Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiakadnátok azon, ha az...

Kiakadnátok azon, ha az anyukátok el akarná adni a nagymama után örökölt házát, és a pénzt egyszerűen csak felélnék apátokkal? Mi a véleményetek az ilyen szülőkről, akik nem támogatják a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Nem keresnek olyan rosszul a szüleim, (havi nettó 450 ezer, vidéken az összbevételük), viszont semmi érzékük nincs a pénzhez és a megtakarításhoz, annyi félretett pénzünk sincs, hogy 1-2 hónapig megéljünk belőle, ha kiesne minden bevétel. Nagyon költekezőek, amint van egy kis pénz, elköltik bármire. Három éve például hozzájutottak 6 millió forinthoz, abból is már csak 3 és fél van, pedig nem vettek belőle semmit, ami 150.000 ezernél értékesebb lenne. Én őszintén reméltem, hogy majd abból a házból esetleg vesznek egy kis lakást Pesten, amit majd kiadnak, és havi 100.000 forint bevétel biztos bejönne abból is. (A ház kb. 25-öt ér) Vagy esetleg én, vagy a tesóm is később fel tudnánk költözni Pestre, de ezt tudom, hogy egyáltalán nem várhatjuk el, egy szülőnek nem kötelező támogatni semmivel a gyerekét. Tudom, hogy az ő pénzük, de én akkor is dühös vagyuk rájuk amiatt, mert velünk egyáltalán nem törődnek, nem segítenének a lakhatásban, és hogy még csak ránk sem gondolnak ebben a helyzetben. Én a környezetemben azt látom, hogy a szülők 99 %-a segíti a gyerekét elindulni az életben, pláne ha bőven lenne erre lehetőségük és pénzük is rá. Nagynénémmel is beszélgettünk erről, és ő is abból indult ki, hogy a házat nem kótyavetyélik el, hanem esetleg a gyerekek (mi) beköltöznénk, vagy kiadják albérletbe. De anyagilag rosszabb lehetőség nem nagyon annál, mint amit most terveznek csinálni. Én már dolgozom, és havi 50 ezret bele kell adnom a családi költségvetésbe, és a jogosítványomat is "törleszetenem kell" havi 10 ezerrel. Tesómnak például meg is mondták, hogy neki már nem fogják előre fizetni a jogsiját, hanem majd ő maga gyűjtse össze rá a pénzt.

2021. máj. 2. 12:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/137 anonim ***** válasza:
25%

Az senkit nem érdekel, hogy TE hogy csinálnád. Az a pénz az ő örökségük, kizárólagosan. Semmi közöd hozzá. Te neked majd ott lesz a sorod, ha ők meghalnak. Gondolom már akkor azt is várod ők kihaljanak, ugye? Csak legyen pénz neked.

Ha+++ ők annak a pénznek az árából élni szeretnének, elmenni Balira, vagy venni egy új autót, egy másik házat, akkor tegyék csak meg! Sajnálod tőlük? Abból a 450-ből felneveltek 2 gyereket, de azért te húznád még a bőrt. Amikor én elköltöztem otthonról elhozhattam a szobámból a cuccaimat, meg kaptam egy porszívót. Mégis örültem. Pedig az ő összbevételük bőven 450 felett van, mégsem sajnálom.

2021. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/137 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor ne várják el ezek után idős korukban tőlem az anyagi segítséget.
2021. máj. 2. 13:28
 33/137 anonim ***** válasza:
87%
Komolyan nem értem azokat az embereket, akik szerint a gyereknek örülnie kell, hogy kábé nagy kegyesen adtak enni 18 éves koráig és nem dobták ki az ajtó elé éjszaka aludni. De persze aki tudatosan nem vállal gyereket, mert nem érzi úgy, hogy szeretne és nem nyomorítja meg egy ember életét, azokat persze lenézik. Az ilyen szülőket meg egekig magasztalják, csak mert szült, de azonkívül semmit nem tud letenni az asztalra. Szerintem nagyon gáz. Ha valaki gyereket vállal, akkor felelőssé válik egy másik ember életéért és jövőjéért. Anyámék is ilyenek, van egy vidéki viszonylatban egész szép havi összbevételük, mind egytől egyik elköltik hülyeségekre. Én meg gyakorlatilag éheztem, hogy az egyetemi költségeim ki tudjam fizetni. Eközben mások meg akik sokkal rosszabb anyagi helyzetben vannak mindent megtesznek azért, hogy a gyerekeik jobb esélyekkel indulhassanak el az életben. De a helyzet könnyen megfordulhat, úgy kell viselkedni, hogy ha rászorul majd az ember a másikra, olyan bánásmódot kap majd, amilyent ő adott előtte.
2021. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/137 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy húznám róluk a bőrt, meg kisemmizném őket? Én csak azt szeretném, hogy a CSALÁDI örökség a CSALÁDBAN maradjon. Közben kiadhatják, vagy eladhatnák befektethetnék a pénzt valami jövedelmezőbe (lakáskiadás), és egyből lenne havi 100 ezer forint bevételük is. Ez kisemmizésnek számít? De persze nekem nincs beleszólásom, ha el akarják herdálni az egészet, szívük joga, csak aztán majd ne csodálkozzanak, ha egyszer majd elköltözök, és feléjük se nézek.
2021. máj. 2. 13:32
 35/137 anonim ***** válasza:
29%
"Jó, de akkor ne várják el ezek után idős korukban tőlem az anyagi segítséget." Tipikus egoista hülye. Ha nem tömik munkaképes korában is pénzzel, jön a hisztike, meg a zsarolás. Az megvan hogy rohadt sokba kerültél nekik eddig is? Amúgy meg ha csak a pénz miatt törődsz a szüleiddel, jobb is ha megszabadulnak tőled...
2021. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/137 anonim ***** válasza:
67%

