Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek mi a véleménye a nagymam...

Kinek mi a véleménye a nagymamai "feladatokról"?

Figyelt kérdés
Nálatok melyik a jellemző és melyiket gondoljátok normálisnak? 1. Nagymama meglátogat titeket és vendégként viselkedik, tehát ki kell szolgálni mindennel és maximum játszik a gyerekkel. 2. Meglátogat titeket és segít a házimunkában, mondjuk főz nektek vagy megpucolja az ablakokat, tehát besegít a háztartási munkákba? 50-60 körüli aktív és nem beteg nagyikra gondolok.
2019. júl. 21. 12:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 anonim ***** válasza:
94%
Biztosan szívesen segítenének, de nem igénylem, hogy nálunk ilyen szinten tevékenykedjenek. Azt nem mondom, hogy vendégként viselkedjenek, ehetnek amit találnak stb. Úgy szoktak segíteni, hogy amit maguknak főznek hoznak belőle. Közel laknak, szóval nem romlik meg. Ha nálunk vannak akkor a gyerekkel játszanak.
2019. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/117 anonim ***** válasza:
92%
Köztes állapot: meglátogat minket, játszik a gyerekkel, de otthon érzi magát, nem kell a seggében lenni, mint egy vendégnek, mert kiszolgálja magát. A házimunkában nem kell, hogy segítsen, amúgy se szeretem, ha belepiszkálnak a rendszerembe.
2019. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/117 anonim ***** válasza:
70%
Az első a normális nálunk. Én vagyok otthon, anyám vendég. Nem dolga a házimunka, ki is szolgálom, mint bárki mást, aki vendégségbe érkezik. Ha segítségre van szükségem a háztartásban, akkor fizetett segítségét veszek igénybe, így nincs semmiféle vitára lehetőség.
2019. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 anonim ***** válasza:
90%

Én nem várom el hogy besegitsen a hazimunkaban, de amikor picik voltak a gyerekek megkerdezte anyukám segítsen e takaritani, stb.

Mindegyikre szamithatok ha vigyázni kell az unokákra.

Kiszolgalnom egyiket sem kell.

Normális a viszonyom mundegyikkel

2019. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/117 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk úgy működik, hogy eljön játszik a gyerekkel, de nem kell kiszolgálni, tudja mi hol van, ha úgy alakul és pont akkor kíván meg a gyerek pl egy palacsintát akkor megsüti neki, utána elmosogat, vagy ha játék közben "felrobban" a gyerekszoba akkor kissé felszámolja az őskáoszt, de csak ha neki is kedve van. Nem kérjük hogy besegítsen, mindent jól kézben tudunk tartani, neki meg elég a saját háztartását ellátnia munka mellett.
2019. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/117 anonim ***** válasza:
80%
jav:"mindegyikkel"
2019. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/117 anonim válasza:
94%
Nálunk dettó mint a kettes válaszolónál.
2019. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/117 anonim ***** válasza:
64%
Az én házamban SENKI ne takarítson, főzzön, turkáljon a hűtőnkben, sertepertéljen mert nem bírom elviselni, takinénink sincs mert megőrülnék ha valamit nem ugyanoda tenne vissza, nem úgy csinálna ahogy én (elvárom magamtól is) stb. Lehet, hogy valami kényszeres idiótának hangzom de tényleg kiborítana ha anyukám átjönne nekem fontoskodni. :D Ha átjön akkor üljön meg a valagán vagy játszon a gyerekkel az nekem bőven elég. Szórakozni jöjjön át hozzánk a kisunokájával ne bejárónőnek. Ha mi megyünk hozzájuk én sem állok neki nagytakarítani meg ablakot pucolni (?) max főzni segítek de ennyi. Nem is tudom milyen nő vár el ilyeneket az anyjától vagy az anyósától, hogy felnyalja a lakást, ez gáz, ilyet az újszülöttem mellett sem kértem volna a férjemen kívül senkitől...
2019. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/117 anonim ***** válasza:
68%
C, Átjön, játszik a gyerekkel, otthonérzi magát, de nem takarít vagy főz. Azt csinálhatja otthon magának. Amúgy is van egy saját rendszerem, kiakadnék, ha valaki rajunk kívűl takarítana, vagy netán a tűzhelyem használná.
2019. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/117 anonim válasza:
77%
Nem mondom, hogy vendég, ha ebédre jönnek van, hogy utána beáll mosogatni én meg morgolódom, hogy mégis miért, pedig fordítva is simán működik, ha épp akkor jár le a mosás míg nála vagyunk segítek kiterigetni vagy besegítek a főzésben. Otthon mozgunk a másiknál, de nem elvárás semmi. Főleg mikor gyerekmegőrzésen van nálunk. Olyankor mindig beszerzek neki néhány finom falatot, meg a kedvenc üdítőjét. Biztos nagyon égne a pofám, ha neki állna porszívózni mondjuk. Így is elég, hogy ő vigyáz az én gyerekemre, mégha nagy örömmel teszi is.
2019. júl. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!