Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek mi a véleménye a nagymam...

Kinek mi a véleménye a nagymamai "feladatokról"?

Figyelt kérdés
Nálatok melyik a jellemző és melyiket gondoljátok normálisnak? 1. Nagymama meglátogat titeket és vendégként viselkedik, tehát ki kell szolgálni mindennel és maximum játszik a gyerekkel. 2. Meglátogat titeket és segít a házimunkában, mondjuk főz nektek vagy megpucolja az ablakokat, tehát besegít a háztartási munkákba? 50-60 körüli aktív és nem beteg nagyikra gondolok.
2019. júl. 21. 12:00
 81/117 anonim ***** válasza:
30%
Lehet az óvónö hamarabb eszükbe jutna mint a nagyi. Lehet ki kéne irni kérdésbe
2019. júl. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/117 anonim ***** válasza:
77%

Mit zagyválsz itt 79-80-as?

A te teóriád szerint akkor szereti a nagymama az unokáit, ha ablakot pucol a menyénél?

Olvasd már el a kérdést légy szíves!

2019. júl. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/117 anonim ***** válasza:
58%

En ugy irtam illik a csaladi eletben ugy benne lenni ha màr csaladtag vki hogy komfortzonàn belül. Azert tagja. Ahogy az apànak is illik kivenni a részét es nem fentröl derogàlo segitségnek titulàlni.

Az ablakpucolàsra csak kiélezi mindenki a kerdest. Nem arrol van szo hogy 90 éves nagyit elkene hivni cselednek. Csak massal nem tudnak érvelni.


A nagymama ha nem vàllalja a részét kb olyan mint egy anya aki nem üzemel anyakent csak szülni tudott aztan csà shopping. A macskàm kölykeit se ejteném igy le igy ahogy màs a mama-unoka viszonyrol beszél hogy szerinte az a norma

2019. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/117 anonim ***** válasza:
70%
A gyereket az ember magának vállalja és nem a kommunának, mint az oroszlánoknál, hogy be vannak dobva a közösbe és akkor az egyik döglik meg vigyáz a kölykökre a másik meg önként vadászik mert az a feladata. A gyereket az ember a férjével vállalja, és nem csak a gyereket hanem a körülöttük lévő feladatokat, a háztartást. Ezzel egy új család születik és a nagymamának ez nem azt jelenti, hogy akkor miután felnevelte a gyerekeit utána ismét dobjon el mindent és legyen felelős egy új családért. A nagyszülő segíthet de ez nem feladata! Az más kérdés ha akar segíteni de ilyet elvárni valakitől aki az élete javarészében értünk dolgozott bunkóság. Hagyjuk őket pihenni és adjuk meg nekik (hálából is) azt, hogy élvezhessék az unokákkal töltött időt úgy, hogy az ne rójon rájuk ismét terheket. Lesűlne a bőr a képemről ha az édesanyámtól vagy az anyósomtól akit végtelenül tisztelek (és nem hordom el amiért nem takarít nálam) várnám el, hogy a háztartást amibe én szültem gyerekeket és az én férjemmel mi 4-en élünk és csináljuk a koszt tartsa rendben amíg én édesdeden szundikálok.
2019. júl. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/117 anonim ***** válasza:
10%

A nagymama ha nem vàllalja a részét kb olyan mint egy anya aki nem üzemel anyakent csak szülni tudott aztan csà shopping. A macskàm kölykeit se ejteném igy le igy ahogy màs a mama-unoka viszonyrol beszél hogy szerinte az a norma


Akkor pont mint a kérdező. Szült és onnantól kezdve szolgálja ki mindenki, mert lusta takarítani, és az ikrek erre tökéletes alibi. Hidd el egy ilyen nő mellett a férj is be van csicskulva rendesen.

2019. júl. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/117 A kérdező kommentje:
Nektek mi bajotok van?:) Mik ezek az indulatok itt? Te jó ég.. Az volt a kérdés, hogy az normális-e, ha egy nagymama csak kiszolgáltatja magát és semmilyen formában nem funkcionál nagymamaként. Elfogadom a többség álláspontját miszerint igen. Szép hetet mindenkinek.
2019. júl. 22. 08:53
 87/117 anonim ***** válasza:
77%

"Az volt a kérdés, hogy az normális-e, ha egy nagymama csak kiszolgáltatja magát és semmilyen formában nem funkcionál nagymamaként. "

Khm, a nagymamának egy "funkciója" van: az unokaval való kapcsolat. Semmi más. Takarítás, főzés, ablakpucolas nem az ő dolga. Erre való a lakás tulajdonosa, a bejáróno, a takaritoszolgalat. Nem a nagymama, baxus.

