Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiakadnátok azon, ha az...

Kiakadnátok azon, ha az anyukátok el akarná adni a nagymama után örökölt házát, és a pénzt egyszerűen csak felélnék apátokkal? Mi a véleményetek az ilyen szülőkről, akik nem támogatják a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Nem keresnek olyan rosszul a szüleim, (havi nettó 450 ezer, vidéken az összbevételük), viszont semmi érzékük nincs a pénzhez és a megtakarításhoz, annyi félretett pénzünk sincs, hogy 1-2 hónapig megéljünk belőle, ha kiesne minden bevétel. Nagyon költekezőek, amint van egy kis pénz, elköltik bármire. Három éve például hozzájutottak 6 millió forinthoz, abból is már csak 3 és fél van, pedig nem vettek belőle semmit, ami 150.000 ezernél értékesebb lenne. Én őszintén reméltem, hogy majd abból a házból esetleg vesznek egy kis lakást Pesten, amit majd kiadnak, és havi 100.000 forint bevétel biztos bejönne abból is. (A ház kb. 25-öt ér) Vagy esetleg én, vagy a tesóm is később fel tudnánk költözni Pestre, de ezt tudom, hogy egyáltalán nem várhatjuk el, egy szülőnek nem kötelező támogatni semmivel a gyerekét. Tudom, hogy az ő pénzük, de én akkor is dühös vagyuk rájuk amiatt, mert velünk egyáltalán nem törődnek, nem segítenének a lakhatásban, és hogy még csak ránk sem gondolnak ebben a helyzetben. Én a környezetemben azt látom, hogy a szülők 99 %-a segíti a gyerekét elindulni az életben, pláne ha bőven lenne erre lehetőségük és pénzük is rá. Nagynénémmel is beszélgettünk erről, és ő is abból indult ki, hogy a házat nem kótyavetyélik el, hanem esetleg a gyerekek (mi) beköltöznénk, vagy kiadják albérletbe. De anyagilag rosszabb lehetőség nem nagyon annál, mint amit most terveznek csinálni. Én már dolgozom, és havi 50 ezret bele kell adnom a családi költségvetésbe, és a jogosítványomat is "törleszetenem kell" havi 10 ezerrel. Tesómnak például meg is mondták, hogy neki már nem fogják előre fizetni a jogsiját, hanem majd ő maga gyűjtse össze rá a pénzt.

2021. máj. 2. 12:12
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/137 anonim ***** válasza:
13%
124es van már saját gyereked? oké...akkor gondolom megvetted már neki a házat, félretettél az egyetemi tanulmányaira és az első autójára is. Ha nem akkor minek vállaltál gyereket?Remélem mióta nagykorú vagy egy fillért se költöttél magadra mert minden petákot a gyerekdtől vettél el, és gondolom te nem vagy ilyen önző.
2021. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/137 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó, ez sarkítás, szélsőségekben való gondolkodás. Próbálj meg árnyalatokat bevinni a gondolkodásodba. Jobb lesz neked is meg a környezetednek is.
2021. máj. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/137 anonim ***** válasza:
7%
135ös miért? Hiszen szerintetek az a szülő önző aki nem csak a gyerekére gondol. Nos akkor az a fiatal is önző aki költ magára és nem tesz félre minden fillért a leendő gyerekének nem? Vagy kettős mérce van itt is?
2021. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/137 anonim ***** válasza:
0%
és ha nem sikerül neki a gyereket összehozni? nem kell előre dolgozni, bőven ráér akkor gyűjtögetni, ha megszületik majd
2021. máj. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/137 anonim ***** válasza:
8%

137es oké, rendben akkor ráér onnantól egy fillért se költeni magára ha 1 napos a gyerek. Se buli, se nyaralás, se divatos ruha mert annyira nem lehet önző hogy a gyereke lakásából veszi ki a téglát.


De csak ha a gyerek születésekor kezd el takarékoskodni hogy fogja biztosítani neki az elvárt minimum két szobás nagyvárosi lakást, jogosítványt és autót, az egyetemi tandíjat valamint a pár milliós kötelező induló tőkét a gyerek 18 éves korára?

2021. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/137 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell mindent a gyerekre költeni.

Senki nem mondta ezt.

Vannak ilyen szülőkből is gázak,akik ezt teszik,utána meg mártírkodnak.


Ennél egy fokkal rosszabb az a szülő,aki a saját gyerekére úgy tekint,mint egy idegenre.Nem érdekli a gyereke boldogulása,nem segíti,pedig lehetősége lenne rá.

Az ilyen ember alapvetően önző.


Nem lenne azzal gond,ha mondjuk az örökség csak egy részét élnék fel,vennének belőle maguknak valamit,amire vágynak,és egy részét befektetik.


De,hogy valaki konkrétan azért akarja felélni a pénzt,hogy ne kelljen dolgoznia,az baromi gáz.

Mondjuk ha nagyon elfáradt,akkor vállaljon olyan munkát,ami kevésbé megterhelő,dolgozzon kevesebbet,és mondjuk a befektetésből pótolhatná a kieső részt.

Ez lenne ésszerű.

2021. máj. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/137 anonim ***** válasza:
0%
Anno még 86ban a szüleim 300.000ftból felépítettek egy 120m² házat. Munkahelyi kölcsön , önkormányzati kölcsön plusz hitel. Más élet volt akkor. Moat a nagyszülők házát eladták és autót vettek belőle ,életük első szalonautóját megtudták venni. Meg se fordult a fejemben hogy abból a pénzből nekem is járna.
2021. jún. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!