Megértem helyzeted mert én is így gondolom hogy azt a pénzt érdemesebb lenne hasznos dologra költeni egy lakásra amit kiadni és jönne havi szinten egy x összeg bevétel ami tartalék pénznek jó lehet akármire is, és ha beüt a gond akkor még mindig el lehet adni és már van pár millió Ft belőle. Nyilván nem mindenki gondolkodik úgy mint Te. Meg itt azért látszik a hátsó szándék hogy neked vagy a tesódnak milyen jó lehet egy lakás Pesten ami nem rossz dolog ha van, de itt anyudé a döntés hogy mi egyen az örökség sorsa. Ha Ő fel akarja élni akkor élje. Nekem sem tetszene ez az ötlet meg én sem értem az ilyen gondolkodást, de én nem szólok bele senki életébe mert minek? Más se szóljon be, én sem fogok máséba. De ezt csak én gondolom így.


Persze észszerűbb lenne azt a pénzt vagy félretenni, vagy befektetni valami értelmesebbe, de hát anyud nem így gondolja, ez van.

2021. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/137 anonim ***** válasza:
86%
Mi már most félrerakunk és tervezzük támogatni a gyerekeket, pedig még nincs is. De minket is támogattak, ezt tartjuk normálisnak, ez okoz örömet
2021. máj. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/137 anonim ***** válasza:
78%

Abban nincs igazad, hogy abból a pénzből tulajdonképpen te akarnál lakást, mert egyáltalán nem kell az ő örökségüket neked adni, ezt nem várhatod el.

Abban igazad van, hogy tényleg fájó látni, ha valaki "csak úgy" felél egy ekkora értéket, mert az írásodból az jön le, hogy még egyáltalán nem idősek, sose lehet tudni, nem jönne-e jól az a pénz, ha már öregek lesznek és csak nyugdíjuk lesz vagy ha beüt egy komolyabb betegség, munkanélküliség, akármi.

Nálunk a családban úgy működik, hogy bár tény, hogy egymás ingatlanjaihoz, megtakarításaihoz nincs közünk, ha úgy adódik, inkább időlegesen kisegítjük egymást, semmint valamelyikünknek el kelljen adni vagy fel kelljen számolni egy jó befektetést, ha a családban másvalakinek van kisebb veszteséggel felszabadítható pénze. De ez nagyon vékony jég, és csak kevés családban működik.

2021. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/137 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem jől teszik hogy magukraköltik el.

Rengeteg olyan embert ismerek aki a munkahelyén él, még nyugdíjasként is dolgozik 2 munkahelyen is mert a gyereknek, meg az unokának gyűjt.

Micsoda élet ez...


Egyszer élnek ők is, megérdemlik hogy elkényeztessék magukat. Befektetéssel lehet úgy vannak hogy minek? Az albérletet lelakhatják, esetleg beköltözik valaki gyerekkel, nem fizet és kitenni se tudják. Sok vele a gond. Inkább elköltik azt a pénzt. Ez abefektetés úgyis csak neked lenne jó, hogy megörökölhesd.

Inkább dolgozz vagy csokozz ha házat akarsz, ne anyádtól sajnáld az ő örökségét.

2021. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/137 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem az lenne a normális, hogy minden generáció a saját megélhetését biztosítsa munkából, vagy abból, amit a szüleiktől megkaptak életükben, de a nagyszülők lakását már nem illene felélni, azt kapja a gyerek.
2021. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!