Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek mi a véleménye a nagymam...

Kinek mi a véleménye a nagymamai "feladatokról"?

Figyelt kérdés
Nálatok melyik a jellemző és melyiket gondoljátok normálisnak? 1. Nagymama meglátogat titeket és vendégként viselkedik, tehát ki kell szolgálni mindennel és maximum játszik a gyerekkel. 2. Meglátogat titeket és segít a házimunkában, mondjuk főz nektek vagy megpucolja az ablakokat, tehát besegít a háztartási munkákba? 50-60 körüli aktív és nem beteg nagyikra gondolok.
2019. júl. 21. 12:00
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/117 A kérdező kommentje:
Nekem erre a továbbiakban nincs időm, jó fröcsögést.
2019. júl. 22. 13:23
 102/117 anonim ***** válasza:
75%

Mindentől függetlenül elég érdekes, hogy szinte minden anyósos fórumban az van sérelmezve, ha az anyós otthon érzi magát a fiataloknál és ez micsoda felháborító dolog.

Itt meg nyúlkáljon a hűtőbe, szolgálja ki magát, miközben az unoka mellett lehetőleg lássa el a házimunkát is.

Tényleg röhejes ez a kettős mérce!

Az anyós (és minden normális ember) ott érzi magát otthonosan és tevékenykedik, ahol nem távolságtartóan, idegenként van fogadva, hanem családtagként tekintenek rá akkor is amikor éppen nem szolgálnia kellene a háziakat

De erre nem gondolnak a menyek, amikor lepattintják az anyóst, pl.:

- szüléskor még a váróteremben sem lehet

- majd egy hónap múlva nézheti meg az újszülöttet,

- karácsonykor az utolsó a sorban, vagy még az sem

- "ne tudjon papucsban átjönni", költözzünk 200 km-el arrébb.

- ha a szomszédasszony mondja, hogy nem így kell sütni a palacsintát, az hasznos tanács, ha az anyós, akkor "beleszól az életünkbe"

...és még sorolhatnám a végtelenségig.

El kellene gondolkozni, mielőtt az anyóst/nagymamát kitúrjuk az életünkből, mert lesz még a gyerek beteg, lehetünk mi betegek, lesznek szünidők, (ahogy máris itt rinyálnak néhányan)... no meg az ablakot sem ártana, ha megpucolná néha.

2019. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/117 anonim ***** válasza:
24%

93 na és gyerek??


Mert arról semmit sem írtál, a kutya nem csinál napi 3 váltás koszos uhàt, rendetlenséget, nem önt le- ki véletlen dolgokat, nem rámol le a polcról félpercenként, nem kell a kakiját cserélni óránként, nem fogdossa össze az üvegajtót és a falat, nem nyáladzik össze mindent, nem kell mindent megmosni, mielőtt a szájába veszi, nem kell szőrteleníteni a padlót, mert ott mászkál, nem kell éberen folyamatosan figyelni minden pillanatát, hogy ne sérüljön! A rengeteg koszos edényről nem is beszélve.


Látom senkinek sem jut el a tudatáig, hogy heti 168 órából összesen kettő kellene, amivel megkönnyíti a gyermeke és az unokája életét!

2019. júl. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/117 anonim ***** válasza:
59%
A hat hónapos mellett? Na hagyjuk már.... Jó hogy nem már a szomszédasszonyt rángatja át, mert nincs ideje ablakot pucolni egy fekvő-alvó gyerek mellett....
2019. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/117 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy érdekes, a kérdezőnek netezni, a gyakorin lógni van ideje, a háztartást vinni-ami nem jelent órákat naponta ha nem disznóól a lakása-persze nincs.
2019. júl. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/117 anonim ***** válasza:
63%

6 hónapos gyerek mellett tapasztalatom szerint még lehet boldogulni, màsrészt ha nagyobbak a gyerekek, és nincsenek nagyszülők, akkor meg kénytelen az ember boldogulni.

Aki az édesanyjàt és anyósát fogja be sajàt háztartásban dolgozni, házimunkát végezni, az lusta.

Ezen nincs mit ragozni.

2019. júl. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/117 anonim ***** válasza:
67%
Nehogy már ne alkalmazkodjon a kedves anyuka hat hónap alatt ahhoz hogy a gyereket is el kell látni.. Könyörgöm, otthon van,. Nem lóg 0-24-ben a piciken. Vagy ha igen, nagyon rosszul csinálja a dolgokat.
2019. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/117 anonim ***** válasza:
10%

Igaz, az igény szerint szoptató, gyereknek olvasó, éneklő,gyerekkel fejlesztö játékokat játszó, éjszaka kelő, sterilizáló, foltokaz beáztató és súroló, pelenkázó, gyereket napközben mászni hagyó, ezért folyton vigyázó anyukák lusták, mert a saját háztartásukat a gyerekeik ellátása elé helyezik, sőt, magukat is a háztartás elé helyezik, mert kell nekik nyugi is.


Én jelenleg napi 5 óra házimunkát végzek, nem egyhuzamban, mert ennyit nem lehet a gyerek egyedül, hanem 15 perces részletekben, és még csak nem is ragyog a ház és nem is főzök, kb aktívan 4 órát vagyok a gyerekkel, a maradék időben pihenek, hajat mosok, szőrtelenítek, körmöt vágok, huszonéves létemre leszakad a hátam a napi dolgok után, a játék és a házimunka is leterhel, a játékra alig marad türelmem.

1-3 éves korig horror volt az egész.


A mai házimunkák: foltsúrolás, beáztatás, mosás, teregetés, vasalás hajtogátás, szortírozás, szekrénybe pakolás(ez minden nap, kb egy óra)


Rendrakás, helyrepakolás(folyamatosan, kb egy óra)


Ágyneműáthúzás(30 perc)


Ruhák kiselejtezése 1 óra,


állat kitakarítása, fürdetése 30 perc


porszívózás, seprés,Felmosás 5x, egyszer az egész házat, utána ami kimegy a földre darabokban feltörölni, seperni.. 1 ora


És még etettem 2 x az állatokat, megfésültem a macskát, végighengereltem pár bútort, elpakoltam az edényeket, ettünk, ittunk, nem főztem, letöröltem a konyhapultot, felszedtek a kakit a földről és fertőtlenítettem a helyét, és még órákat játszottam a gyerekkel aktívan, nem megfurtattam a padról a játszótéren..


Imádtam dolgozni, alig várom, hogy visszamehessek szeptemberben,, ezerszer könnyebb és kevésbé terhel le, mint a gyerekezés és a házimunka, de fele annyira sem élvezetes, mint csak gyerekezni.


Aki nyafog a munka miatt, az idióta, vagy még sosem nevelt gyerekrt úgy, hogy jó anya akart lenni.


Akik tojnak a gyerekre, azoknak tényleg könnyű otthon, de fél éves kortól nagyon rá kell kapcsolni, mert már próbál felállni(polcok), már nem csak eszik alszik.

2019. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/117 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes háztartásod van 108-as, ahol naponta húzol ágyneműt, naponta selejtezel ruhákat, naponta fürdeted a macskát és 5x mosol fel. De főzni már nem tudsz, vagy nem akarsz.

Nem haragszol meg, ha nem te leszel Normáliséknál az etalon?

2019. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/117 anonim ***** válasza:
71%

103!


A gyerek mellett van a kutya, a macskak, a ház és a kert. Meg lehet oldani. Vágyok én, a férjem, ha kell akkor fizetett segítség, de nem az anyám, az anyósom, a sógorom, az unokahugom vagy a barwtnom fogom be hazumunkara.

2019. júl. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!