Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek mi a véleménye a nagymam...

Kinek mi a véleménye a nagymamai "feladatokról"?

Figyelt kérdés
Nálatok melyik a jellemző és melyiket gondoljátok normálisnak? 1. Nagymama meglátogat titeket és vendégként viselkedik, tehát ki kell szolgálni mindennel és maximum játszik a gyerekkel. 2. Meglátogat titeket és segít a házimunkában, mondjuk főz nektek vagy megpucolja az ablakokat, tehát besegít a háztartási munkákba? 50-60 körüli aktív és nem beteg nagyikra gondolok.
2019. júl. 21. 12:00
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/117 anonim ***** válasza:
67%
"Oké , első pár hét húzós, utána lazán lehet házimunkázni a gyerek mellett " Egyetértek. Csak sok libuska mentségnek használja a tulajdon gyerekét hogy otthon se dolgozzon. Szülni meg sok azért szül hogy a munkahelyen se kelljen melózni. És ezt mint nő mondom. Nem egyszer hallottam a kolléganőktől hogy azért akar teherbe esni mert nem akar dolgozni. Sajnos nem vicc....
2019. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/117 anonim ***** válasza:
95%

Le van pontozva, pedig igaza van annak, aki a férfiakat hiányolja.


Ha anyukám öreg lesz és segíteni kell, szívesen megyek. Nem azért, mert tartozom neki ezzel, hanem mert szeretem.


De egy anyósnak nem vagyok a gyereke, nem szeretem szülőmódra, nem az én dolgom ellátni. Ez milyen már, ha lányod születik, meg van oldva az időskorod, ha fiad, akkor csak abban az esetben, ha van nője? A férfiaknak semmi kötelességük a szüleik iránt, majd az asszony intézi?

2019. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/117 anonim ***** válasza:
25%

Én abszolút a kettest várom a nagyszülőktől, néha, ha úgy van szívesen vendégelem meg őket, de kisgyerekesként vendéget fogadni horror, mert a kisgyerek folyamatos figyelmet igényel, nem hogy odahívni még más embereket, hogy a gyerekeken kívül őket is körülugráljam.


Mivel minket kollektívan neveltek(anyámmal alig voltunk), így azt hittem természetesnek veszi a normális magyszülői szerepet, de nem, ő az unokából is azt a két mosolyt akarja, meg a felnőtt gyerekétőp is a vasárnapi ebédet, és lelépne, mint aki jól végezte dolgàt.


Egyébként anyós nem neked segít, hanem a párodnak, hisz egy kipihentebb, nyugodtabb feleség várja haza és tisztább lakás.


Ém hatalmasat csalódtam az anyámban, gondolom te is anyósban. Ha jól tippelem a férjed is.


Aki nehéz helyzetben van, annak segítünk! Neki 10 en segítettek, még mi, a gyerekei is, ő meg most is úgy viselkedik, hogy csak ő kapjon jót.


Egyébként 50es nagyi, energiája van heti 4x kimozdulni meg diszkóba járni, segíteni persze luxus, de neki fozzuk a kedvenc kajáját, ha jön, mert azt úgy enne..


Nem kell ápolnod majd, semmi kapcsolatod nincs vele, a férjed felelőssége lesz


én otthonba adnám és csak addig maradnék, amíg el nem kezd panaszkodni, a problémáival magára maradna. ahogy ő tette velünk. Mondjuk én már az ilyen energiavámpírokkal minimalizálom a kapcsolatot, a nagyival is, több bajt okoz, mint amennyi hasznom van belőlük.