Nyilván, ha mondjuk az ember költözik, megkérheti-Ahogy bármelyik más rokonat, barátját vagy ismerősét-hogy nem e besegitene egy kicsit a pakolásba, takarításba, hoyg jobban haladjon a dolog.

Ág a baj, hogy ma rengetegen el vannak tévedve és azt hiszik, a nagymama bármikor ugraszthato ingyen bébiszitter, takarítónő és szakács egyben, nem pedig egy önálló felnőtt nő, akinek meg van a saját élete.

2019. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/117 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk vendégként viselkedik anyós. Annyira, hogy ha a gyerek kér egy pohár vizet, akkor nekem szól. Nem bír neki magától tölteni.

Soha nem segített semmiben, még egy órára sem vigyázott soha az unokájára.

A másik unokájának segít napi szinten a vállalkozásában. Az én fiamnak idén bevállalta hogy szülinapot tart, de én érzem cikisen magam, mert kb mindent sógornőmmel csináltatott, kaja stb.

Inkább ne akart volna tartani semmit.

2019. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/117 anonim ***** válasza:
70%
A minap beszélgettem anyukámmal, mondta, hogy mennyire imádja a kislányunkat és mennyire imádja ha velük van. Majd magától hozzátette, hogy valószínűleg azért mert nem várjuk el tőle, hogy ő nevelje helyettünk, nem vágjuk oda nekik minden héten 3 napra és nem utolsó sorban nem várjuk el tőle, hogy most hogy van egy gyerekünk ő vigye nálunk is a háztartást és állandóan be kelljen segítenie. Amikor megszületett a gyerek akkor ő maga ajánlotta, hogy főz nekünk amit elfogadtunk holott nem éreztem szükségét de szerette volna. Van, hogy apukám jön át felfúrni ezt-azt, segíteni a férjemnek mert ő szeretne. Soha semmit nem várunk el tőlük azon felül amire maguk vállalkoznak. A szüleim is még dolgoznak, van egy öcsém aki 15 évvel fiatalabb és most kamasz, van nekik elég gondjuk és feladatuk, nagyon szégyellném magam ha olyan önző és életképtelen lennék hogy tőlük várnék el ilyeneket mint az ablakpucolás 29 éves felnőtt nő létemre. Az meg, hogy anyós nem vesz részt semmiben, gondolom csak játszik a gyerekekkel, később majd csak meg lehet kérni, hogy vigyázzon rájuk és pontosan ennyi az amit egy nagymamától el lehet várni.
2019. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/117 anonim ***** válasza:
25%

Azért ezek a felnőtt nők is sokfélék :)

Persze vannak nagyik, akik kijelentik, hogy "én már felneveltem az enyémet" vagy többszáz kilométerre laknak - őket tapasztalatom szerint általában nem is nagyon hívják, találkoznak vele kötelezően sátoros ünnepekkor, szülinapokon, és nagyovis-kisiskolás kortól esetleg bevállalnak valamennyit a nyári szünetből és respect ezért is.

De itt van pl. az én anyám, aki egyszerűen így érzi magát hasznosnak, akit én is szeretek, a gyerekek is, és aki nélkül nem dolgozhatnék 8-tól 5-ig. De egy csomó mindent másképp csinál, mint az szerintem optimális lenne és néha túlzásba is viszi a tüsténkedést. Küldjem el a búsba és a gyerekek üljenek az ügyeletben és ne járjanak különórákra meg játszótérre (sok ismerős gyereke van így - és nem vicc, nagymama nálunk még őket is bevállalja néha)? Vagy fogadjak egy bébiszittert, aki nekünk nagyon drága, nem biztos, hogy mindig az utolsó pillanatban "ugrasztható" pl. túlóráknál és ráadásul az sem minden úgy csinálna, ahogy én, csak nem tudnék róla, de gondolom, őt helyretehetem és csak a minimumot fogja elvégezni. Míg anyám bizony hajlamos rá, hogy évente egyszer ablakot pucoljon nálunk (amitől én megőrülök, mert olyan, mintha mi nem szoktunk volna - merthogy a férjem is végez házimunkát -, pedig de). Komolyan érdekel, hogy nem vagyok ettől jó anya és önálló nő?

2019. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!