Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek már felnőtt a gyereke,...

Akiknek már felnőtt a gyereke, mit tanácsolnátok múltbéli önmagatoknak?

Figyelt kérdés
Babás, kisgyerekes, naggyerekes, tinédzsert nevelő szülőként mit mondanátok a múltbéli önmagatoknak? Nálunk van baba, gyerek és tini is, és kíváncsi vagyok, hogy fogom látni ezt az időszakot, ha majd felnőttek. Mert egyelőre piszok nehének élem meg.
2020. máj. 10. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Mire gondolsz? Hogy lebeszélnéd e saját magadat a gyermekvállalásról?
2020. máj. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Dehogyis! Pl. arra olyasmiket tudok elképzelni, hogy "a gyerekem egész iskoláskora alatt rémesen tanult, nagyon aggódtam érte, sokat veszekedtem vele, hogy hogy fog így bejutni az egyetemre, de nem kellett volna, mert nagyon sikeres lett a szakmájában".

Vagy hogy "arra kérném a múltbéli önmagam, hogy nevelje több házimunkára a fiamat, mert most azt hiszi, hogy a felesége dolga őt kiszolgálni".

Esetleg hogy "azt mondanám a mútbéli önmagamnak, hogy csináljon több fotót a gyerekekről, mert akkoriban sajnos azt hittem, sohasem felejtem el a pillanatainkat, de ez nem volt igaz."

Vagy akármi. De ha valakinek mondjuk az a tanácsa magának, hogy ne szüljön többet, persze az is jöhet.

2020. máj. 10. 10:37
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Amiket te írsz, az teljesen normális. Ezen kár kattognod.
2020. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem kattogok semmin. Lehet, hogy félreérthető voltam? Csak simán jól esne olyanok gondolatait olvasni, akik ezen az egészen már túlvannak. Úgy képzelem, hogy onnan messziről minden máképp fest. Ezek csak hirtelen példak voltak, amiket írtam. Nem ezeket akarom olvasni, és nem is feltétlenül pont ezek a témák foglalkoztatnak kiemelten.
2020. máj. 10. 10:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Arra gondolj, hogy te a tőled telhetőt megtetted, a legjobb tudásod szerint. És ez lett belőlük.
2020. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Már bánom, hogy nincs egy notesz, amibe kicsi kora óta gyűjthettem volna az aranyköpéseket.

A legkedvesebb képeket időnként hívasd elő! Az tényleg örökre megmarad. Sajnos a technika ördöge miatt elveszett pár gyerekkori fotó, ami nem hozható vissza.

Ha a gyerek ebéd után játszani akar, menjetek vele játszani, és tojd le a mosatlant! Felnőtt korban nem fog arra emlèkezni, hogy milyen jó volt mindig patika lakásban élni. Arra viszont igen, hogy mennyit foglalkoztatok vele.

Nem kell stresszelni a jegyek, a tanulás, pláne a pályaválasztás miatt. Még mi is tanulunk 40+ korban, pályát módosítunk, nem 1x évesen fog ez eldőlni.

2020. máj. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
22%
Azt tanácsolnám magamnak, hogy azon az éjszakán inkább hagyjam a fiúmnak hogy a fenekembe dugja, vagy nyeljem le. 35/l
2020. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!