Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiakadnátok azon, ha az...

Kiakadnátok azon, ha az anyukátok el akarná adni a nagymama után örökölt házát, és a pénzt egyszerűen csak felélnék apátokkal? Mi a véleményetek az ilyen szülőkről, akik nem támogatják a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Nem keresnek olyan rosszul a szüleim, (havi nettó 450 ezer, vidéken az összbevételük), viszont semmi érzékük nincs a pénzhez és a megtakarításhoz, annyi félretett pénzünk sincs, hogy 1-2 hónapig megéljünk belőle, ha kiesne minden bevétel. Nagyon költekezőek, amint van egy kis pénz, elköltik bármire. Három éve például hozzájutottak 6 millió forinthoz, abból is már csak 3 és fél van, pedig nem vettek belőle semmit, ami 150.000 ezernél értékesebb lenne. Én őszintén reméltem, hogy majd abból a házból esetleg vesznek egy kis lakást Pesten, amit majd kiadnak, és havi 100.000 forint bevétel biztos bejönne abból is. (A ház kb. 25-öt ér) Vagy esetleg én, vagy a tesóm is később fel tudnánk költözni Pestre, de ezt tudom, hogy egyáltalán nem várhatjuk el, egy szülőnek nem kötelező támogatni semmivel a gyerekét. Tudom, hogy az ő pénzük, de én akkor is dühös vagyuk rájuk amiatt, mert velünk egyáltalán nem törődnek, nem segítenének a lakhatásban, és hogy még csak ránk sem gondolnak ebben a helyzetben. Én a környezetemben azt látom, hogy a szülők 99 %-a segíti a gyerekét elindulni az életben, pláne ha bőven lenne erre lehetőségük és pénzük is rá. Nagynénémmel is beszélgettünk erről, és ő is abból indult ki, hogy a házat nem kótyavetyélik el, hanem esetleg a gyerekek (mi) beköltöznénk, vagy kiadják albérletbe. De anyagilag rosszabb lehetőség nem nagyon annál, mint amit most terveznek csinálni. Én már dolgozom, és havi 50 ezret bele kell adnom a családi költségvetésbe, és a jogosítványomat is "törleszetenem kell" havi 10 ezerrel. Tesómnak például meg is mondták, hogy neki már nem fogják előre fizetni a jogsiját, hanem majd ő maga gyűjtse össze rá a pénzt.

2021. máj. 2. 12:12
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/137 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó: nyugodj meg, mondjak ők is, csak nem előtted ;)

Abba semm rossz nincs, hogy összefoglalta az életüket, mert másképp nem láthatunk bele, de ez a hiszti, amit leműveltek itt ezert, nagyon gáz

2021. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/137 anonim ***** válasza:
72%

53-as! Tuti beszéltek már erről, egymás között és külön-külön is 😄😁

Ne almodozz, hogy a te gyerekeid kivételek. Csupán csak nem tudsz róla.

2021. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/137 anonim ***** válasza:
70%

Csak igazából annyi, hogy nekik segítve lett, ugye?

És nekik már van egy házuk, felépített életük, megvan minden. akkor minek még?

2021. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/137 anonim ***** válasza:
43%

"Gyermekeim örökségének őrzője vagyok".

Szép a magyar nyelv, az örök szó benne van, nem véletlenül. Gyermekeim az ő gyerekinek örökségének őrzői és így tovább. Az ilyen családok sikeresek másokhoz képest.

