Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiakadnátok azon, ha az...

Kiakadnátok azon, ha az anyukátok el akarná adni a nagymama után örökölt házát, és a pénzt egyszerűen csak felélnék apátokkal? Mi a véleményetek az ilyen szülőkről, akik nem támogatják a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Nem keresnek olyan rosszul a szüleim, (havi nettó 450 ezer, vidéken az összbevételük), viszont semmi érzékük nincs a pénzhez és a megtakarításhoz, annyi félretett pénzünk sincs, hogy 1-2 hónapig megéljünk belőle, ha kiesne minden bevétel. Nagyon költekezőek, amint van egy kis pénz, elköltik bármire. Három éve például hozzájutottak 6 millió forinthoz, abból is már csak 3 és fél van, pedig nem vettek belőle semmit, ami 150.000 ezernél értékesebb lenne. Én őszintén reméltem, hogy majd abból a házból esetleg vesznek egy kis lakást Pesten, amit majd kiadnak, és havi 100.000 forint bevétel biztos bejönne abból is. (A ház kb. 25-öt ér) Vagy esetleg én, vagy a tesóm is később fel tudnánk költözni Pestre, de ezt tudom, hogy egyáltalán nem várhatjuk el, egy szülőnek nem kötelező támogatni semmivel a gyerekét. Tudom, hogy az ő pénzük, de én akkor is dühös vagyuk rájuk amiatt, mert velünk egyáltalán nem törődnek, nem segítenének a lakhatásban, és hogy még csak ránk sem gondolnak ebben a helyzetben. Én a környezetemben azt látom, hogy a szülők 99 %-a segíti a gyerekét elindulni az életben, pláne ha bőven lenne erre lehetőségük és pénzük is rá. Nagynénémmel is beszélgettünk erről, és ő is abból indult ki, hogy a házat nem kótyavetyélik el, hanem esetleg a gyerekek (mi) beköltöznénk, vagy kiadják albérletbe. De anyagilag rosszabb lehetőség nem nagyon annál, mint amit most terveznek csinálni. Én már dolgozom, és havi 50 ezret bele kell adnom a családi költségvetésbe, és a jogosítványomat is "törleszetenem kell" havi 10 ezerrel. Tesómnak például meg is mondták, hogy neki már nem fogják előre fizetni a jogsiját, hanem majd ő maga gyűjtse össze rá a pénzt.

2021. máj. 2. 12:12
 91/137 anonim ***** válasza:
26%

Nos.


Nem minden a pénz és az örökség. Anyámék szegények voltak, nem kaptak semmi segítséget a szüleiktől, se anyám se apám. Nővérem bár tervezett volt, ő még mondhatni kevesebb támogatáshoz jutott, de iskoláztatták stb. Jól fizető állása lett. 11 év van köztem és közte, neki mondhatni jobb az élete, jó fizetése van, bármit elérhetne innentől. Az én iskoláztatásomat érettségi után ő fizette már, hogy ne anyuéknak kelljen. Nagyon szűkös lett volna a keret rám.


A nagyszüleim házát eladta anyu és a bátyának a gyerekei (ők voltak az örökösök). Nem sok pénz volt pár millió. Abból SEMMIT se láttam csak tudtam hogy volt ilyen. Nem gondoltam akkor se hogy az a pénz engem illet, most sem gondolnám így.


Anyuék nyugdíjasok, még úgy ahogy eltartanak, 29 évesen itthon élek még. Viszont jött a covid. Ez mindent megváltoztatott. Egy kis részt vissza tudom nekik adni hogy felneveltek. Emlékszem anno iskolába kaptam minden nap egy ezrest. Így felnőtt fejjel, ma már rejtély, hogy miből telt rá, de sose mondták, hogy nincs.

Most úgy hozta a sors, hogy bár nem keresek sokat, de néha én vásárolok be ezt-azt. Meg a nővérem.


A ház egyszer az enyém lesz, de nem várom annyira. (igen, van több örökös, de a végén az enyém lesz teljesen, ez biztos). Megpróbáltuk eladni a házat. Igazából nem a ház az érték, hanem a 800 nm telek. Kertvárosban.

Ahány házat néztünk mindegyikre nemet mondtam. Végül ők is rájöttek, meg én is, hogy én kicsit jobban ragaszkodok a házhoz, kötődök mint a többi testvérem. Ők nem itt nőttek fel, én viszont igen. Így korszerűsítés lett a vége és meg lett tartva.


Hogy mit akarok ebből kihozni?

