Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek mi a véleménye a nagymam...

Kinek mi a véleménye a nagymamai "feladatokról"?

Figyelt kérdés
Nálatok melyik a jellemző és melyiket gondoljátok normálisnak? 1. Nagymama meglátogat titeket és vendégként viselkedik, tehát ki kell szolgálni mindennel és maximum játszik a gyerekkel. 2. Meglátogat titeket és segít a házimunkában, mondjuk főz nektek vagy megpucolja az ablakokat, tehát besegít a háztartási munkákba? 50-60 körüli aktív és nem beteg nagyikra gondolok.
2019. júl. 21. 12:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/117 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk általában átjön, és babázik, és a baba ellátását szívesen csinálja, mert szereti (pl pelenkázza, sétál vele egy kicsit, stb). Ilyenek, hogy vegyen magának egy poharat, amiből iszik, azt megoldja magának, vagy tudja hol van ásványvíz, tölt azt. Ezeket nem teszem elé, de nálunk ez egyébként sem szokás, akkor se ha én megyek másokhoz, én is töltök magamnak inni. Szokott főzni is otthon, de mindig kérdezi, hogy hozzon vagy nem kell?


Nekem segítség, mert amíg átjön, addig szoktam takarítani, főzni, vagy csak pihenni. De nem nő a fejünkre, mindig megkérdezi, hogy jöjjön vagy sem, és ha épp nem szeretnénk, nem jön. Szülés előtt aggódtam, mert nagyon nehezen jöttünk ki egymással, ha egy légtérben voltunk 1 óránál többet, de azóta ez megváltozott, és irtózatosan hálás vagyok, ha jön. :D

2019. júl. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/117 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket. Nekem jól jön a segítség a 6 hónapos ikreim mellett. Nekem Anyósom az 1. verzió. Anyukám pedig a 2., sokszor hoz 3-4 féle ennivalót, vagy átjön és kivasalja a felhalmozódott tiszta ruhákat, de olyan is volt, hogy amíg aludtunk a babákkal delután, addig lekapkodta a függönyöket és kimosta, és visszarakta. Ja és nem az van, hogy azért csinálom kislányom, mert sz*r háziasszony vagy, hanem érzem benne, hogy neki örömet okoz, ha tehermentesít engem.
2019. júl. 21. 12:55
 13/117 A kérdező kommentje:
Ja és persze úgy gondolom, hogy majd ha Anyukám öreg lesz és neki lesz szüksége rám, akkor majd én fogok segíteni neki. (Nyilván nem csak azért, mert ő most segít, hanem mindenért, amit eddig kaptam tőle + szeretetből.) Csak úgy felmerült bennem, hogy vajon majd Anyósnak is mennem kell segíteni, amikor ő soha nem segített nekünk? Ha lehet ne szar emberezzetek le ezért, csak tényleg elgondolkodtam ezen, hogy mennyire kell oda-vissza működnie a dolgoknak a mai világban?
2019. júl. 21. 13:07
 14/117 anonim ***** válasza:
89%
2-es helyettem is leírta, ami szerintem is teljesen normális. Nálunk 35 km a távolság, de ha eljönnek, akkor természetesnek veszem, hogy segít mondjuk a főzésben (általában hétvégén jönnek). Ugyanakkor bemegy a gyerekszobába játszani a kislányunkkal. Nem kértem soha semmire. Mivel városban laknak, szeretnek jönni. Itt nagy a terasz, ki lehet ülni, egyik része sem teher számukra. Általában pénteken jönnek és vasárnap estefelé mennek haza. Nyilván nem minden egyes hétvégén. Szerintem ez így teljesen rendben van. Ja, és engem egyáltalán nem zavar, ha a konyhában rendezkedik, vagy elmosogat ebéd után. Hálistennek nincs semmi családi perpatvar ebből. Anyósomék Miskolcon laknak, ők szóba sem jönnek, nem is látták még a gyereket, nem is érdekli őket. Talán ezért vagyok könnyebb helyzetben, hogy nincs anyós-após (utóbbi nem is él már), van anyám és apám. A férjemmel is kölcsönösen jó a kapcsolat, talán túlságosan is jó. Még egy rossz szót ne hallottam tőlük róla. A férjemnek se róluk. Talán itt a titok nyitja.
2019. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/117 anonim ***** válasza:
36%

sak úgy felmerült bennem, hogy vajon majd Anyósnak is mennem kell segíteni, amikor ő soha nem segített nekünk?


Miért kérdező? Anyósnak szültél? Vagy te mész most hozzá takarítani, segíteni? Mert jó neked hat hónapos ikreid vannak, neki meg gondolom munkája és a saját háztartása.

2019. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/117 A kérdező kommentje:
Én azt nem értem, hogy ezen az oldalon tényleg nem lehet intelligens emberekkel eszmecserét folytatni? Miért kell egyből támadni és ítélkezni ? :)
2019. júl. 21. 13:16
 17/117 A kérdező kommentje:

De szívesen válaszolok a provokáló kérdéseidre:


Nem, nem Anyósnak szültem. És nem, most nem megyek át hozzá takarítani, mivel ereje teljében lévő 55 éves sorozatnéző, saját elmondása szerint is unatkozó nő. Egyébként soha nem kértem meg arra, hogy segítsen, ahogy Anyámat sem. Anyós napi 4 órában dolgozik, Anyukám 8ban, Anyámnak mégis van ideje ránk.

2019. júl. 21. 13:19
 18/117 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező na látod, ha te nem segítettél eddig anyósodnak miért várod el hogy ő segítsen? Ő ereje teljében lévő 55 éves nő aki 4 órában dolgozik. Te meg gondolom erőd teljében lévő max 35 éves otthon lévő nő vagy... kb egálban vagytok.


És nem, nem provokálásnak szántam csak nem értem miért várod el a segítséget ha te nem adod meg neki? Csak mert szültél?

2019. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/117 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy bármit is elvárok? :)
2019. júl. 21. 13:32
 20/117 A kérdező kommentje:
És azt miből gondolod, hogy ha most 6 hós babákkal nem takarítok anyósomnál akkor én soha semmiben nem segítettem neki?
2019. júl. 21. 13:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!