Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek mi a véleménye a nagymam...

Kinek mi a véleménye a nagymamai "feladatokról"?

Figyelt kérdés
Nálatok melyik a jellemző és melyiket gondoljátok normálisnak? 1. Nagymama meglátogat titeket és vendégként viselkedik, tehát ki kell szolgálni mindennel és maximum játszik a gyerekkel. 2. Meglátogat titeket és segít a házimunkában, mondjuk főz nektek vagy megpucolja az ablakokat, tehát besegít a háztartási munkákba? 50-60 körüli aktív és nem beteg nagyikra gondolok.
2019. júl. 21. 12:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/117 anonim válasza:
83%

A nagyszülő feladata semmiképp sem a háztartásba való besegítés. Kedves gesztus, de nem elvárható. Furcsa, ha ki kell szolgálni, de ebből is látszik, hogy nem érzi otthon magát nálatok. Valószínűleg akkor is ki kellett szolgálni, amikor még nem voltak gyerekek. Ő ilyen és kész. Ezt kéne elfogadni, hogy nem egyformák az emberek. A te anyád segít, a férjedé nem. Mindegy, hogy ez normális-e. Ők ilyenek.


Kérdező, ezt te írtad: "Én úgy gondolom, hogy azért van a CSALÁD, hogy amikor valakinek szüksége van rá, akkor kérés nélkül is segítsünk egymásnak, úgy és annyit amennyi tőlünk telik. :)"


Akkor hogy is van ez? Ha anyósodnak lesz szüksége segítségre, majd mérlegre kerül az, hogy ő mit tett érted?!


Most őszintén, ha anyád segít és ott a férjed is, hova kell még tehermentesíteni?

Nehezen hiszem, hogy elfogadnád, hogy az anyósod is takarít és rendezkedik nálad, nagyon arra van kihegyezve a kérdés, hogy ő a rossz, a nem normálisan viselkedő.


Örülj a segítségnek, de elvárni pofátlanság. Ha pedig még így sem bírod szervezni az életedet, hát kérj segítséget anyósodtól is. De ahhoz semmi közöd, hogy az idejét hogyan tölti. (Hisz fontos volt kiemelni, hogy sorozatokat néz és részmunkaidős)


Esetleg, ha anyósod segítségre szorul majd, küldd a férjedet hozzá, elvégre az ő anyja és téged úgysem tehermentesített eléggé.

2019. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/117 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, hat hónapos ikrek mellett mi az amire nem jut időd? Ha már lennének 1-2 évesek mikor folyamat menni kell utánuk akkor elhiszem hogy esetleg kellene a segítség, de most még csak fekszenek.


És érdekes, azt mondod szerinted azért család a család hogy segítsenek egymáson, te mégis az anyósod nálatok végzett cselédmunkájától teszed függővé hogy te mennyit segítesz majd neki? Nem érted ezt picit ellentmondásosnak?

2019. júl. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/117 anonim ***** válasza:
90%
Furcsa, én mindkét nagyimat szívesen várom. Nem kiszolgálom, együtt csinálunk programokat, lehet főzés is .Nem vendégként nézek rájuk, hanem minőségi időt szeretnél velük tölteni. Nekem is van időm kitakarítani, inkább főzünk együtt, elmegyünk ide-oda. Ha van kedve segíteni a mosogatásban, akkor közben beszélgetünk. Az is közös "program". ablakot pucolni eszembe nem jutna.
2019. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/117 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt a kiszolgálás más értelmet nyert, mint ami. Ha hozzam valaki latolgatóba jon, készítek neki kávét, vendegül látom. Agyamat, anyósomat is. Ez nem azt jelenti, higy percenként felugrok neki valamiért, hanem azt, higy figyelmes vagyok vele. Nálunk pl nem szokás a szekrényekbe, hűtőbe belenyulkalni. Ők se teszik nálam, én se teszem náluk. Kivétel, ha mondjuk épp el vágyok foglalva valamivel és szólok, hogy "Katineni, van a hűtőben narancslé, ha azt szeretné inni" vagy hasonló. De nem fogom vele elmosatni a használt poharat. Nekem nem esik nehezemre ez a kiszolgálás.

Amúgy mi külföldön élünk és itt az a szokás, hoyg vendégség után a vendégek összepakolnak, elmosogatnak, elpakoljak a cuccokat. Hosszú időbe telt leszoktatni őket erről, mert engem zavart nagyon. Ha valaki jön hozzám, az ne pakoljon, ne takarítson, az legyen velem, a gyerekkel, a férjemmel.

2019. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/117 anonim ***** válasza:
79%
Az anyósódnak miért nem segít a férjed? Talán valami lusta, szexista alakhoz mentél hozzá? Nekem eszembe sem jutna olyan emberhez járogatni akihez semmi közöm. Attól mert a férjem anyja, nekem még nem rokonom. Van nekem elég dolgom a saját életemben. A férjedet gondolom szépen felnevelte, ezért hálából mehet majd ő hozzá segíteni esetleg a többi vérrokona. A nőknek ki kéne már nőni ebből az mániából hogy mindenkinek ingyen ápolási meg érzelmi munkát kell végezzenek amíg bele nem pusztulnak. Eleve hol vannak a törénetből a férfiak? Az meg sem fordul a fejedben, hogy a nagypapa pakolásszon vagy főzzön? Nekik bezzeg nem kell, mi?
2019. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/117 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én pl agybajt kapnék ha bárki turkálna a dolgaim között vagy rendezkedne. Családtagok is.
2019. júl. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/117 A kérdező kommentje:
Mi van veletek asszonyok ?:( Ennyire megkeseredett boldogtalan az életetek? Ne haragudjatok, de nekem ilyen emberekkel, akik vad idegeneket leszánalmasoznak, meg a férjüket leszexistázzák, úgy hogy fogalmuk sincs semmiről, és képtelenek értelmesen felnőtt ember módjára elmondani személyeskedés nélkül az érveket nincs kedvem beszélgetni. Nem fogok magyarázkodni, ugyanis leírtam már mindent, és kiforgatjátok minden mondatomat. Sajnálom, hogy ilyen szinten tartunk ebben az országban. Szevasztok.
2019. júl. 21. 16:04
 48/117 anonim ***** válasza:
56%
Aki tiltakozik a segítség ellen, az maga sem fog a gyerekének majd segíteni?
2019. júl. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/117 anonim ***** válasza:
63%
A nagymamának az a feladata hogy nagymama legyen ne ingyen cseléd a felnőtt gyerekénél. Komolyan eldobom az agyam azoktól a nőktől akik szültek és onnantól semmire nincs idejük. Oké , első pár hét húzos, utána lazán lehet házimunkázni a gyerek mellett ( van gyerekem, nem a levegőbe beszélek) . Én fél éves gyerek mellett szakdolgozatot írtam majd államvizsgáztam. Anyu segitett, elvitte az unokát levegőzni amig tanultam, de ennyi.
2019. júl. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/117 anonim ***** válasza:
66%
Lehet anyósod is csak olyan mint te, és mivel te se segítettél neki, így ő se neked. Szerintem ilyen egyszerű.
2019. júl. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!