Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiakadnátok azon, ha az...

Kiakadnátok azon, ha az anyukátok el akarná adni a nagymama után örökölt házát, és a pénzt egyszerűen csak felélnék apátokkal? Mi a véleményetek az ilyen szülőkről, akik nem támogatják a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Nem keresnek olyan rosszul a szüleim, (havi nettó 450 ezer, vidéken az összbevételük), viszont semmi érzékük nincs a pénzhez és a megtakarításhoz, annyi félretett pénzünk sincs, hogy 1-2 hónapig megéljünk belőle, ha kiesne minden bevétel. Nagyon költekezőek, amint van egy kis pénz, elköltik bármire. Három éve például hozzájutottak 6 millió forinthoz, abból is már csak 3 és fél van, pedig nem vettek belőle semmit, ami 150.000 ezernél értékesebb lenne. Én őszintén reméltem, hogy majd abból a házból esetleg vesznek egy kis lakást Pesten, amit majd kiadnak, és havi 100.000 forint bevétel biztos bejönne abból is. (A ház kb. 25-öt ér) Vagy esetleg én, vagy a tesóm is később fel tudnánk költözni Pestre, de ezt tudom, hogy egyáltalán nem várhatjuk el, egy szülőnek nem kötelező támogatni semmivel a gyerekét. Tudom, hogy az ő pénzük, de én akkor is dühös vagyuk rájuk amiatt, mert velünk egyáltalán nem törődnek, nem segítenének a lakhatásban, és hogy még csak ránk sem gondolnak ebben a helyzetben. Én a környezetemben azt látom, hogy a szülők 99 %-a segíti a gyerekét elindulni az életben, pláne ha bőven lenne erre lehetőségük és pénzük is rá. Nagynénémmel is beszélgettünk erről, és ő is abból indult ki, hogy a házat nem kótyavetyélik el, hanem esetleg a gyerekek (mi) beköltöznénk, vagy kiadják albérletbe. De anyagilag rosszabb lehetőség nem nagyon annál, mint amit most terveznek csinálni. Én már dolgozom, és havi 50 ezret bele kell adnom a családi költségvetésbe, és a jogosítványomat is "törleszetenem kell" havi 10 ezerrel. Tesómnak például meg is mondták, hogy neki már nem fogják előre fizetni a jogsiját, hanem majd ő maga gyűjtse össze rá a pénzt.

2021. máj. 2. 12:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/137 anonim ***** válasza:
20%

S te mit fogsz vele csinálni?

Vettél ma anyádnak virágot?

2021. máj. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/137 anonim ***** válasza:
15%

"Abba vajon belegondol-e itt bárki is, hogy keres az ember mondjuk 200 ezret (gyakran diplomásan is) és abból mondjuk 150 ezer elmegy havi szinten a lakbérre+rezsire, akkor az ember nem tud miből megélni, nemhogy félretenni? Belegondoltok ebbe?"


Na és abba belegondolsz e, hogy ha a két szülő most együtt keres 450ezret, akkor a nyugdijuk osszesen kimomdottan jo esetben max 200e lesz? Akkor majd a kerdezo segiti oket? Mert milyen jo lesz, ha az örökségből lakast vesznek, és abból lesz a plusz bevetel: mi az, hogy nem a gyereknek adjak azt a pénzt, mi az hogy nem a gyereknek adjak a lakast?

2021. máj. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/137 A kérdező kommentje:

#64 hát biztos nem adom el, és élem fel a pénzt.


#65 lakáskiadás?

2021. máj. 2. 15:35
 64/137 anonim ***** válasza:
24%

Alapvetően egyet értenék veled. Csak a te gondolatmeneted ott bukik meg a ti konkrét esetetekben, hogy nem vagy tisztában egy háztartás költségeivel.

A szüleid kiba..szott szarul keresnek, a te 50 ezred meg a felét sem fedezi a költségeidnek. Valószínűleg a 450+50 eFt nem elég nekik havonta 4 főre és ezért éldegélik fel ezeket a nagyobb összegeket.

2021. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/137 anonim ***** válasza:
89%
Jól gondolkodsz. Igen, jobb lenne befektetni, az ingatlanon hosszútávon bukni nem tudnak. Havont jönne be nekik pénz, ami majd a nyugdíj mellé is jól jönne és plusz rátok is tudnának hagyni valamit. Így meg csak felélik a pénzt, kamatozni nem fog.
2021. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/137 anonim ***** válasza:
32%

68!


Ezzel a gondolattal csak egy baj van, már fentebb is emlitettem: ha eladnák a házat és egy lakásba fektetnék, amit kiadnának, akkor vagy azon háborogna a kerdezo, hogy a penzt nem neki adják, vagy azon, higy miért nem adjak neki magát a lakast.

2021. máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/137 anonim ***** válasza:
26%

Fura én semmit nem kaptam mikor felnőttem sőt örökölni sem fogok semmit mert hugomé a lakás fele másik anyujé mivel én még anyu első házasságából születem viszont ahol felnőttem azt anyu és a nevelőapum vették ,és még sem hisztizne ilyenen sőt nem érdekel van saját családom gyerekeim és saját gyerekeim sem ácsingóznak a lakásunkra pedig van 2 lakásunk egy ki van adva egybe lakunk.


Ezt a gyakorin lévő mentalitást hogy azal jőni hogy szomszédnak barátomnak stb szülei ezt meg azt vett ismerősi köreimbe nem divat.

2021. máj. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/137 anonim ***** válasza:
77%
Azok nem szokták támogatni a gyereküket, akiket a saját szüleik sem támogattak. És az ilyeneknek szokott a legnagyobb lenni a pofája, hogy a "gyerek s.gge alá" teszij a dolgokat. Valakinek a lustaság az életcélja, valakinek meg az, hogy a gyerekeinek jó legyen, ennyi a kukülönbség
2021. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/137 anonim ***** válasza:
82%
Kiakadnék, és ki is akadtam, amikor ezt apám megcsinálta a családdal. Nem volt kb mit enni, de erherdálta az örökségét és szahrt mindenkire. Normális ember ilyet nem csinál, nem hagyja anyagi gondok miatt szenvedni a családját, ha módjában áll javítani.
2021. máj. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/137 anonim ***** válasza:
85%

A nagyapám meg a nője kb minden értektárgyat pénzzé tettek, mire a nagyfater végre meghalt. Úgy, hogy azoknak a cuccoknak a fele már a gyerekeié volt, mert az elhunyt nagyanyám után ők örökölték. Semmi közöm hozzá természetesen, de arculcsapásként ért engem is. Rengeteg szép régiség volt, pénzbeli és érzelmi értéke is magas. A pénz nagy része a nő gyerekének ment, aki mástól van. Igen, még életében rendelkezett a nagyfater az ingóságokról és igen, annak adja, akinek akarja. De tegye már fel a kezét, akinek ez nem esne rosszul.

Erkölcs is van a világon.

2021. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!