Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hozzájáruljak, hogy a volt...

Hozzájáruljak, hogy a volt feleségem kiköltözhessen Spanyolországba a gyerekeimmel?

Figyelt kérdés

15 és 17 évesek. (+ kutya)

Ők simán mennének ami külön bánt, mert hetente találkozunk hétvégén és rengeteg élménnyel gazdagítottam az életüket. A stabilitást és megfelelő gondviselést én adtam az életükben.

Az anya "életművész", sokszor mások kihasználásával tud talpra állni, előrébb jutni, vagy talál valakit aki megsajnálja. Az orra hegyéig se lát, pénzügyileg rendkívül fegyelmezetlen. Röviden a jellemzése.



júl. 8. 07:16
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/123 A kérdező kommentje:

megtörtént és ezt teszem, de hiába

gyermeki mivoltukból csak a jót látják benne és a rózsaszín köd + az anyukájuk elvakítja őket

júl. 21. 11:17
 102/123 anonim ***** válasza:
33%
Miért te nem örültél volna gyerekkorodban egy ilyen lehetőségnek? Amúgy nagyon sok ismerősöm ment ki külföldre nyelvtudás nélkül is és ezerszer jobb nekik, mint itthon. Te meg csak azzal tudsz ellenérvelni, hogy nem találkoztok annyit. Nagy ügy, a mai világban már ott a messenger, videóhívás, a 15 meg 17 éves gyerekek nem arra vágynak, hogy a seggedben legyenek, hanem hogy világot lássanak. Amúgy meg túlzottan helikopter szülő vagy, ezzel még inkább csak eltaszítod őket magadtól
júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/123 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, szörnyen nehéz átérzem, de ha menni szeretnének és esetleg valahogy megvétóznád, a kapcsolatotok is könnyen rámehet.. szerintem sokkal jobb megtartani a jó kapcsolatot, beszélhettek bármikor skypeon is vagy messengeren videóüzenetben, illetve ki is mehetsz hozzájuk, de lehet ők is néha hazajárnak. Összességében szerintem ha kimennek, megtapasztalnak ott egy egészen más kultúrát és életvitelt, ha bármiért nem jön be, fontos hogy számíthassanak az apjukra, legyen kivel beszélni, ha kell akkor legyen hova hazamenni, ha később akkor később.

Illetve biztosan te is hiányozni fogsz nekik, iskolai szünetekben simán pár hétre elhozhatod őket ha megbeszélitek. Neked a költözés nem opció egyébként?

Őszintén kívánom hogy megtaláljátok a legopcionálisabb megoldást.

júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/123 A kérdező kommentje:

A költözésem nem opció több ok miatt sem.

99% az esélye, hogy hazajönnek pár hónapon belül.

A sulit hogy fogják folytatni majd itthon ennyi kieséssel?

Ezért sem szeretném. A kapcsolattartás részén már túllendültem.

A következményektől és a várható nehézségektől tartok jogosan nagyon.

Igen, piszok nehéz a dolog, mert valóban én jöhetek ki rosszul belőle.

júl. 23. 07:11
 105/123 anonim ***** válasza:

"A sulit hogy fogják folytatni majd itthon ennyi kieséssel?"


Simán.

júl. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/123 anonim ***** válasza:
Hát meg aki kérdezte a költözést: azért nem lenne ciki kiköltözni az exed után?
júl. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/123 anonim ***** válasza:
79%

44, mit nem tud megoldani kint, amit itthon igen?

Egy nyelvet nem beszélő nő? Mondjuk egy balesetnél vagy betegségnél elmondani, ha a gyerek mondjuk súlyosan allergiás valamilyen gyógyszerre vagy kajára, aztán kinyírják a kórházban a lányokat… Vagy esetleg az iskolában ügyet intézni. Ja meg mondjuk elhelyezkedni a munka világában. Albérletet találni. Ilyen apróságok 😀 a tolmács nem lesz ott a kis popsijában minden percben…

aug. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/123 anonim ***** válasza:
22%

107


Külföldön élek. Hidd el, igen sokan megoldjak mindezt nulla nyelvtudassal, pláne a mai világban, amikor millió fordító program létezik, amit épp használhat is.

Ha súlyosan allergiás valaki, akkor evidensen van egy allergiás karkötője váratlan vészhelyzet esetére.

Értem én, hoyg ész kell q gondolkodásmód. Van, akinek van, van, akinek nincs. Akinek nincs, annak ezek megoldhatatlan problémát jelentenek -akinek van, az megoldja ügyesen. 😘

aug. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/123 anonim ***** válasza:
52%

108, a leírás alapján anyukának nem sok ész jutott. Sajnos rengeteg olyat ismerek, aki kiment a semmire nyelv nélkül és gyorsan haza is kódorgott, mert sehova sem kellett és nem boldogult.

Az allergiakarkötő sem jut mindenki eszébe sajnos.

aug. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/123 anonim ***** válasza:
0%

109


Apuka szerint nem jutott neki sok ész. Ennek ellenére mégis képes önmagát, két tinit és egy kutyát eltartani. Ha olyan idióta lenne, akkor q gyerekek se vele élnének, hanem apuval, nem?

Az allergia karkötő meg példa volt, de hidd el, annak, akinek olyan súlyos allergiára van valamire, hogy abba belehalhat, bizony eszébe jut.

aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!