Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hozzájáruljak, hogy a volt...

Hozzájáruljak, hogy a volt feleségem kiköltözhessen Spanyolországba a gyerekeimmel?

Figyelt kérdés

15 és 17 évesek. (+ kutya)

Ők simán mennének ami külön bánt, mert hetente találkozunk hétvégén és rengeteg élménnyel gazdagítottam az életüket. A stabilitást és megfelelő gondviselést én adtam az életükben.

Az anya "életművész", sokszor mások kihasználásával tud talpra állni, előrébb jutni, vagy talál valakit aki megsajnálja. Az orra hegyéig se lát, pénzügyileg rendkívül fegyelmezetlen. Röviden a jellemzése.



júl. 8. 07:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/123 anonim ***** válasza:
97%

Mivel a gyerekek “simán mennének”, én hozzájárulnék.

Ez egy elég jó lehetőség számukra, kár lenne megfosztani őket ettől.

Ha számodra fontosak a gyerekek, akkor az ő érdeküket teszed előtérbe, nem azt, hogy te milyen jófej apjuk vagy, és mennyi élményt adsz nekik hétvégente. Az életük nem csak heti egy napból áll.

A 17 éves max. 1 éven belül úgyis nagykorú, és akkor már senkinek az engedélyére nem lesz szüksége. A kisebb sem olyan kicsi már.

Ha nem járulsz hozzá, akkor az borítékolható, hogy haragudni fognak rád, hozzátenném tök jogosan.

júl. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/123 A kérdező kommentje:
Nem csak hétvégi apuka voltam! 100x több élményt és gondviselést kaptak tőlem a gyerekeim. Ilyen szempontból belátom, hogy kár volt kiírnom a kérdést, mert csak attól várhatok megfelelő tanácsot, választ, aki pontosan tudja, hogyan telte el az elmúlt sok-sok év. Ettől függetlenül volt pár elgondolkodtató válasz is. Természetesen még írhat ettől választ bárki.
júl. 8. 09:02
 23/123 anonim ***** válasza:
97%
Figyelj, elhiszem, hogy neked ez nagyon rossz, de alap esetben ha te nem járulsz hozzá, akkor a gyámügy ezt felülbírálthatja és mivel tudják, hogy kint jobb lehetőségek vannak általában engedélyezik is a költözést. Illetve majdnem hogy nagykorú gyerekekről beszélünk, ha ők menni akarnak akkor meg aztán pláne nem fogják őket itt tartani. Illetve a másik, hogy akkor nyilván neked kellene a kizárólagos gyámnak lenned, ha az exed nélkülük is kimegy, ez megint egy jogi herce hurca, nem biztos hogy megéri, főleg, hogy utàna te leszel a rosszfiú a szemükben
júl. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/123 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, azért Spanyolország nem a világ vége, ha bármi oylan baj lenne, ami téged igényel, pár óra alatt ott vagy repülővel. Nem több idő, mint Magyarország egyik végéből a másikba utazni.

Amúgy mi erheti őket ott, ami itthon nem?

Külföldön élek én is, kisgyerekkel jöttem ki -nálunk apuka nem volt egyáltalán a kepben. Az én gyerekem felé annyi idős volt, mint a te kisebbik lanyod

júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/123 A kérdező kommentje:

21 ! K

Köszönöm elgondolkodtató válaszod. Az is lehet, hogy be sem következik, mert azért nem kis projekt egy ilyen kiköltözés és vannak anyagi korlátai is többek között.

júl. 8. 09:04
 26/123 anonim ***** válasza:
43%
Természetesen nem. Attól, hogy például a 3-nak simán jó lenne az, hogy csak évi négyszer láthatja a gyerekeit, más ember még szeretheti a gyerekeit.
júl. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/123 anonim ***** válasza:
100%

"...hogy akkor nyilván neked kellene a kizárólagos gyámnak lenned..."


Miután élnek a szülők, szó nincs gyámról. Megcsak kizárólagos szülői feluygelet se kellene a kerdezonek, ugyanúgy meg lehetne oldani mindent, mint eddig anyu megoldotta

júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/123 A kérdező kommentje:

23, 24, köszönöm!

Nekem sajnos nagyon megerőltető lenne egy ilyen kiutazás.

Nem mondom, hogy nagyon félek a repüléstől, de nem szívesen ülnék fel és Magyarország másik végébe sem szívesen utaznék. Nyilván oké, ha baj van akkor nincs távolság.

"Mi érheti őket ami itthon nem?"

Jogos kérdés, de ott az idegen nyelv nem ismerete. Egy csomó dolog másképp működik mint nálunk.

Én "anyaként" szeretem a lányaim és úgy érzem beleőrülnék a hiányukba és az aggódásba. Sajnos ilyen vagyok. Még akkor is, ha az anyukájuk TOP anya lenne, de attól nagyon messze van. Bár ne így lenne, lett volna... :(

júl. 8. 09:11
 29/123 A kérdező kommentje:

26-os!

Szívemből szoltál! Köszönöm!

És az évi 4 sem biztos, hogy megvalósul, mert nem kevés pénz az oda-vissza út. És akinek 0 a pénzügyi fegyelme, minden pénzt elkölt spanyolban is. :(

júl. 8. 09:13
 30/123 anonim ***** válasza:
90%

21-es vagyok.

Engedélyezd, aztán vagy sikerül kimenniük, vagy nem. Az már az anyjukon múlik, de legalább nem az lesz, hogy az apjuk csírájában folytja el a reményt arra, hogy sikerülhet.

Ha a lányok szeretnek, és gondolom szeretnek, akkor úgyis arra fognak törekedni, hogy majd tudjatok találkozni,

ha máskor nem is, akkor az iskolai szünetekben, plusz.. 2024-et írunk, konkrétan 2 gombnyomás egy videóhívás, újabb 2 gombnyomással pedig már le is van foglalva a kb. 2-3 órás repülőút.

Győr-Miskolc táv vonattal lassabb, mint pl. egy Madrid-Pest repülővel.

júl. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!