Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiakadnátok azon, ha az...

Kiakadnátok azon, ha az anyukátok el akarná adni a nagymama után örökölt házát, és a pénzt egyszerűen csak felélnék apátokkal? Mi a véleményetek az ilyen szülőkről, akik nem támogatják a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Nem keresnek olyan rosszul a szüleim, (havi nettó 450 ezer, vidéken az összbevételük), viszont semmi érzékük nincs a pénzhez és a megtakarításhoz, annyi félretett pénzünk sincs, hogy 1-2 hónapig megéljünk belőle, ha kiesne minden bevétel. Nagyon költekezőek, amint van egy kis pénz, elköltik bármire. Három éve például hozzájutottak 6 millió forinthoz, abból is már csak 3 és fél van, pedig nem vettek belőle semmit, ami 150.000 ezernél értékesebb lenne. Én őszintén reméltem, hogy majd abból a házból esetleg vesznek egy kis lakást Pesten, amit majd kiadnak, és havi 100.000 forint bevétel biztos bejönne abból is. (A ház kb. 25-öt ér) Vagy esetleg én, vagy a tesóm is később fel tudnánk költözni Pestre, de ezt tudom, hogy egyáltalán nem várhatjuk el, egy szülőnek nem kötelező támogatni semmivel a gyerekét. Tudom, hogy az ő pénzük, de én akkor is dühös vagyuk rájuk amiatt, mert velünk egyáltalán nem törődnek, nem segítenének a lakhatásban, és hogy még csak ránk sem gondolnak ebben a helyzetben. Én a környezetemben azt látom, hogy a szülők 99 %-a segíti a gyerekét elindulni az életben, pláne ha bőven lenne erre lehetőségük és pénzük is rá. Nagynénémmel is beszélgettünk erről, és ő is abból indult ki, hogy a házat nem kótyavetyélik el, hanem esetleg a gyerekek (mi) beköltöznénk, vagy kiadják albérletbe. De anyagilag rosszabb lehetőség nem nagyon annál, mint amit most terveznek csinálni. Én már dolgozom, és havi 50 ezret bele kell adnom a családi költségvetésbe, és a jogosítványomat is "törleszetenem kell" havi 10 ezerrel. Tesómnak például meg is mondták, hogy neki már nem fogják előre fizetni a jogsiját, hanem majd ő maga gyűjtse össze rá a pénzt.

2021. máj. 2. 12:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/137 anonim ***** válasza:
74%
Arról nem beszélve, hogy ha ketten együtt visznek haza 450 ezret, több évtizedes munkatapasztalattal, az azért távol áll attól, hogy jól keresnének.
2021. máj. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/137 A kérdező kommentje:
#21 Vidéken ez jó fizetésnek számít, de itt most nem ez a lényeg.
2021. máj. 2. 12:43
 23/137 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy gondolom, hogy bár jogilag valóban csak a szülő, illetve hát az elhunyt legközelebbi leszármazottja örököl, de attól még szerintem az a pénz minden leszármazottat megilletne.

Nyilván ha mondjuk 1-2 millió forintról van szó, azzal sokat nem lehet kezdeni...

De például barátnőm anyai-nagyapai ágról nemesi családból származik, a dédnagyanyja azt hiszem színésznő volt, a dédnagyapja valamilyen magas rangú katona, szóval tényleg gazdagok voltak, ékszerek, értékpapírok, pesti lakások, ha megmaradt volna, ma szerintem megvehetnék belőle magát mészáros lőrincet is...

DE mivel a nagyapja egy lusta, önző ingyenélő kis élősködő volt, és bár a dédnagyi kikötötte (sajnos csak szóban), hogy támogassa a gyerekeket, de a vén majom egész életében a szülei pénzéből élt, szó szerint felélte, a haláluk után az örökséget (nagyon nagy örökséget) szintén, soha életében nem dolgozott, de mégis luxusban élt, de azért évente egyszer nagy kegyesen küldött 20 eurot a lányáéknak. :')

Persze, nyilván barátnőm családjában mindenki tisztességesen dolgozik, nem élnek szegénységben meg ilyesmi, nem is foglalkoznak ezzel már, de azért a mai világban nekik sem könnyű, és hát ha belegondol az ember, hogy "basszus, simán lehetnék GAZDAG, de úgy igazán gazdag, ezer lehetőségem lenne, sokkal könnyebb lenne minden, sokkal több álmom válna valóra" és stb... és mindezt a lehetőséget, ezt az életet elveszi tőled egy (vagy két) köcsög, aki nem hajlandó osztozni... Szerintem ez szörnyű.

És érdekes, hogy nálunk (és náluk is a család többi ágán), az a természetes, hogy ha ilyen történik, vagy akár más okból nagyobb pénz üti valaki markát, akkor abból valamennyi mindenképp a gyerekeké lesz, ha más nem, akkor valamilyen lekötés formájában, hogy később tudjanak vele gazdálkodni.

Sajnos, ha ilyen rokonaid vannak, akkor nem tudsz mást tenni, mint elengedni a dolgot, fulladjanak bele a pénzükbe akkor, úgyse ér sz**t se az életük azon a pár forinton kívül.

Te meg annál erősebb leszel, ha magadnak kell mindent összehoznod... igen persze, sokkal nehezebb így, de ha nincs más választásod... :/

2021. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/137 anonim ***** válasza:
67%

"Igen, mert egy normális családban felmerül az az eshetőség is, hogy esetleg majd a gyerekeknek is jól jönne majd."


Valóban.

