Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiakadnátok azon, ha az...

Kiakadnátok azon, ha az anyukátok el akarná adni a nagymama után örökölt házát, és a pénzt egyszerűen csak felélnék apátokkal? Mi a véleményetek az ilyen szülőkről, akik nem támogatják a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Nem keresnek olyan rosszul a szüleim, (havi nettó 450 ezer, vidéken az összbevételük), viszont semmi érzékük nincs a pénzhez és a megtakarításhoz, annyi félretett pénzünk sincs, hogy 1-2 hónapig megéljünk belőle, ha kiesne minden bevétel. Nagyon költekezőek, amint van egy kis pénz, elköltik bármire. Három éve például hozzájutottak 6 millió forinthoz, abból is már csak 3 és fél van, pedig nem vettek belőle semmit, ami 150.000 ezernél értékesebb lenne. Én őszintén reméltem, hogy majd abból a házból esetleg vesznek egy kis lakást Pesten, amit majd kiadnak, és havi 100.000 forint bevétel biztos bejönne abból is. (A ház kb. 25-öt ér) Vagy esetleg én, vagy a tesóm is később fel tudnánk költözni Pestre, de ezt tudom, hogy egyáltalán nem várhatjuk el, egy szülőnek nem kötelező támogatni semmivel a gyerekét. Tudom, hogy az ő pénzük, de én akkor is dühös vagyuk rájuk amiatt, mert velünk egyáltalán nem törődnek, nem segítenének a lakhatásban, és hogy még csak ránk sem gondolnak ebben a helyzetben. Én a környezetemben azt látom, hogy a szülők 99 %-a segíti a gyerekét elindulni az életben, pláne ha bőven lenne erre lehetőségük és pénzük is rá. Nagynénémmel is beszélgettünk erről, és ő is abból indult ki, hogy a házat nem kótyavetyélik el, hanem esetleg a gyerekek (mi) beköltöznénk, vagy kiadják albérletbe. De anyagilag rosszabb lehetőség nem nagyon annál, mint amit most terveznek csinálni. Én már dolgozom, és havi 50 ezret bele kell adnom a családi költségvetésbe, és a jogosítványomat is "törleszetenem kell" havi 10 ezerrel. Tesómnak például meg is mondták, hogy neki már nem fogják előre fizetni a jogsiját, hanem majd ő maga gyűjtse össze rá a pénzt.

2021. máj. 2. 12:12
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/137 anonim ***** válasza:
91%
#73, nálunk is megcsinálta ezt nagyfater, többszáz millióról beszélünk. Mindent fölélt a nőjével, a maradékot a nő - mástól való - gyereke kapta. A sajátjainak semmi nem jutott.
2021. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/137 anonim ***** válasza:
21%
Akik szerint a kérdezőnek van igaza és a szülőnek kötelessége támogatni a gyerekét, remélem már most gyűjtögettek hogy 18 éves korára lakást vehessetek a gyereketeknek, mert 18 év alatt nehezen fog összejönni 35-40 millió úgyhogy húzzatok bele:-) Már fiatalként se semmi szórakozás, divatos ruhák mert kell a pénz a még meg se született gyerek lakására. Gondolom nem vagytok olyan önzőek hogy bármit is vesztek magatoknak a fizetésetekből, mert azzal a gyereket károsítjátok meg.
2021. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/137 anonim ***** válasza:
20%

Fú milyen gusztustalanul beszélnek itt egyesek. "Az ÖRÖKSÉG, az ÖRÖKSÉG". Tudtok egyáltalán másról beszélni? Sokan már nem is vagyonként hivatkoznak rá, hanem "AZ ÉN ÖRÖKSÉGEM". Na elárulom, hogy ha apátok anyátok nem halott, akkor az NEM a ti örökségetek, hanem az Ő vagyonuk. :) Amihhez nektek jelenleg közötök sincs. Nem éltében kellene beszélni a "szeretteinknek" a saját vagyonáról, hanem ha elmentek, hogy mi maradt, na az lesz már az örökség. Nem értek rá ezen gondolkodni? Vagy itt mindenki a szülői házban dekkolva várja, hogy kihaljon a családfa, és nektek jusson minden?

