Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiakadnátok azon, ha az...

Kiakadnátok azon, ha az anyukátok el akarná adni a nagymama után örökölt házát, és a pénzt egyszerűen csak felélnék apátokkal? Mi a véleményetek az ilyen szülőkről, akik nem támogatják a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Nem keresnek olyan rosszul a szüleim, (havi nettó 450 ezer, vidéken az összbevételük), viszont semmi érzékük nincs a pénzhez és a megtakarításhoz, annyi félretett pénzünk sincs, hogy 1-2 hónapig megéljünk belőle, ha kiesne minden bevétel. Nagyon költekezőek, amint van egy kis pénz, elköltik bármire. Három éve például hozzájutottak 6 millió forinthoz, abból is már csak 3 és fél van, pedig nem vettek belőle semmit, ami 150.000 ezernél értékesebb lenne. Én őszintén reméltem, hogy majd abból a házból esetleg vesznek egy kis lakást Pesten, amit majd kiadnak, és havi 100.000 forint bevétel biztos bejönne abból is. (A ház kb. 25-öt ér) Vagy esetleg én, vagy a tesóm is később fel tudnánk költözni Pestre, de ezt tudom, hogy egyáltalán nem várhatjuk el, egy szülőnek nem kötelező támogatni semmivel a gyerekét. Tudom, hogy az ő pénzük, de én akkor is dühös vagyuk rájuk amiatt, mert velünk egyáltalán nem törődnek, nem segítenének a lakhatásban, és hogy még csak ránk sem gondolnak ebben a helyzetben. Én a környezetemben azt látom, hogy a szülők 99 %-a segíti a gyerekét elindulni az életben, pláne ha bőven lenne erre lehetőségük és pénzük is rá. Nagynénémmel is beszélgettünk erről, és ő is abból indult ki, hogy a házat nem kótyavetyélik el, hanem esetleg a gyerekek (mi) beköltöznénk, vagy kiadják albérletbe. De anyagilag rosszabb lehetőség nem nagyon annál, mint amit most terveznek csinálni. Én már dolgozom, és havi 50 ezret bele kell adnom a családi költségvetésbe, és a jogosítványomat is "törleszetenem kell" havi 10 ezerrel. Tesómnak például meg is mondták, hogy neki már nem fogják előre fizetni a jogsiját, hanem majd ő maga gyűjtse össze rá a pénzt.

2021. máj. 2. 12:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/137 anonim ***** válasza:
92%

Beszéltél vele erről? Esetleg vezesd fel a témát, de nagyon óvatosan.

Anyu, mit terveztek a házzal? Eladjátok? Szerintem egy tök jó befektetés lenne, ha vennétek Pesten egy lakást...

De tényleg óvatosan, ha látod, hogy nem tetszik neki, amit hall, akkor azonnal állj le.

2021. máj. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/137 anonim ***** válasza:
31%
Mikor lett ez divat, hogy a gyerek az örökségre hajt? Komolyan, ha az én gyerekem valaha ilyen lesz, időben megszabadulok minden vagyonomtól, hogy esély se legyen rá, az övé lesz. Bakker, nem szégyenled magad?
2021. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/137 anonim ***** válasza:
98%
Ja... nekem a nagynéni anyám/apám testvére, ezért gondoltam.
2021. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/137 A kérdező kommentje:
#11 Igazából apum mondta, hogy anyum azt tervezi, hogy eladja, és akkor nem kellene dolgoznia sem
2021. máj. 2. 12:31
 15/137 A kérdező kommentje:
# 13 A szülők testvérét é csak a nénikének, bácsikámnak hívom. A nagynénit/ nagybácsit, én úgy tudom, azokat már a nagyszülő testvérére használják.
2021. máj. 2. 12:33
 16/137 anonim ***** válasza:
84%

A szüleidet valószínűleg nem támogatta senki fiatal korukban.

Ezt az utat ismerik ezért azt gondolják hogy ez így van jól mert... ez és ez az előnye.

Valahogy így gondolkodhatnak.

Én másképp csinálnám de ki vagyok én hogy ítélkezzek bárki felett?

2021. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/137 A kérdező kommentje:
#12 Mi lenne, ha egy szülő sem támogatná semmivel a gyerekét az alap ellátáson kívül, akkor sem ha lenne rá lehetősége?
2021. máj. 2. 12:34
 18/137 A kérdező kommentje:
Pedig a szüleim is a nagyszülők segítségével építették házat.
2021. máj. 2. 12:36
 19/137 anonim ***** válasza:
27%

"12 Mi lenne, ha egy szülő sem támogatná semmivel a gyerekét az alap ellátáson kívül, akkor sem ha lenne rá lehetősége?"


Annyira nem gondolom, hogy alapellátást kapnál havi 50ezerert. Az étkezésed se biztos hogy kijön ennyibol.


Amúgy meg továbbra is arról van szó, hogy anyád örökségét te akarod beosztani.

2021. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/137 A kérdező kommentje:
Igen, mert egy normális családban felmerül az az eshetőség is, hogy esetleg majd a gyerekeknek is jól jönne majd.
2021. máj. 2. 12:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!