Anyósom legjobb barátnője a sógorom anyósa. 86 éves, ha jól emlékszem. Nos, pár evvel ezelőtt valahogy kiderült, hogy azért nem költözik kisebb lakásba, vagy idősek otthonába, mert ha eladná ezt a házat, akkor nagyobb összegű adót kellene fizetnie és azzal szerinte "elvenne" a gyerekei örökségéből. Amúgy 4 gyereke van, az egyik lánya a volt sógornőm, aki a 3 mar felnőtt fiával ugyanabban az utcában lakik, úgy 200 méterre. Havonta úgy egyszer látogatja meg a sógornőm, aki amúgy minden alkalommal beleköt valamibe. A kapcsolat olyan jó az idős hölgy meg a gyerekei között, hogy a kölkök kb lexarjak, mi van vele. Pl eszükbe nem jut, hogy mondjuk felhívják hétközben, van e otthon kenyér, kell e valami. De látod, ő pont azon van, hogy a gyerekeinek legyen majd valamilye... Szép, nem?

2021. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/137 anonim ***** válasza:
33%
Engem az akaszt ki, mennyi "gyerek" ácsingózik a szülei pénzére, mennyire alap neki hogy elveszi azt ami a szüleit illeti.
2021. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/137 anonim ***** válasza:
29%

25!


Hát épp ez az. Tragikus az egész. Ahogy a szülőknek volt lehetőségük valamit összeszedni, úgy a gyereknek is van. Sőt, a gyereknek mindig több lehetősége lesz, minden generációban egyre többre jutnak. Anno pl már az érettségi is ritkaság számba ment, ma még kb alap a diploma. Egyre messzebb juthat az ember a saját erejéből, nem a szülőkre kell számítani. Nyilván jó, ha tudnak és akarnak is segíteni, de nem azért vannak, hohy mindent a gyereknek minden áron.

2021. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/137 A kérdező kommentje:
#25 Miért venném el? Nem most kérem azt a házat. Ez egy örökség, aminek a családban a helye, és a szülőről a gyerekre száll. Én is így csinálnám, hogy majd a gyerekeimre hagynám.
2021. máj. 2. 12:55
 28/137 anonim ***** válasza:
67%
27# akkor a tieddel majd úgy csinálod..
2021. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/137 anonim ***** válasza:
38%
Az örökség az elhunyt GYEREKÉÉ, nem az unokáé aki saját vagyonnak tekinti a szülei pénzét. Ilyen mentalitású gyerek mellett jobb is ha felélik. Milyen gáz már, az életerős fiatal kisemmizné a szüleit, mert úgy érzi neki az "jár".
2021. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/137 anonim ***** válasza:
79%

"Mikor lett ez divat, hogy a gyerek az örökségre hajt?"


Mondjuk, az elmúlt évezredekben pont az volt az alapvető és megszokott, hogy szegényeknél a fiatalok a szülőkhöz alapítottak családot, a gazdagoknál meg ment tovább nekik az öröklött vagyon, házasságkötéskor kaptak a családban már meglévő földből, kastélyból/majorsági házból, ingóságokból. Senki nem tartotta számítónak a fiatalokat, mert tudták, hogy ők kapják meg az elhunyt nagyszülők otthonát, hiszen ez volt a természetes, ebben a szellemben nevelkedtek az emberek, akkor az számított szégyennek meg gáznak, ha valaki nem kapott hozományt a szüleitől, akár férfi volt, akár nő.


Ez "a fiatalok teremtsenek meg mindent maguktól a nulláról" típusú gondolkodás csak a nemtörődöm és lusta szülők hedonista sajátja.


"Ahogy a szülőknek volt lehetőségük valamit összeszedni, úgy a gyereknek is van. Sőt, a gyereknek mindig több lehetősége lesz, minden generációban egyre többre jutnak. Anno pl már az érettségi is ritkaság számba ment, ma még kb alap a diploma. "


Csakhogy ez a jelenség pont nem előny, hanem hátrány. Igen, az én nagyszüleimnek elég volt a 8 általános, a szüleimnek meg az érettségi - csakhogy azóta nagyot fordult a világ, és a végzettségükkel mai fiatalként minimálbért keresnének. Na, abból biztos nem szednének össze semmit. Anno, ha, valaki el akarta kezdeni az életet, elég volt 16-18 éves korig dolgozni, a mai fiatalokkal szemben meg elvárás, hogy legyen diplomájuk, meg beszéljenek két nyelvet meg menjenek továbbképzésekre, mondjuk munka meg gyereknevelés mellett. Hát az én felmenőimnek speciel nem kellett még pluszban tanulniuk is, hogy legyen biztos munkájuk fiatalon.


Ja, arról nem besz3lve, hogy a fizetésekhez képest nem voltak így leszállva az árak sem. Sok tanulmány született arról is, hogy a fejlett világban a 80'-as évek második fele óta csökken a reál életszínvonal, azóta van, hogy a fiataloknak mindig többet és többet kell tenniük azért, hogy legalább úgy éljenek anyagilag, mint a szüleik.


Mellesleg, az én nagyszüleimnek segítettek otthonteremtésben a saját szüleik, a szüleimnek is segítettek a nagyszüleim, csak a mi szüleink nem segítettek már nekünk arra hivatkozva, hogy "nem kötelességük, hisz már felneveltek".


Aztán csodálkozunk, hogy a fiatalok nem alapítanak családot albérletbe meg 30 évnyi hitellel a hátukon, miközben minden munkahely tök bizonytalan.

2021. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!