Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek mi a véleménye a nagymam...

Kinek mi a véleménye a nagymamai "feladatokról"?

Figyelt kérdés
Nálatok melyik a jellemző és melyiket gondoljátok normálisnak? 1. Nagymama meglátogat titeket és vendégként viselkedik, tehát ki kell szolgálni mindennel és maximum játszik a gyerekkel. 2. Meglátogat titeket és segít a házimunkában, mondjuk főz nektek vagy megpucolja az ablakokat, tehát besegít a háztartási munkákba? 50-60 körüli aktív és nem beteg nagyikra gondolok.
2019. júl. 21. 12:00
 61/117 anonim ***** válasza:
72%
53as, aki nem képes ellátni a saját gyerekit és a háztartást, a szülőket akarja becsicskítani az ne szüljön szerintem.
2019. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/117 anonim ***** válasza:
90%

Mi jó családként funkcionálunk, de 10 év alatt mióta házas a gyerekem még soha nem nyúltam a hűtőjébe, nem pakolásztam a szekrényükben, azt sem tudom, hogy mit hol tartanak.

Ha ott vagyok a gyerekek miatt egész nap és a fiam/menyem is otthon van, akkor elvárom, hogy valaki elém tegye a kaját, ne nekem kelljen tippelni, hogy mit lehet megenni, vagy mit nem.

Szerencsére erre ritkán kerül sor, mert általában én cuccolom oda a kész ételt öt ember részére, általában heti 1-2-szer, amikor valami miatt szükségük van rám. Hívatlanul soha nem megyek.

Ettől még nem várom el senkitől, hogy engem majd szívességből pátyolgasson, hanem intézem egy apartmanos öregotthonba a bekerülésem. Igaz, hogy a házam árának nagy része rá fog menni, de nem érdekel, én nem leszek senki terhére és azt a kiszolgáltatottságot sem viselném el.

2019. júl. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/117 anonim ***** válasza:
79%

A nagymama nem ingyencseléd, nem ingyenszakácsnő, nem ingyenbébiszitter. Neki is lehet önálló élete, lehetnek önálló hobbijai. A nagymamákat nem használni kell.

Ezt olvassátok el, tanulságos!


[link]

2019. júl. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/117 anonim ***** válasza:
63%
De le lett pontozva az utolsó, pedig az egy jó cikk. Attól hogy valakinek apa\anya lett a gyereke, még nem kell hogy csak az unokák töltsék ki az életét. A fiatalok maguknak szüljenek, ne arra apellálva hogy majd a nagyszülő nyalábba sózzák a gyereket ha nekik bulizni támad kedvük.. A nagyinak úgyis kötelessége örülni neki mi?
2019. júl. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/117 anonim ***** válasza:
16%

Nem volt más a világ, az én anyám és apám a rokkant, de dolgozó szüleire bízott minket, vagy a kinti tanyán szedtük az uborkát, sereptük az udvart, vagy játszottunk 10 rokoncsaládnál!


A mostani nagyi napi 8 órát ül irodában, aztán körmös, shopping, operett, koncert, fodrász, külföldi kiruccanás, masszőr, pár randi és a panaszkodás, milyen fáradt, mikor nálunk volt idegesítette, hogy a gyerek milyen rossz kedvű(nem játszott vele) miközben nekem a kedvenc kajáját kellett csinálnom, mert illik.


Ez az én anyám.


Mellesleg egyedülálló anya voltam snis gyerekkel, a babakor egy álom volt, a segítség akkor kellett volna, mikor ment, de beterpeszkedni betudott a lakásba.


A mosogatót biztos felismeri minden ember, meg a koszos tányért, amiből az előbb evett, azt is!


Már könnyebb az életem, könnyebb a gyerekkel, mióta leépítettem a kapcsolatot azóta nyugodtabb is.


Egyébként szerintem a vendségbe jönni, meglátogatni, és segíteni menniben különbségek vannak, a rokonoknak mindegyikbe illik jönni.


Hozzá is adni a család életéhez és el is venni belőle, nem csak az egyik.

2019. júl. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/117 anonim ***** válasza:
70%

"A mostani nagyi napi 8 órát ül irodában, aztán körmös, shopping, operett, koncert, fodrász, külföldi kiruccanás, masszőr, pár randi "

ÉS ????? Neki miért ne lenne joga ehhez?

Gyereket te vállaltál, nem ő. Hagy élje már a saját életét. Pláne hogy anno, amikor te voltál gyerek a nagyszülő nem dolgozott napi 8 órát vagy tobbet idegbetegek között a munkáját féltve, hoyg ugyan lesz e neki másnap és attól se kellett félnie, higy munkanélküliként nem tudja majd a számlát fizetni.

2019. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/117 anonim ***** válasza:
27%

", és mivel te se segítettél neki, így ő se neked."


Mondjuk egy ereje teljében levő 55 évesnek mi a bánatot segítsen a kérdező?

2019. júl. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/117 anonim ***** válasza:
78%
"A mostani nagyi napi 8 órát ül irodában, aztán körmös, shopping, operett, koncert, fodrász, külföldi kiruccanás, masszőr, pár randi " Kivéve aki nem. De aki megteszi is, megteheti. NEM az a dolga hogy ő vigyázzon a gyerekei porontyára, míg azok szórakoznak. Az a dolga hogy élje a saját életét, nem pedig hogy élete végéig kihasználják a gyerekei.
2019. júl. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/117 anonim ***** válasza:
38%
"Mondjuk egy ereje teljében levő 55 évesnek mi a bánatot segítsen a kérdező?" És egy otthon ülő fiatal nőnek, akinek nem sok dolga van mit segítsen egy 55 éves dolgozó nő?
2019. júl. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/117 A kérdező kommentje:
(Hahó valaki tudja, hogy lehet-e kérdést töröltetni? Féltem egyesek egészségét és lelki békéjét..)
2019. júl. 21. 20:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!