Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ahhoz, ha a...

Mit szólnál ahhoz, ha a gyereked azt mondaná neked, hogy ő majd nem akar felnőtt korában gyereket?

Figyelt kérdés

Zavarna, hogy nem lesz tőle unokád?


El tudnád fogadni az ő döntését?



2020. jún. 21. 03:49
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/146 anonim ***** válasza:
56%

Nem is tudom, ki nem tartja tiszteletben a másik véleményt. És akik ágálnak, azok is bömböltek csecsemőként, ahogy minden ember. Ugyanúgy makacskodtak 3 évesen, ellenkeztek 15 évesen és így tovább, gondolom én.

Senki nem tart pisztolyt a másik fejéhez, hogy na most szülsz 2, 3, 7 gyereket. Ezt is honnan veszik? Mert kiolvasható a mondatokból. Mintha mit tudom én, ki kényszerítené. Én nem ismerek olyat, akinek kényszerűségből lett volna gyereke, mindenki örömmel vállalta. Olyat viszont sajnos igen, akinek születéskor meghalt, pedig nagyon várták. Nincs nagyobb tragédia, mint elveszíteni akár akkor, akár később (betegség, baleset miatt) a gyerekét.

2020. nov. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/146 A kérdező kommentje:
Úgy lehet kényszerűségből gyerek, hogy a nő nemi erőszak áldozata. És nem vetetik el a gyereket.
2020. nov. 12. 13:15
 63/146 anonim ***** válasza:
77%
Nem bűncselekményre gondoltam. Bűnözni nem normális dolog.
2020. nov. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/146 anonim ***** válasza:
70%

"Nem is tudom, ki nem tartja tiszteletben a másik véleményt."


Én tudom, a gyerekesek. Nem mindegyik, de elég sokan. Bőven elég megnézni, amit itt leműveltek. Mert sajnos nem tudnak beleszólni ebbe a döntésbe, és nem fogadják el a lányuk ezen döntését és próbálnák rábeszélni, hogy de milyen jó lesz és különben is öregkorukra 10000%, hogy meg fogják bánni. Azt a kissé elme borult kommentelőt meg se említsük, aki úgy gondolja, hogy neki igen is köze van a gyereke méhéhez és köze van ahhoz, hogy szül-e a gyereke avagy sem.

2020. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/146 anonim ***** válasza:
79%

Véletlen elküldtem.


*meg azt aki éppen arról írogatott, hogy a gyerekvállalás márpedig nem magánügy, hanem már-már egyenesen közügy. Nonszensz.

Úgyhogy ismételten, mint általában mindig, a gyerekes nem képes ép ésszel felfogni, hogy valaki nem akar, bármilyen okból.


"És akik ágálnak, azok is bömböltek csecsemőként, ahogy minden ember"


És?? Ezzel mit is akartál bizonyítani? Attól még, hogy gyerekként mindenki bömbölt, nem jelenti azt, hogy engem személy szerint nem zavarhat és nem sorolhatom fel okként a gyerekvállalás ellen. Sírtam igen, anyumék meg elviselték és nem bánták, mert ők AKARTAK gyereket és vállaltak mindent, ami ezzel együtt jár. Aki meg nem akar, az nem fogja vállalni és ha megkérdezik igen is elmondja, hogy miért nem és miért zavarja a gyerekbömbölés.

2020. nov. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/146 anonim ***** válasza:
43%
Semmit. Mit mondhattam volna neki? Le sem ... amit a szülők mondanak.
2021. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/146 Angel3000 ***** válasza:
60%
Kedves kérdezô! Igen el tudnàm fogadni, mert erre a vilàgra meggondolandò gyereket vàllalni!
2021. jan. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/146 anonim ***** válasza:
73%
Én is mindig azt mondtam gyerekként, hogy ha felnövök, akkor nekem nem lesz gyermekem. Ahhoz képest 22 évesen anyuka lettem. Most lehet ezt gondolja, de lehet 10 év múlva már mást fog gondolni. Majd az idő eldönti... De ráerőltetni nem szabad senkire, hisz neki kell felnevelnie és ha muszájból szül, az mind neki, mind a gyereknek rossz lesz. Egy gyerek nagy felelősség. Sok kiadás és sok lemondással jár az életben. Tehát mindebki saját dolga eldönteni akar vagy sem gyereket.
2021. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/146 anonim ***** válasza:
82%

Olyan szánalmasan azok a vén idióták, akik azt hiszik, hogy az unoka emberi jog.

Meg valami olyan, ami közös dolog.

Én mindent megtettem az unokákért, ami az én dolgom, "csináltam" négy gyereket. A többi az ő döntésük.

Ahogy ez kinéz, nemigen fogom megélni egyik születését sem, de ettől nem fogom piszkálni a gyerekeimet.

Ha szóbakerül, én csak annyit tudok mondani, hogy ők mindig sok örömet szereztek (kivéve, amikor nem), nekem hiba lett volna kihagyni őket az életemből.

65 f

2021. jan. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/146 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért szültem 3 gyermeket, hogy bebiztosítsam az unokák lehetőségét.
2021. febr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!