Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiakadnátok azon, ha az...

Kiakadnátok azon, ha az anyukátok el akarná adni a nagymama után örökölt házát, és a pénzt egyszerűen csak felélnék apátokkal? Mi a véleményetek az ilyen szülőkről, akik nem támogatják a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Nem keresnek olyan rosszul a szüleim, (havi nettó 450 ezer, vidéken az összbevételük), viszont semmi érzékük nincs a pénzhez és a megtakarításhoz, annyi félretett pénzünk sincs, hogy 1-2 hónapig megéljünk belőle, ha kiesne minden bevétel. Nagyon költekezőek, amint van egy kis pénz, elköltik bármire. Három éve például hozzájutottak 6 millió forinthoz, abból is már csak 3 és fél van, pedig nem vettek belőle semmit, ami 150.000 ezernél értékesebb lenne. Én őszintén reméltem, hogy majd abból a házból esetleg vesznek egy kis lakást Pesten, amit majd kiadnak, és havi 100.000 forint bevétel biztos bejönne abból is. (A ház kb. 25-öt ér) Vagy esetleg én, vagy a tesóm is később fel tudnánk költözni Pestre, de ezt tudom, hogy egyáltalán nem várhatjuk el, egy szülőnek nem kötelező támogatni semmivel a gyerekét. Tudom, hogy az ő pénzük, de én akkor is dühös vagyuk rájuk amiatt, mert velünk egyáltalán nem törődnek, nem segítenének a lakhatásban, és hogy még csak ránk sem gondolnak ebben a helyzetben. Én a környezetemben azt látom, hogy a szülők 99 %-a segíti a gyerekét elindulni az életben, pláne ha bőven lenne erre lehetőségük és pénzük is rá. Nagynénémmel is beszélgettünk erről, és ő is abból indult ki, hogy a házat nem kótyavetyélik el, hanem esetleg a gyerekek (mi) beköltöznénk, vagy kiadják albérletbe. De anyagilag rosszabb lehetőség nem nagyon annál, mint amit most terveznek csinálni. Én már dolgozom, és havi 50 ezret bele kell adnom a családi költségvetésbe, és a jogosítványomat is "törleszetenem kell" havi 10 ezerrel. Tesómnak például meg is mondták, hogy neki már nem fogják előre fizetni a jogsiját, hanem majd ő maga gyűjtse össze rá a pénzt.

2021. máj. 2. 12:12
 111/137 anonim ***** válasza:
25%
Végzett ember vagyok. 50 km-es körzetben nincs a szakmámban lehetőség.
2021. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/137 anonim ***** válasza:
28%

"Kiakadnátok azon, ha az anyukátok el akarná adni a nagymama után örökölt házát, és a pénzt egyszerűen csak felélnék apátokkal?"


Nem. Az ő öröksége, azt csinál vele, amit akar.



"Mi a véleményetek az ilyen szülőkről, akik nem támogatják a gyerekeiket?"


Az, hogy feléli valaki a saját örökségét, nem azonos azzal, hogy nem támogatja a gyerekét. A kérdező nagykorú, munkaképes felnőtt, aki otthon él, ergo tamogatva van, minimum a lakhatassal. Ennek köze nincs az örökséghez.

2021. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/137 anonim ***** válasza:
70%

Úgy látom, itt sokan a kérdést se értik. NEM arról van szó, hogy a kérdező azt szeretné, hogy a szülei szipolyozzák ki magukat, hogy minden hozzá juthasson.

Hanem arról, hogy annyit költsenek életükben, amennyit megkerestek, és ne éljék fel a vagyont mindennapi vagy luxuskiadásokra.

2021. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/137 anonim ***** válasza:
72%

Az itteni válaszokból is kiderül, mennyi sz*rrágó szülő van Magyarországon, aki csak azért vállalt gyereket, hogy lehessen mutogatni és elmondhassa, elért valamit az életben, amúgy meg nem szereti annyira a saját kölykét, hogy ha lehetősége lenne rá, támogassa. A kérdező szülei nem nyomorognak, hanem hozzájutottak már pár millió forint plusz pénzhez meg házhoz is, ebből meg nemhogy legalább minimális egymilliót belepótolnának szerencsétlennek a lakásönerőbe, még annyival sem segítik, hogy a pénzét nem veszik el, hogy spórolhasson.


