Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek mi a véleménye a nagymam...

Kinek mi a véleménye a nagymamai "feladatokról"?

Figyelt kérdés
Nálatok melyik a jellemző és melyiket gondoljátok normálisnak? 1. Nagymama meglátogat titeket és vendégként viselkedik, tehát ki kell szolgálni mindennel és maximum játszik a gyerekkel. 2. Meglátogat titeket és segít a házimunkában, mondjuk főz nektek vagy megpucolja az ablakokat, tehát besegít a háztartási munkákba? 50-60 körüli aktív és nem beteg nagyikra gondolok.
2019. júl. 21. 12:00
 71/117 anonim ***** válasza:
66%
Mi van kérdezőcske, meglepődtél hogy nem csak támogató válaszok jöttek? Az anyósod nem a cseléded. Örülj ha segít, de nem kötelessége segíteni.
2019. júl. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/117 A kérdező kommentje:
Jézusom :D
2019. júl. 21. 20:07
 73/117 anonim ***** válasza:
79%

63-as, nagyon jó a cikk!!

Én két évvel vagyok fiatalabb, mint a cikkben a hölgy, lányom diploma után férjhez ment, szóval elvileg szülhetne (de még nem fog, szerintem nagyon helyesen). De a lényeg, hogy én 53 évesen még nagyon nem az életem kiteljesedésének élnék meg egy unokát. Dolgozom, napi szinten karban kell tartani a tudásomat a munkámhoz, jogszabályokat böngészni, most még elvégzek egy plusz tanfolyamot is, csak mert kedvem van hozzá. Én napi nyűgnek nem is szeretnék, és nem is tudnék vállalni unoka felvigyázást. Ezzel szemben az én anyám már 53 évesen előrehozott nyugdíjban volt, teljesen kihegyezve az unokára (lányomra). Mondjuk ő se volt terhelve vele, mert 150 km-re lakunk. Így inkább az unoka nyaralásokra korlátozódott a nagyinál, ez viszont öröm volt a lányomnak, öröm volt anyáméknak (és persze előre egyeztettük, hogy mikor mehet).

2019. júl. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/117 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező!

"Féltem egyesek egészségét és lelki békéjét."

Inkább a sajátodat kellene féltened, ott nincsenek rendben a dolgok!

Minek teszel fel kérdést, ha képtelen vagy elfogadni ha a válaszok 99%-a nem neked ad igazat?

Inkább gondolkodj el magadon!

2019. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/117 anonim ***** válasza:
82%
Te szoktál vendégségben ablakot pucolni?
2019. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/117 anonim ***** válasza:
73%
Amíg itt olvasgattál, kimoshattad volna a függönyt és nem kellene anyós meg anyuci.
2019. júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/117 anonim ***** válasza:
75%

Mint írtam Anyukám nem azért segít, mert én nem csinálom meg, hanem, hogy tehermentesítsen (mivel ez neki örömet okoz)


Nekem lesülne a bőr a képemről, ha a 60 körüli, 8 órában dolgozó anyukámnak kellene engem tehermentesíteni és nem fordítva.

2019. júl. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/117 anonim ***** válasza:
66%
Juj, ritka egy kicsinyes szarrágó vagy. :D Anyósod nem pucol ablakot nálad vendégségben ezért nem fűlik a fogad ahhoz, hogy később amikor idősebb lesz segíts neki. Jézusom, szerintem nem is várja tőled ha tudja milyen hányinger nőt vett el a fia, a fia akit FELNEVELT akit x éves koráig ELTARTOTT, hogy az a férfi lehessen belőle akitől neked gyereked született. A pofám leszakad helyetted is, hogy milyen életképtelen, lusta egy disznó vagy. Remélem majd a saját gyerekeid rád is csak a takarításért számítanak majd és amíg ők durmolnak az unokáiddal te izzadhatsz a tűzhely mellett meg pucolhatod az ablakaikat. :DDDD Gondolom tipikusan az a nő vagy aki kihordott két gyereket és mindenki essen pofára előtted mert te teljesítetted az élet minden rád bízott feladatát. Jaj, kösz, az ilyen lúzerek mindig feldobják a napom. 😂
2019. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/117 anonim ***** válasza:
57%

Nekem mondta egyszer vki aki teljesen önzetlenül segitett rajtam es sehol nem fért a fejembe miert teszi senkije nem vagyok mit akarhat tölem, es csak annyit mondott a szeretet nem egy szo hanem egy pàr meleg kesztyü.


Azert legyen màr különbség a szomszed neni es a nagymama közt a gyereknek legalàbb. Ugyanis azt pontosan tudjàk ök is hogy ki az aki igazàn szereti es ki az aki csak akkor van jelen mig nevet. Es itt nem arra gondolok hogy elesik es sir.

2019. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/117 anonim ***** válasza:
22%

Megkéne kérdezni a gyerekeket a szüleik utàn vajon ki szereti öket a legjobban es miert.

Vannak oldalak ahol nagy bölcsességek születnek gyerekszàjakbol. Biztos erre is akadna egy ket ertekelhetö.

2019. júl. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!