Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ahhoz, ha a...

Mit szólnál ahhoz, ha a gyereked azt mondaná neked, hogy ő majd nem akar felnőtt korában gyereket?

Figyelt kérdés

Zavarna, hogy nem lesz tőle unokád?


El tudnád fogadni az ő döntését?



2020. jún. 21. 03:49
 101/146 anonim ***** válasza:
89%
Az én utolsó hsz-em 2021. aug. 7.-n lett irva, de ne zavrjon.
2022. szept. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/146 anonim ***** válasza:
88%

En tudomasul vennem bar en kisgyerekes szulo vagyok szoval ez a tema nagyon messze van.

Ismertem olyan lanyt aki 20 evesen kijelentette hogy o soha nem akar gyereket. Ma kb 30 eves, ovo nenikent dolgozik es mar o is szeretne sajat gyereket.

2023. febr. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/146 anonim ***** válasza:
90%

Egyre jobban azt kell mondani felelőség teljes döntés.

Ha csak nem a felső tíz ezerhez tartozik a család.(Ott sem kell elítélni ha valaki nem vágyik gyerekre.Nem büncselekmény)Felnött ember eldönti hogy magára akar válalni vagy nem ekkora felelőséget.Eldönti anyagilag meg tudja oldani vagy sem.Ha a gyerek óvodába iskolába jár meg tudja oldani a felügyeletét.plusz iskolai óvodai szünetek.Nem minden fiatal pár gondolkodik úgy neki azért vannak szülei majd meg oldják.!Valjuk be nem is szeretné minden nő a hivatását a szabadságát önmagát egy gyerekért feladni.

De persze mindenki maga dönt.

2023. febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/146 anonim ***** válasza:
81%
Elfogadnám a döntését.
2023. febr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/146 anonim ***** válasza:
73%

Nekem mondta már többször a nagyobbik gyerekem (15).

Ha nem lesz, akkor nem lesz, így vagyok vele.

Mondjuk azért ennyi idősen még bőven sok olyan elképzelése van egy gyereknek, ami később még változik (nem feltétlenül, de benne van a pakliban). Én ennyi idősen öt gyereket akartam, most meg van kettő, és nem szeretnék többet.

2023. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/146 anonim ***** válasza:
86%

#105 Ez a lényeg, hogy éppen hány éves a "gyerek" amikor mondja és milyen példát mutatunk neki.

Nem szabad erőltetni és kijelenteni, hogy butaság ha nem akarsz gyereket, de nem is szabad ráhagyni, hogy na, ez a jó hozzáállás és minek is kellene neked gyerek. 15 évesen mindenki még éppen csak kezd az ÉN korszakból nyiladozni a világra, nem is tudhatja azt felmérni, hogy később mit szeretne majd az életével kezdeni. Mi sem lettünk olyanok amilyennek 15 évesen magunkat gondoltuk, hogy majd leszünk - a gyerekeink se mások.

De egy 30 éves "gyereknél" már nem ugyanígy kell kezelni a dolgot. Bár annyi idősen már pont nem fogja érdekelni mit mondanak neki a szülei ha másképp gondolja.

2023. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/146 anonim ***** válasza:
45%
Anyum egyet ért a döntésemmel. Apum szerintem beletörődött, vagy nem nagyon érdekli. Mindenesetre sosem cseszegettek minket nővéremmel. Ő 40, én 33
2023. febr. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/146 anonim ***** válasza:
49%

"Anyum egyet ért a döntésemmel. "

Gondolom abból indul ki, hogy ha neki nem sikerült értelmes embereket nevelnie akkor nektek sem fog, így felesleges.

2023. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/146 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván csak az lehet értelmes, aki gyereket szül... Ahogy elnézem inkább fordítva.
2023. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/146 anonim ***** válasza:
19%

#109 Aki eldönti eleve hogy nem akar gyereket, pedig nem valami rajta kívül álló ok miatt nem teheti meg, az nem is értelmes ember. Attól hogy ezt meg tudod magadnak magyarázni, még nem lesz se jó döntés sem értelmes.

Bár az első lehet hogy mégis igaz, mert lehet hogy tényleg nem lenne jó egy gyereknek se ha ilyen szülei lennének.

2023. febr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!