matek, fizika, történelem, építőipari, faipar...bármi más?

Meg az is számít miben vagy jó. Én hiába írom, hogy legyél matematikus, ha bukásra állsz matekból.

2022. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Vendéglátóipari egyetemre menj, közgazdász-idegenforgalom szakra.
2022. szept. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt senki nem tudja most megmondani neked, hogy mely szakokra nem fog kelleni emelt érettségi. Az egyetemek szuverén döntése lesz. Állítólag e hónap végéig fognak dönteni. Úgyhogy várnod kell még egy kicsit.
2022. szept. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is a turizmus-vendéglátás szak a legjobb ötlet neked, eddig se kellett hozzá emelt matek érettségi, a diploma meg elég piacképes.
2022. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, amiben annyira el tudsz merülni, hogy akár ingyen is csinálnád? Na kezd azzal, csinálj egy vállalkozást, később tanulj meg céget vezetni. Nekem kB ez volt a siker titka.
2022. szept. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!