Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ahhoz, ha a...

Mit szólnál ahhoz, ha a gyereked azt mondaná neked, hogy ő majd nem akar felnőtt korában gyereket?

Figyelt kérdés

Zavarna, hogy nem lesz tőle unokád?


El tudnád fogadni az ő döntését?



2020. jún. 21. 03:49
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/146 anonim ***** válasza:
66%
140, sztem meg mindenki maga hadd döntse el, hogy mi az értékes az életben/saját életében. Ideje elfogadni a tényt, hogy míg egyeseknek a gyerek a minden, más meg csak simán nem szereti őket. Ettől mêg senki nem lesz éretlen, sőt, nagyon is érett dolog beismerni és szembe menni a nyomással.
2023. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/146 anonim ***** válasza:
0%

139, neked biztos kielégítő társalgás az, amit egy másfél-két éves gyerekkel folytathatsz, de van aki ennél magasabb értelmi színvonalra vágyik. El tudom képzelni, hogy egy 5 éves milyen mélységekről társalog... 😅

Kellemes pelenkalé, takony, nyál takarítást kívánok, minden bizonnyal meg fog térülni, mikor 20-30 évesen minden más fontosabb lesz az életében, vagy mikor tiniként rád csapja az ajtót, imádnivalóak 😂

2023. dec. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/146 anonim ***** válasza:
100%
#142 Azt értem te miért vágysz magasabb értelmi színvonalra - mert a szövegeidből látszik, hogy neked nincsen.
2023. dec. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/146 anonim válasza:
87%
Úgy gondolom ez mindenkinek a saját döntése, ha nem szeretne gyereket nem szeretne, bárhogy is dönt én támogatom
szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/146 anonim ***** válasza:
41%

Ha a gyerekem azt mondaná, hogy nem akar felnőtt korában gyereket, próbálnék megértő lenni a döntésével kapcsolatban, és nem hagynám, hogy a saját személyes vágyaim befolyásolják a kapcsolatunkat vagy a döntéseit.


Néhány szempont, ami segíthet a helyzet kezelésében:


Tisztelet a Döntései iránt: Mindenki saját életével és jövőjével kapcsolatban hoz döntéseket, és ezeket tiszteletben kell tartani. Ha a gyerekem nem szeretne gyereket, az ő személyes döntése, amelyet fontos megérteni és tiszteletben tartani.


Kommunikáció: Fontos, hogy beszélgessünk erről a témáról, hogy megértsük az ő indokait és érzéseit. Lehet, hogy van valami konkrét oka, ami miatt így döntött, és megérteni az ő nézőpontját segíthet abban, hogy támogatóbb legyek.


Elfogadás: Ha a gyerekem döntése eltér az én elképzeléseimtől (például hogy nem lesz unokám), fontos, hogy elfogadjam ezt a döntést. Az ő életük az ő választásaik mentén formálódik, és a mi szerepünk az, hogy támogatást és szeretetet nyújtsunk.


Fókuszálás a Jelenlegi Kapcsolatra: Az unokák iránti vágy vagy a jövőbeli elképzelések mellett fontos, hogy a jelenlegi kapcsolatunkra koncentráljunk. Az, hogy a gyerekem hogyan alakítja a saját életét, nem csökkenti a szeretetemet és a büszkeségemet iránta.


Alternatívák Megfontolása: Ha az unokák hiányát nehezen viseled, érdemes lehet megfontolni más lehetőségeket, például a közösségi vagy családi kapcsolatokban való aktív részvételt, ahol más gyerekekkel és fiatalokkal is kapcsolatban lehetsz.


Személyes Értékek és Változások: Az életben az értékeink és a prioritásaink változhatnak. Lehet, hogy egy idő után másként fogsz gondolkodni a helyzetről, és jobban fogod értékelni a gyereked döntését az ő boldogságának szempontjából.


Összességében, fontos, hogy a gyerekem döntéseit és életvitelét tiszteletben tartsam, és támogassam őt az útján, bármilyen irányba is vezessen. A legfontosabb dolog az, hogy szeretettel és megértéssel közelítsek hozzá, függetlenül attól, hogy az én személyes elképzeléseimmel mennyire egyezik.

szept. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/146 anonim ***** válasza:
37%
Ahogy elnézem ezt a sok balfasz felelőtlen szülőt, talán még jobb is..
szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!