2021. máj. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/137 anonim ***** válasza:
30%
Magyarán a kérdező szerint alap hogy a szülő megvonjon magától mindent, mert ő akarja felélni. Hú, ilyenkor örülök hogy nincs kölyköm... Undorodom a parazitáktól.
2021. máj. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/137 anonim ***** válasza:
32%
53-as vagyok. Az én gyerekeim rendesek. Sok sok beszélgetéssel játszással ,törődéssel lettek felnevelve.
2021. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/137 anonim ***** válasza:
92%
Én az idős generációhoz tartozom, már unokáim vannak. A gyerekeinknek mi vettük az első lakásukat (külön-külön), sőt kocsit is kaptak. Ne azzal teljenek első éveik, hogy egy fagylaltot se vehessenek. Az unokák ruházásába is rendszeresen besegítünk. Hála Istennek, nem éhezünk, de nem is szórjuk a pénzt. Mikor örököltünk, azt a pénzt lakásra költöttük, bérbeadás céljából. Így nyugdíj mellett is tudjuk támogatni a családunkat. Hozzá kell tennem, nem várják el, ez kölcsönös. Soha nem jönnek üres kézzel, rendszeresen hoznak a kedvenc ételeinkből, és azt sem engedik, hogy csak mi lássuk őket vendégül, sokszor ők hívnak meg minket. Tudom, hogy sokan le fognak pontozni, de én nagyon sajnálom a mai fiatalokat. Ha nincs mögöttük megfelelő családi háttér, nagyon nehéz ma lakást venniük. Azt sem helyeslem, hogy sok fiatalnak egyetem mellett kell dolgoznia, hogy legyen pénzük a tanulmányaikra. Anno minket a szüleink taníttattak, mi is a gyerekeinket. Remélem, az unokáimnak is fogják tudni finanszírozni a szüleik a taníttatásukat.
2021. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/137 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon elcsodálkoztam és egyúttal elszomorodtam a válaszolók döntő többségének reakcióján. Értékválság van, nagyon is.. „Dögöljön meg a szomszéd tehene is.” hozzáállás a nyerő.. Volt, aki odáig süllyedt, hogy parazitának hívta a kérdezőt. Őt jelentettem.

Kedves Kérdező! Az érzéseid igenis jogosak! A két bátyám családi úton jutott lakáshoz. Nekem abból anno nem maradt semmi (pedig ők sokkal jobban keresnek) és éljek úgy, ahogy tudok. Abba vajon belegondol-e itt bárki is, hogy keres az ember mondjuk 200 ezret (gyakran diplomásan is) és abból mondjuk 150 ezer elmegy havi szinten a lakbérre+rezsire, akkor az ember nem tud miből megélni, nemhogy félretenni? Belegondoltok ebbe?

Szerintem az lenne a természetes és erkölcsileg elvárható, hogy a szülők – lehetőségeikhez mérten – igenis támogassák a gyermeket valamilyen formában. Oly szomorú, hogy sokan úgy gondolják, hogy a nevelés, illetve az életre történő felkészítés annyiból áll, hogy „Örüljön, hogy 18 éves koráig adtunk neki enni. Innentől azt csinál, amit akar, az ő gondja.”

Tudom, hogy le leszek pontozva, de emellett a jó néhány ordítóan ostoba, közönyös, mindenféle empátiát nélkülöző, kifejezetten rosszindulatú hozzászólás mellett nem tudtam elmenni szó nélkül.

Kedves Kérdező! Ha van lehetőséged rá, szerintem beszélj az anyukáddal. Bár te ismered őt emberileg, én sajnos így a távolból nem tudom megmondani, hogy hat-e rá az őszinte, higgadt beszélgetés, vagy sem.

Nagyon drukkolok neked!!

2021. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/137 Savlekotő ***** válasza:
24%

Örüljön, hogy 18 éves koráig adtunk neki enni. Innentől azt csinál, amit akar, az ő gondja.”

Utolsó addig jár érte a családi persze h kap enni addig meg ne dögöljön mert akkor nem jön a fejpénz.. Kivi leszek a sok magyarosan csókra szült eszköz kölykök hogy lesznek majd kivágva amint elvesztik a funkciójukat vagy addigra nem csak diák de pelenkamunkát is bevezetik,dolgozzon meg a pelenkáért,18 on meg fizesse meg a kamatokat hogy nem hagytak szarban aztán takarodjon el... Normális szülő gyomra kifordul ezektől.

2021. máj. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/137 A kérdező kommentje:
És az a szülő nem egoista, aki elherdálja a családi örökséget? Csak a gyerek lehet egoista, amiért azt akarja, hogy a vagyon a családban maradjon?
2021. máj. 2. 15:24
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!