Nem azt mondom, hogy a szülő ne támogassa a gyereket, de ha a szülő örökölt egy házat, és saját terve van a már kezében lévő saját vagyonával, ami az ő életét jobbá teheti, akkor nehogy már ott pattogjon a gyerek, hogy az az övé. Nagyon elvagytok tévedve.

2021. máj. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/137 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem igazad van. Én megtenném a gyermekeimért, hogy az ő jövőjüket biztosítsam, legyen honnan elindulni. Én úgy gondolom,hogy az hogy jogilag a közvetlen leszármazottnak jár, nem azt jelenti, hogy erkölcsileg ne járna semmi a további utódoknak. A nagyszülőnek kellett volna a lánya önzését ismerve végrendelettel az unokáira hagyni az ingatlant. Sajnos ezt nem tette meg.

Én ismerek olyan idős párt, akik több örökölt ingatlant pénzé tettek, feléltek, jól élnek, miközben az egyik gyerekük súlyos lakáshitelt nyög, két gyerek mellett, a másik meg nyomorog konkrétan. Szerintem önzés. Az örökség szerintem erkölcsileg a leszármazottaknak jár úgy en bloc, és nem azért hagyják örökül, hogy valaki elherdálja és konkrétan a család későbbi utódjai meg szenvedjenek.

Azok a családok akik gondoskodnak a leszármazottaikról, pár generáció alatt dúsgazdagok tudnak lenni. Nekem biztos hogy az lenne a célom, hogy a gyerekeimet, ha már megcsináltam őket, ne mezítláb indítsam neki az életnek, sorsukra hagyva őket ebben a nehéz világban, hanem felelős szülőként normális életkezdetet biztosítsak nekik, magyarul a gyerekcsinálás ne hajléktalangyártás legyen. Ha ennyire nem érdekli az ilyen szülőt, mi van a gyerekével, akkor egyáltalán minek csinált gyereket.

2021. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/137 anonim ***** válasza:
72%
Aki komolyan gondolja, hogy a gyerekét a semmire 18 évesen szélnek ereszti, talán még le is köpi hogy addig is az ő vérét szívta, remélem, hogy NEM VÁLLAL GYEREKET. Úgy látom, sok itt a felelőtlen pszichopata manapság.
2021. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/137 anonim ***** válasza:
88%

75-ös erre semmi szükség sincs. Mivel már több ingatlan van a család tulajdonában, mivel mindenki megőrizte a felmenői vagyonát, sőt mindenki gyarapította. Amit örökül hagyott a következő generációnak, akinek kötelessége volt vigyázni rá és tovább gyarapítani és nem felélni, mert nem azért kapta. Az én gyerekemtől is pontosan ezt várom el, ez a minimum, azért kapja, hogy gyarapítsa és ne felélje az én dédszüleim, nagyszüleim, szüleim, örökségét és az én örökségemet. Ha van egy család, aki ésszel gondolkodik, akkor gyarapszik generációról-generációra és nem élik fel a pénzt, emiatt senki nem kezdi a nulláról.

Egyébként igen, takarékosan élünk a saját pénzünket beosztjuk továbbra is, mert így lehet gyarapodni egyedül. Olcsóbb helyen élünk, használt autót veszünk, de így meg készpénzre a lakás. Ha minden bevételünk, minden hónapban elherdálnánk, akkor semmire sem jutnánk az életben.

2021. máj. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/137 anonim ***** válasza:
78%

Azt nem értem,az ilyen emberek minek vállalnak gyereket,akik ennyire önzőek.

Még csak annyival sem segítik a gyereket,hogy nem kérnek bele a rezsibe,de akkor még az örökséget is elherdálnák.

De még arra is lusta valaki,hogy befektesse a pénzt,ez számomra nonszensz.


Nem tudom hány évesek kérdező a szüleid,de ha csak nem nyugdíj előtt vannak 1-2 évvel nem is tudom mit gondolnak.

25 millió nem egy nagy összeg,pár év alatt simán fel lehet élni,ha senki sem dolgozik.