2019. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/117 anonim ***** válasza:
81%
Nem kötözködésből írok neked kérdező, csak leírom amit látok a környezetemben és az ismerősök családjainál. Ha egy házaspárnál élnek még a nagyszülők és mindkét szülőpárral jó a viszony, akkor rendszerint a feleség édesanyja szokott ilyen jellegű segítséget nyújtani, nem a feleség anyósa. Ez logikus is valahol. Nálatok sincs ez másként. Ahol kisgyerek van ott csak az első hetekben szoktak a takarításban, főzésben besegíteni a mamák, nem fél éves babák esetén. Neked így is segít édesanyád és a férjed, azt mondod el is tudod végezni a feladataid az ő segítségükkel. Akkor mi a probléma? A szülőkről pedig mindig a saját gyermeke gondoskodik időskorban, nem annak a házastársa. Persze, lehet és kell is a párod szülei után érdeklődni, de ez ilyen minőségben sosem lesz a te feladatod. Szerintem könnyebb lenne az életed, ha nem látnál problémákat oda, ahol nincs semmi baj.
2019. júl. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/117 anonim ***** válasza:
24%
1., vagy második oldalon már válaszoltam a kérdezőnek. DE: Én még ilyen felbolydult válaszhalmazt nem láttam az évek alatt. Tényleg totálisan elbeszélnek egymás mellett egyesek, sőt sokan nem is a kérdésre válaszolnak. Mindenki írja a magáét, még azt is, hogy 6 hónapos ikrei vannak, holott sehol nem írta, csak egy válaszoló említette meg. Ma mindenki megbolondult? Nem védem a kérdés feltevőjét, de így összességében olvasva tényleg minden egyes mondata ki van forgatva, csak a kérdésre válaszolnak kevesen. (Saját vélemény.)
2019. júl. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/117 anonim ***** válasza:
69%
"Mivel minket kollektívan neveltek(anyámmal alig voltunk), így azt hittem természetesnek veszi a normális nagyszülői szerepet" Az ön idejében a nagymamák ötven évesen már simán nyugdíjasok voltak. A mostani nagyik sokszor három műszakban húzzák az igát. Egyértelmű hogy a mostani nagyiknak sokkal nagyobb teher ha ingyen bébicsősznek nézik őket a gyesen lévő-vagyis otthon lévő anyukák. Más a "normális" nagyszülői szerep mint az ön gyerekkorában volt.
2019. júl. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/117 anonim ***** válasza:
68%

" Mindenki írja a magáét, még azt is, hogy 6 hónapos ikrei vannak, holott sehol nem írta, csak egy válaszoló említette meg." Akkor olvassa újra a kérdező válaszait. Meg fogja ezt találni közöttük:

"Köszi a véleményeket. Nekem jól jön a segítség a 6 hónapos ikreim mellett." És nem, nem bolondult meg mindenki, csak maga siklott át a kérdező válasza felett. Amúgy vicc: kicsi babái vannak, akik esznek alszanak csak szinte. Otthon van a kérdező, de elvárná hogy az anyósa, egy dolgozó idős asszony járjon hozzá ablakot pucolni, mert csak...

2019. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/117 anonim ***** válasza:
79%
Nálam csak az első opció játszik, aki nem nálam lakik, az vendég és az én dolgom figyelni a kényelmére (még a saját szüleimnél is). Leégne a pofámról a bőr, ha nekiállna a vendégem takarítani, ha nem bírom egyedül, hívok egy takarítónőt és kifizetem.
2019. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/117 anonim ***** válasza:
29%
Elképzelhető, hogy átsiklottam felette, hogy ikrei vannak, mert közel 70 válasz minden egyes mondatát nehéz követni. Csak azért kezdtem el olvasni a sok választ, mert eredetileg (ha jól emlékszem) nem is ebbe a kategóriában indult a kérdés, hanem a Babás-ban. Attól még elég katyvaszos az egész. Mindenki hajtja a maga igazát. Ezért jegyeztem meg, hogy ilyen megosztó válaszokat még nem olvastam, főleg ilyen mennyiségben. Amúgy tegezz nyugodtan. Láttam már 6 oldalon keresztül vitatkozni, de az max. 3 emberből állt. Itt pedig szinte minden válasz más százalékkal rendelkezik, ezért furcsállom. A húsoscsontos történet kavart ekkora port, itt meg igazából nincs is akkora baj, hogy összeugrassza a válaszolókat. Többiektől elnézést az OFF-ért.
2019. júl. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/117 anonim ***** válasza:
73%

Amugy emlékeznek a semmitevös nagymama pàrtiak arra, hogy öket viszont hànyszor passzoltàk le a szülök a gyümölcsösben a nagyiekkal dolgozni, egesz nyàri szünetekben es milyen finomakat fözött a nagyi es hogy együtt etettèk az àllatokat, meg törték a borsot, es miket meséltek hàborukrol meg ükszülökröl es a pöttyös bögrés kakao meg tàrsait?

Mintha ha az akkori anyàk mostani vendégnagyik mindezt mintha elfelejtették volna, hogy nekik is milyen sokat jelentett a felmenök "segitsége" a gyerekek körül, ha màr itt igy fogalmaznak, es jönnek azzal, hogy ök a gyerekfelneveléssel már "leszolgàltak"es nekik a gyerekböl màr csak a mosoly jár.

Ha igy halad a vilàg, tenyleg eleve a csalàd fogalma nyer màs értelmet. Tekintve hogy már itt is abbol hogy a csalàdtagot vendégnek hivjàk csak. Persze tudod ö Julinéni a közértböl a mamàd most itt vendégeskedik nàlunk. Ez de komoly. A mama szo csak megszokasbol van mellette mert amugy jelentese kb néni manapsag.

2019. júl. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!