Nővérem 15 éve nem tart semmilyen kapcsolatot közös anyánkkal gyermekkori sérelmekre alapozva, erkölcsileg mennyire megkérdőjelezhető, ha örökségre mégis igényt tart?
3an vagyunk testvérek és fogalmazzunk úgy, hogy gyerekkor tekintetében bőven vannak hiányosságok mindhármunk esetében ami főleg édesanyánk rovására írható. Itt azért nem arra kell gondolni hogy mindennapos verések és törött csontok, de messze nem is arra hogy rendett kellett rakni a szobánkban és ez nem tetszett gyerekként. Nővérem közel 15 éve nem áll szóba semmilyen formában anyánkkal és napokban került szóba az öröklés kérdése. Azt már régen is többször kifejtette hogy nem tekinti anyjának és tőle még macskát sem fogadna el ezért is lepett meg az, amikor kifejtette hogy anyánk halála esetén természetesen ő is igényt tart minden ingatlan harmadára (kb 6 ingatlan van). Szó sincs róla hogy bárki ki akarná tagadni az öröklésből vagy hogy én a bátyámmal jogilag megtámadnánk egy ilyen helyzetben, de szerintem erkölcsileg az lenne a minimum hogyha már valakivel 30 éve kifejezetten nem tartom a kapcsolatot akkor az, ha nem is lemondok az örökségről, de legalábbis a többi örökös belátására bízom hogy megosztják e velem azt, nem pedig kijelentem hogy az jár. Várhatóan sem gondozni nem fogja ha majd esetleg rászorulna és gyermekeit sem tervezi bemutatni neki ezt is többször kijelentette.
Bátyámmal ketten bár ugyanazt a hiányos gondoskodást kaptuk tőle és nekünk is voltak mosolyszünetek továbbra is tartjuk vele rendszeresen a kapcsolatot és talán meg javult is valamelyest. A kérdés nem jogi oldalról megközelítendő, senki nem akar ilyen szempontból lépéseket tenni pusztán külső szemlélő erkölcsi oldalról való érzései vagyok kíváncsi, köszönöm!
Én csak annyit kérdeztem mivel nem olvastam el az összes kommentet hogy most a kérdező azon pörög e így hogy nem neki tetsző válaszokat kapott. Erre az én kommentem is eltűnt. Érdekes..
De most őszintén kérdező, leirtuk egy csomóan hogy szerintünk nem elítélendő. Mit akarsz? Nem fog megvaltozni a véleményünk attól hogy te itt habzó szájjal frocsogsz. Miért írsz ki kérdést ha nem bírod elviselni hogy másoknak nem az a véleménye ami neked?
Amúgy tegyük fel, a novered tartaná a kapcsolatot anyaddal, attól valószínűleg nem szeretné mert ilyen utalatot nem lehet kitorolni olyan könnyen. Szóval utalna mint a szart, de mindig ott lenne az ünnepeken, kötelezően felhivna pár havonta egyszer, bajologna neki nagy kinkeservesen. Akkor már megengedne az erkölcsöd hogy orokoljon? Akkor jó ember lenne? Mert szerintem azt gondolod hogy igen. Szerintem meg semmivel nem jobb, sőt rosszabb mert ez képmutatás.
Ha egy kapcsolat mérgező legyen az akár egy párkapcsolat, egy rokoni vagy egy baráti, ha megmergezi az életed, a mindennapjaid, ha jobban érzed magad nélküle mint vele akkor abból ki kell lépni. Teljesen és örökre. Nem kell valakivel tartani a kapcsolatot csak azért mert rokon ha amúgy a lelkedbol többet elvesz mint amennyit ad.
260, oké. Te vagy az erkölcsi magaslaton, aki megérdemli az örökséget, es aki nem így gondolja, az egy morális csőd. Rendben. És akkor most mi van?
Egyébként ha a tesód majd lemond a részéről az örökségben, akkor azt nem ti kapnátok, hanem szállna tovább a gyerekeire. Ha ők még kiskorúak, akkor ugyanugy tesód rendelkezik a nevükben. Meg a férje. Mondjuk elutasitja az ő nevükben is. Akkor sem ti kapjátok, hanem az államra száll. Tehát nem ertem azt a felvetésedet, hogy a "ti javatokra" mondjon le a penzről. Konkretan nem tud. Vagy ezt ugy képzelted, hogy elfogadja hivatalosan, de utána nektek adja...?
Nem jelentettem egy kérdést sem úgyhogy nem tudom miért tűnt el válasz, gondolom trágárság volt benne. Nem válaszolok minden válaszra mert néhányatokkal ellentetétben nem főállásban irkálok gyakorira.
Nem fogtátok még mindig fel hogy nem arról van szó hogy el akarja venni az örökséget bárki tőle, de hiába írom le, szerintem a szürkeállományotokig (megadva a lehetőségét annak hogy nektek van ilyen) nem jut el.
#263. A gyámhivatal nem engedné, hogy lemondjon a szülő a kiskorú gyereke nevében örökségről.
Tavaly volt egy tróger nagybácsitól "örökség", ami 200 ezer forintnyi értéktelen földekben tulajdonrész, és 1,5 millió forint tartozás az OTP faktoringnál. Gyerekei, testvérei visszautasították az örökséget. És eljutottak a testvérek gyerekeihez. Én a nevemben visszautasíthattam az örökséget, de a kiskorú gyerekem nevében csak úgy volt érvényes a visszautasítás, ha a helyi gyámhatóság is jóváhagyta ezt a nyilatkozatot. El kellett neki küldeni a hagyatéki leltárt, amely alapján megállapították, hogy több a tartozás, mint a "vagyon", így engedélyezték. De ha az örökség pozitív lett volna, akkor kizárt, hogy hozzájáruljanak a visszautasító nyilatkozatról. Ha egy gyerek megörököl egy házat például, és a szülő el akarja adni, akkor csakis a gyámhatóság hozzájárulásával lehet eladni, és helyette legalább ugyanolyan, vagy drágább ingatlan kell venni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!