Gondolom olyan hatalmas nagy nyugdíjuk sem lesz,ami ezt a könnyelműséget megmagyarázhatná.

Nem csak a gyerekek,de az ő érdekük is lenne a befektetés,hiszen élhetnek akár még nyugdíjasként 20-30 évet is,nem lehet tudni.


Én mindig azt szoktam mondani azoknak,akik szerint a gyerek örüljön,hogy fel lett nevelve,etetve,hogy hát,ha nem kellett volna nekik a gyerek,azt a pénzt is magukra költhették volna.

Elvileg több 10 millió Ft egy gyerek felnevelése,ami bizony egy ház ára.

Ja,csak ilyenkor mindig eszembe jut,hogy egy családost sem láttam még,aki visszautasította volna a családi támogatásokat,amikor a "semmiről" kezdte az életet.

"Semmiről" az a gyermektelen kezdi az életét,akinek se a szülei,se az ÁLLAM nem ad semmit.

Ma ennek különösen nagy jelentősége van,hiszen,ha nem vállalsz be 3 gyereket,akkor bizony hatalmas hátránnyal indulsz az ingatlanvásárlásban.


A kérdező pedig nem az örökséget követeli,hiszen nem azt kérte,hogy vegyenek neki lakást,vagy oldják meg az ő életét.

Mondjuk az ismerőseim közül,ahol megtehetik ott segítik a gyerekeiket,ha nem is egy teljes ház árával,de amivel tudnak igen.

Van,aki nem kér a rezsibe,van,aki pár milliót adott a lakásba,mert ennyit tudtak adni.

De,amikor valaki semmiféle módon nem segíti sem az indulásban,de megtehetné,azt nagyon gáznak tartom.

Ha csak nevelési célzattal teszi ezt valaki,azt még megértem(nem értek ezzel sem egyet,de elfogadom),de általában ezek az emberek,pontosan előrelátóak,befektetik a pénzt,mert ők az vallják,hogy mindenért meg kell dolgozni,és nem elpazarolni.

Ezek a szülők általában hagynak is valamit a gyerekükre később.

2021. máj. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/137 anonim ***** válasza:
63%
Mint fentebb nagyon jól írta valaki, az örökség, az örökre szól. Nem szabadna felélni, elkölteni. Be kell fektetni, a hasznát felélheti az ember, de magát az örökséget (lakást, pénzösszeget) meg kell tartani, hogy továbbadhassuk az utódainknak.
2021. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/137 anonim ***** válasza:
75%
Anno, amikor a nagyanyám is meghalt pár evvel a nagyapám utan, kiderült, hogy több milliót gyűjtögetett össze a bankban a gyerekeinek. Ez úgy alapesetben nagy öröm lett volna, csupán az tette tönkre az örömöt, hogy minket gyerek tudta, higy sikerült neki annyit összespórolnia a nyugdíjból. Konkrétan soha nem költött semmire, amire nem volt muszáj. Ez azt is jelentette, hogy a legolcsóbb élelmiszert vette, soha nem volt olyan, hogy valami extra becsúszott volna. A nagyapám súlyos beteg lett, folyamatos, 7/24 ápolásra szorult. Mindenki szorgalmazta volna hogy ápolót fogadjon hozza, aki segít, de nem volt rá pénz. Nem volt pénz egy szelet sütire se a cukrászdából. Azután se, hogy a nagyapám meghalt. Baxus napokig nem evett mast nagyanyám, csak főtt krumplit, mert az volt otthon, másra nem kellett költeni. Mindig ez jut eszembe a gyerek mindenek felett gondolkodásról. Sem anyám, sem a nagynéném nem tudott örülni a pénznek, mert csak ez volt bennük, hogy a szüleik mindenről lemondtak az életükben, csak azért, hogy nekik gyűjtsenek.
2021. máj. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/137 anonim ***** válasza:
23%

"Én csak azt szeretném, hogy a CSALÁDI örökség a CSALÁDBAN maradjon."


Kérdező!

Attól, hogy folyamatosan azt mondogatod, hogy "családi örökség" még nem lesz az!

Kizárólag a szüleidé.

2021. máj. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!