Nekik rossz sorsuk volt, nekünk viszonylag jó. Mindig mindent megteremtettek: Naponta meleg étel, szeretet, télen fűtés, ruházkodás, iskolai kirándulásokat fizették, mikor elkezdtem dolgozni ,akkor az autót megkaptam használatra úgy, hogy ém fizettem a benzint, a biztosítást, ha javításra szorult. Nem vágytam annak idején a nagyszülő örökségére, nem voltam ilyen pénzéhes.


Amit kaptam, kapok még mindig: Az autó, mai napig etetnek, itatnak (napi 1,75 kóla minimum). Szükség esetén kifizetik a kocsi biztosítást, ha tankolni kellene bele. Szeretet. Inkább ők nélkülöztek de nekem minden meg legyen. A mai napig ezt vallják. Inkább esznek napi egyszer, csak én ne nélkülözzek.


29 vagyok, haladok egy jobb munka felé, hogy elmehessek egyetemre is.

2021. máj. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/137 anonim ***** válasza:
74%

94-es, az egy tök más sztori, amit leírsz.


Itt lényegében a szüleid nyomorognak azért, hogy felnőtt létedre mindent a s*gged alá toljanak, mert te olyan élettelen vagy, hogy 30 éves létedre a szükölködő nyugdíjas szüleidnek kell téged eltartania. Még jó, hogy nem panaszkodsz, aranyéleted van, csak arra vársz, hogy örököld a házat.


A kérdező szüleinek viszont lenne lehetősége anyagilag támogatni az önállósodni törekvő gyereküket, ehelyett viszont még a pénzét is elveszik. A két élethelyzet pont ellentéte egymásnak, úgyhogy ha ezzel példálózol, tuti kamus troll vagy.

2021. máj. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/137 anonim ***** válasza:
28%

Fordítsuk meg kicsit a kérdést!


Tegyük fel, nem anyuka örököl, hanem a kérdező nyer 25 millát a lottón. Tőle is elvárható lenne, hogy a szülőkre fordítsa ezt a pénzt? Vagy az oké, ha ő ezt feléli?

2021. máj. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/137 anonim ***** válasza:
71%
96- mint már számtalanszor leírta a kérdező: NEM akarná felélni.
2021. máj. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/137 anonim ***** válasza:
32%

97!


Valóban nem? Nem tudni, hiszen nem az övé az örökség. Simán lehet, hogy abban a pillanatban, hogy az övé lenne, mégiscsak felélné

2021. máj. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/137 anonim ***** válasza:
75%

96-os nem, nem oké. Senki részéről nem oké, hogy feléli a pénzt. Neki az lenne a kötelessége, hogy az ő gyerekinek őrizze meg az értékét, legyen az bármi, amire költi. Esetleg, majd a nyugdíjas, rászoruló szüleit támogassa, ha szükséges. Egyébként alapszituációban, mindenki a saját utódját támogassa, ez a normális.

Ebben a helyzetben pedig, a szülők fogják elszórni a pénzt. Gondolom a nagyszülők sem azért hagyták rájuk, hogy elbasszák. Nem azért dolgoztak annyit, elbaszni ők is el tudták volna.

2021. máj. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/137 anonim ***** válasza:
15%
"96-os nem, nem oké. Senki részéről nem oké, hogy feléli a pénzt. Neki az lenne a kötelessége, hogy az ő gyerekinek őrizze meg az értékét, legyen az bármi, amire költi" Ez a téveszme miből fakad? Hogy bűn ha az ember magára költi a SAJÁT pénzét? Majd nyilván a kérdező is kuporgatni fog, mert jajagyerek... Ugyan már. Mikor magának követelné a más pénzét. Senki sem köteles elcseszi a jó élet lehetőségét. Még akkor sem, ha szaporodott.
2021. máj. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/137 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem ,miért pontoztátok le a 99-t ,pedig mindenszava IGAZ és helyesen látja a dolgokat.
2021. máj. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/137 anonim ***** válasza:
72%

Nem bűn, de akkor ne mutogassunk a csúnya államra, másokra, hogy miért nem segít. Lehet felelőtlenül élni, minden elszórni, de akkor a következményeket is illik emelt fővel viselni.

Biztos vagyok benne, hogy ennyi nyereményből a saját lakhatását oldaná meg, nem világkörüli utazásra indulna. Ezzel a gyerekeinek is egyből segítene, mert lenne hol lakniuk, illetve lenne mit megörökölniük utána.

2021. máj. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/137 anonim ***** válasza:
78%
#100, neked az mitől "jó élet lehetősége", hogy wellness-szállodákban héderelsz, meg cserélgeted a kocsikat a feneked alatt, a szaporulatod meg esetleg albérletben nyomorog? Ettől te boldog lennél? És nem azt akarom ezzel mondani, hogy élj csirkefarháton a kölykeid kedvéért. De van valamiféle arany középút is. Vagy nincs?
2021. máj. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!