Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ahhoz, ha a...

Mit szólnál ahhoz, ha a gyereked azt mondaná neked, hogy ő majd nem akar felnőtt korában gyereket?

Figyelt kérdés

Zavarna, hogy nem lesz tőle unokád?


El tudnád fogadni az ő döntését?



2020. jún. 21. 03:49
 131/146 anonim ***** válasza:
72%
130, nem, nem a kütyüktől, hanem a csendtől és nyugalomtól
2023. márc. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/146 anonim ***** válasza:
85%
Még jó, hogy apámnak semmi köze a nemi életemhez :D, így ahhoz sem, lesz-e gyerekem vagy sem.
2023. okt. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/146 anonim ***** válasza:
90%
Elfogadnám. Inkább mint hogy úgy vállaljon hogy nem is szeretne és csak a nyomás hatására! Az senkinek sem lenne jó. Amúgy nem értem miért kell ezen annyira kiakadni. Miért ne lehetne olyan hogy valaki nem szeretne gyereket? Ha neki ez a teljes élet akkor legyen ez! Semmi gond nincs ezzel! Hány gyerek szenved mert nem kapja meg a szülőtől azt a törődést amit igényelne?! Igencsak sok! Amúgymeg ez egy olyan dolog ami akár változhat is, lehet talál egy olyan párt vagy valami hatására megindul benne a vágy. Emberek vagyunk és változunk. Az anyuka meg ne legyen ezért mérges, az unoka jó dolog de viszont nem ő a fő ember aki felnevelné a gyereket.
2023. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/146 anonim ***** válasza:
71%
Az is baj, hogy a mai kor végletesen kitolja a gyerekkort, nagyon sokáig mentesít a felelősség alól. Nemritkán előfordul, hogy az ember sokáig nem akar gyereket, aztán amikor benő a feje lágya, már késő. Ez persze inkább a nőket sújtja, nekik jóval hamarabb becsengetnek gyerekügyben.
2023. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/146 anonim ***** válasza:
100%
134-es: valaki soha nem is akar gyereket, a másik, hogy egy gyereket fel is kell nevelni, ami pénzbe kerül és a legtöbb fiatal 20-asnak erre nemigen van pénze. Meg ott a denevérnyalós hölgy is, hogy mit lát a környezetében...
2023. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/146 anonim válasza:
66%
Boldog lennék mert tudnám h egy érett gyermek aki látja hogy a világ milyen szörnyű és értelmetlen.
2023. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/146 anonim ***** válasza:
55%

130-as, látszik, hogy sohasem neveltél gyereket, különben tudnád, pontosan mivel jár :D


Én "csak" bébiszitterkedtem teljes munkaidőben de már az a napi 6-7 óra elég volt ahhoz, hogy azt mondjam, nekem saját gyerek biztosan nem.


Szeretem őket, de SOK. Ennyi. Folyamatosan figyelni kell, kétpercre nem ülhetsz le, folyamatosan zizeg, beszél, mondja, kérdez, nyaggat, stb.


Ettől meg lehet bolondulni napok után.

Plusz: nincs értelmes! társaságod napi 8-10 órában, csak egy gagyogó gyerek, agyilag fejlődsz visszafelé, mert nem hallasz emberi szót a nap nagy százalékában.


ezen kívül kiesel a munkából, visszavesznek, király, de heteken át tp mert a gyerek beteg és sorolhatnám.

2023. dec. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/146 anonim ***** válasza:
63%

Az is baj, hogy a mai kor végletesen kitolja a gyerekkort, nagyon sokáig mentesít a felelősség alól - 134-es, nem tudom, feltűnt-e, de manapság 23-24 évesen nemigazán tartod el másodmagadat egy keresetből.


Persze, hogyha a nőnek nincs szakmája, nem dolgozott, akkor meg miéé szűsz csupasz pnára 21 évesen? Szóval menjen mindenki a francba, úgy őszintén.

2023. dec. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/146 anonim ***** válasza:

#137


Jó nagyot köptél fölfelé, aztán aláálltál. Vagy szebben megfogalmazva: hatalmas öngólt lőttél.


Három normális, értelmes és boldog(!!) gyereket nevelünk (ráadásul nem túl nagy összjövedelemből), úgyhogy a hablatyolásoddal ellentétben igenis tudom, miről beszélek.


Az a te infantilis gondolkodásodat mutatja, hogy egy kalap alá veszed a gyerekkel végzett munkát a saját gyerekkel való foglalkozással.


Fárasztó tud lenni a gyerek? Igen. Sőt, kimerítő tud lenni. De aki nem munkaként tekint rá, az látja az értelmét. Az minden egyes megszenvedett percnek, minden pelenkafolyás utáni takarításnak értelmet ad. Ráadásul másfél-két éves kortól már tudsz beszélgetni a gyerekekkel, és szédületes tempóban tágul a tudatuk, öt-hat évesekkel már el lehet beszélgetni biológiáról, csillagászatról.


Szóval aki értelmesen, felnőttként áll a dologhoz, az nem a kínt látja benne.


Üdv:

130-as voltam

2023. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/146 anonim ***** válasza:
100%

#139 Azzal nincs gond ha az olyanok mint a 137-es nem akarnak gyereket. Nekik ne is legyen, a gyereknek nem lenne jó.

Az a baj ha a hülyeségeikkel olyanok agyát tudják befolyásolni, akik amúgy normális emberek és jó szülők lehetnének.

Aki azt mondja, hogy egy gyerekkel nincs munka, nincs feladat, nem fárasztó az hazudik. De épp így hazudik az is aki azt mondja hogy egy gyerekkel csak ez van.

Még anyám mondta nekem régen - 6 szülés után - hogy a szülés kegyetlenül fájdalmas. De amikor utána ott van a baba, az mindent elmulaszt és megéri újra meg újra.

Épp így van minden mással is, akkor értékes ha meg is kellett dolgozni érte. A gyermek is akkor lesz értékes ha beletetted a munkát, szeretetet, törődést.

Nem lesz tökéletes, nem lesz mindig szuper, de valójában ez az ami az életben a legértékesebb.

2023. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!