Aki szerint normális az, hogy a szülők semmivel nem támogatják a gyereküket, miközben lenne rá lehetőségük, az húzza le magát a wc-n, mint szülő. Az ilyenek tényleg nem érdeklik még, hogy idős korukban támogassa őket a gyerekük, ha kell és nem kell azzal jönni, hogy felnevelték a kérdezőt és közben költöttek rá, még szép, hiszen ők vállalták ezt maguktól, a gyerek nem kérte, hogy megszülessen.


Nincs még egy ilyen önző, a gyereke boldogulását lesz*ró, élettelen generáció, mint a mai 50+-osoké.

2021. máj. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/137 anonim ***** válasza:
70%
Ezt a kérdést majd belinkelem az összes "Hogy gondolkoznak a prolik" jellegű kérdés alá. MInden piros értékelésű válasz híven tükrözi...
2021. máj. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/137 anonim ***** válasza:
14%

A prolik egyik ismertetőjegye, hogy mindig mások pénzével próbálnak rendelkezni és megmondani a pénz tulajdonosának a tutit, hogy hogyan kellene beosztani, fialtatni stb...

Értenek hozzá, hiszen sohasem volt még pénzük...

:)

2021. máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/137 anonim ***** válasza:
70%

Ez most olyan mintha azt mondanátok hogy az állam azt csinál a pénzével amit akar, mert az ő bankszamláján van.

Hülye állampolgár meg ne ugráljon, ne szóljon bele, azt a pénzt költse, ami az ő számláján van.

Ha az állam a politikusokat luxusutazásra küldi, ahelyett hogy a kórházakat tenné rendbe, akkor az az ő dolga, arra költi a pénzt, amire akarja. A nyomorult polgár meg örüljön hogy egyaltalán kap ellátást, és fogja be a pofáját.

2021. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/137 anonim ***** válasza:
80%

Az örökségnek igenis van magasztos célja. Valaki azért hagy maga után valamit és nem éli fel mindet még élő korában, hogy segítsen az örököseinek. Az az ember nem önző, aki az összes generáció vagyonát eltapsolja magára? Nem gondol az utána következőkre?

Senki nem ácsingózik a szülei halálára vagy a nagyszüleiére, csak tiszteli a családi vagyont.

Biztos vagyok benne, hogy akik itt a pénz elszórása mellet érvelnek semmit nem tudnak felmutatni az életben. Tücsök, proli mentalitás.

2021. máj. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/137 anonim ***** válasza:
71%

120!


A kettő nem ugyanaz. Az állam költ valamennyit mindkettőre. Nem is nagyon szólhatsz bele, mire költenek és menynit. Ugrálhatsz, de minek, akkor is így marad.

Ha már példát hozol, akkor leginkább a családtámogatás passzol ide. Lehet rinyálni, hogy a gyes meg a családipótlék semmire sem eleg: a tény az, hogy nem az állam dolga eltartani a gyereket, akit te vállalsz, hanem a tiéd, ő max ad egy minimális támogatást. Pont mint itt a kérdezőnek a szülei. Eltartják a felnőtt dolgozó gyereküket.

2021. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/137 anonim ***** válasza:
21%
"Az itteni válaszokból is kiderül, mennyi sz*rrágó szülő van Magyarországon, aki csak azért vállalt gyereket, hogy lehessen mutogatni és elmondhassa, elért valamit az életben" Nem ebből a kérdésből az derül ki, mennyire semmitérők tudnak lenni egyes "kölykök", minden maguknak akarnak, mindent a magukénak hisznek, és még meg is magyarázzák miért illeti őket az amire semmi joguk. Rémisztő mennyi ilyen van a huszonéves korosztályban, miféle egoista szörnyeket termelt ki a "liberális nevelés".
2021. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!