Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ahhoz, ha a...

Mit szólnál ahhoz, ha a gyereked azt mondaná neked, hogy ő majd nem akar felnőtt korában gyereket?

Figyelt kérdés

Zavarna, hogy nem lesz tőle unokád?


El tudnád fogadni az ő döntését?



2020. jún. 21. 03:49
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/146 anonim ***** válasza:
85%
Az ő döntése, amit tiszteletben tartanék.
2021. febr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/146 anonim ***** válasza:
59%
Túlnepesedés van, áldás minden gyermek, aki NEM születik meg.
2021. febr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/146 anonim ***** válasza:
23%
#72 Ha annyira fontos ez neked hogy szeretnéd ha valaki meg sem születne - ezt tartod áldásnak - mi lenne ha besegítenél és te sem szaporítanád a létszámot? vagy neked jó hogy megszülethettél csak más ne éljen?
2021. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/146 anonim ***** válasza:
73%
73. nem lehetsz annyira ostoba, hogy ne értsd amit mondok.
2021. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/146 anonim ***** válasza:
20%

Az elég szomorú.

Az is, hogy ezt te az ő döntésének tartod, mikor egy csomó másik emberre is kihat.

Még ha csak a legkevésbé súlyos következményét nézzük is:

Egyedül kell majd az öreg beteg szüléit ápolnia. (Ha a példa ragadós, akkor valszeg máris egyke. Meg az ilyen gyerekből nem nézni ki, hogy hálás.)

Jobb ha máris elkezdöl dugipénzt gyűjteni öregotthonra.


Nem akarok senkit megbántani, de pl. a kínai kultúrában az ilyen "gyereket" egy hálátlan dögnek nézik.

2021. febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/146 anonim ***** válasza:
79%

Pont Kínában volt sokáig egyke politika 75-ös, szóval ezt benézted. A gyerek meg nem tartozik hálával, nem kérte sosem, hogy megszülethessen.


Kérdező én maximálisan elfogadnám, mivel ez az ő döntése és az ő teste.

2021. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/146 anonim ***** válasza:
90%

30 éves nő vagyok, 9 éve házas, tini korom óta tudom, hogy nem vállalok gyereket.

Apámat nem igazán érdekli ez a kérdés.

Anyám teljesen elfogadja a döntésemet, még örül is neki.

Anyósomék más helyzet, ők időről időre felhozzák a témát, próbálnak győzködni, érvelni. Sajnos ők nem tudják elfogadni a döntésünket, hogy nem lesz gyerek. Pedig unokára még van esélyük, mert a férjemnek 2 testvére van.

2021. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/146 anonim ***** válasza:
76%
76-os vagyok, azért azt megkérdezném az ész nélküli lepontozóktól: szerintetek kérte az életét bárki is?
2021. máj. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/146 anonim ***** válasza:
85%

Fel kéne végre fogni agyilag hogy nem minden ember gondolja ugyanarról ugyanazt.

Azért mert van adott százaléknyi ember aki szeretne, attól még van olyan is aki meg NEM !


Az oka meg még mindig MAGÁNÜGY !


Engem is terrorizál ezzel az anyám, agy f....-t kapok tőle.

Havi 200 órában dolgozom se időm, se energiám nincs erre, egy hónap 70%

-át munkával töltöm.

És nem szeretnék abba a helyzetbe kerülni mint a gyerekes munkatársaim, hogy csórók és kimerültek és idegbetegek. Napi szinten látom EZT.

Hát nyaljon denevért aki ezt kitalálta.


Az egyedül halsz meg, és Terminális állapottól a halálig című részt meg ismerem. Ez a munkám, de kösz hogy szólsz. Biztos jobban tudja ezt az átlag laikus aki soha nem dolgozott egy szakosztályon.


Meg mindig akkora sokként ér amikor átutalják a bérem és tudom, hogy az egész csak az enyém.

2021. máj. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/146 anonim ***** válasza:
82%
Mindenki egyedül hal meg (hacsak nem éri mondjuk egy tömegszerencsétlenség), szóval ez nem indok. A gyerek meg nem biztos, hogy pesztrálni fog öregen, és nem is ez lesz a dolga. Saját magamat fejelném le a tükörben, ha azért vállalnék, hogy majd a csicskámmá tegyem.
2021. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!