Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek mi a véleménye a nagymam...

Kinek mi a véleménye a nagymamai "feladatokról"?

Figyelt kérdés
Nálatok melyik a jellemző és melyiket gondoljátok normálisnak? 1. Nagymama meglátogat titeket és vendégként viselkedik, tehát ki kell szolgálni mindennel és maximum játszik a gyerekkel. 2. Meglátogat titeket és segít a házimunkában, mondjuk főz nektek vagy megpucolja az ablakokat, tehát besegít a háztartási munkákba? 50-60 körüli aktív és nem beteg nagyikra gondolok.
2019. júl. 21. 12:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/117 anonim ***** válasza:
66%
"Egyébként még mindig inkább az lenne a kérdésem, hogy szerintetek kötelességem (lesz-e) majd segítenem egy olyan embernek (ha olyan helyzetbe kerül, hogy szüksége lesz rá), aki nem segít nekünk ? Vagy nem?" Ha idős lesz? Persze hogy segíteni kell. És nem, nem azért mert megcsinálja HELYETTED azokat a dolgokat amiket nektek simán bírni kéne a férjeddel együtt. Ne a nagyit vond be a házimunkába, hanem a férjedet. Akinek alapból dolga is ezt megcsinálni.
2019. júl. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/117 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy írtam, nálunk anyám és az anyósom is vendég. Nem azért jognak, hogy dolgozzanak, bár mindkettő megtesz bármit, ha megkérjük. Ha valamelyikük segítségre szorul majd, akkor segíteni fogunk. Anyósom nem az anyám, de a férjem anyja, így egyértelmű, hogy pont ugyanannyira számíthat majd a segítségemre mint az anyám és a férjem is pont ugyanúgy fog segíteni az én anyámnak is, mint a magáénak. A család erről szól. Regen rossz, ha én anyám, te anyád van....
2019. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/117 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy nem bírunk a házimunkával, és azt sem, hogy cselédnek tartanék bárkit. Mint írtam Anyukám nem azért segít, mert én nem csinálom meg, hanem, hogy tehermentesítsen (mivel ez neki örömet okoz)
2019. júl. 21. 15:15
 34/117 A kérdező kommentje:
31-es : Akkor miért kell segítenem neki? Tényleg nagyon érdekel a véleményed.
2019. júl. 21. 15:17
 35/117 A kérdező kommentje:
Valaki kérdezte, hogy hohóó csak mert szültél ezért kellene neked segíteni? akkor visszakérdeznék, hogy hohó azért mert megöregedett valaki (lehet bármilyen ember..) segíteni kell neki?
2019. júl. 21. 15:18
 36/117 anonim ***** válasza:
74%
nincs gyerekem. A második opció vicc?? Valaki eljön, akkor befogom cselédnek? Nekünk is van egy hölgy, aki eljön heti egyszer takarítani? Miért a nagymamám takarítana? Te úgy várod a rokont, hogy itt a felmosórongy?
2019. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/117 anonim ***** válasza:
38%
Szánalmas vagy kérdező..... Anyádnak azért segítesz majd ha idős lesz, mert cselédet játszott nálad-miközben otthon voltál, nem dolgoztál? Neki miért segítesz? Vagy neki sem fogsz? Hányinger ahogy egyes libák gondolkodnak....
2019. júl. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/117 anonim ***** válasza:
94%

A csalàd reszeröl ez nem is futhatna segitseg cimen ez szimplan alap törödes kene hogy legyen mindenki komfortzonajan belül persze.

Egy csaladtag nem is lehetne vendég mert eleve a csalad tagja azaz a csalad életének szereplöje es nem az akit körbeugralva ki kene szolgàlni es csak a javat kéri a csaladbol bajban meg hàtat fordit.


Ez kb amikor a férjekre is itt irjàk hogy "segit" pl fürdetni a gyereket Miközben ugyanugy az ö gyereke is.

2019. júl. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/117 anonim ***** válasza:
88%
A férjnek valóban alap dolga mind a háztartást vinni (hisz az az ő otthona is), mind a gyerekkel törődni. Az meg szégyen a háziakra nézve hogy egy rokonnak kell takarítani ha odamegy hozzájuk.
2019. júl. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/117 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell, de hogy egy rokon ugy viselkedjen mint egy vendég, azaz kiszolgaltatnia magàt ugyanakkor hogy ra lehetetlen legyen bàrmiben is szamitani, mint amikor vki atmegy vkihez mozizni meg felenni a kajàt es aztán elegedetten hazamegy, pofàm leszakadna ilyen nagyinak lenni
2019. júl. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!