Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ahhoz, ha a...

Mit szólnál ahhoz, ha a gyereked azt mondaná neked, hogy ő majd nem akar felnőtt korában gyereket?

Figyelt kérdés

Zavarna, hogy nem lesz tőle unokád?


El tudnád fogadni az ő döntését?



2020. jún. 21. 03:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/146 anonim ***** válasza:
43%
Mivel én nem akarok gyereket, örülnék, ha a nem létező gyerekem se akarna :)
2020. jún. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/146 anonim ***** válasza:
76%

"A sok előttem irkálónak üzenem, aki annyira a gyerekvállalás ellen van - ahogy zuhanó repülőn nincsen ateista, úgy öreg emberek között sincsen olyan aki ne vágyna arra hogy gyerekei, unokái legyenek mellette. Csak van aki ezt ki is mondja és van aki nem."


ja, barom, minden ember egyforma, és természetesen tök ugyanolyan, mint te.

2020. jún. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/146 anonim ***** válasza:
84%
Azt hogy saját magánügye.
2020. júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/146 anonim ***** válasza:
9%

#43 Nem, nem a magánügye. Az ő gyereke az én unokám.

Ha neki nem lesz gyereke, akkor nekem és a páromnak nem lesz unokája. Még ha neked ez nem is fontos, ettől még egyáltalán nem lesz a magánügye a gyereknek, hogy lesz-e saját gyereke vagy sem.

2020. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/146 anonim ***** válasza:
83%
#44 De igenis a MAGÁNÜGYE, ha képes vagy ezt felfogni, ha nem. Elképesztő, hogy léteznek még ilyen korlátolt "szülők", akik azt hiszik bármi közük/joguk van a lányuk méhéhez vagy épp a fiúk spermájához. A gyerekvállalás két ember totális magánügye, senkinek a világon semmi köze hozzá! Nem neked kell azt a gyereket felnevelned, nem te tartozol érte egy életre felelősséggel stb stb, úgyhogy teljesen egyértelmű, hogy senkinek nincs beszólása az adott 2 emberen kívül.
2020. júl. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/146 anonim ***** válasza:
78%
Mi az, hogy a gyerekvállalás nem magánügye az embernek?! Jó ég. Már hogyne lenne az, sőt ez az egyik legintimebb, legprivátabb magánügye, senkinek nincs hozzá se közé, se beleszólása. Miféle elvetemült szülő gondolja úgy, hogy csak azért mert szült egy gyereket már joga van turkálni a magánéletében?? Ha én szülnék (nem fogok), akkor legelső körben MAGUNKNAK szülnék gyereket és véletlen sem anyáméknak unokát.
2020. júl. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/146 anonim válasza:
80%

Ez totális magánügy, amihez nincs senkinek köze az adott nőn és férfin kívül. Aki úgy gondolja pusztan azért, mert a gyerekéről van szó máris beleokoskodhat a személyes, intim dolgaiba, az nem százas. Mégis hogy gondolod azt, hogy igen is van közöd hozzá és nem csak 2 ember magánügye? Őszintén érdekelne. Erőszakkal lefogod a lányod, felcsinaltatod valakivel és 9 hónapra bezárod egy szobába??!

🤦‍♀️🤦‍♀️

2020. júl. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/146 anonim válasza:
68%
Nem örülnék neki, de ha ő így boldog, akkor nem szólnék bele. A szülőknek el kell ezt fogadni, ha a lányuk így akar élni.
2020. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/146 anonim ***** válasza:
81%

Habár még az anyaság is messze van tőlem, nem hogy az unoka-kérdés, de azt már most biztosan tudom, hogy ez 2 felnőtt ember alaposan átgondolt és felelősségteljes döntése kell, hogy legyen. Az én életemben is, és a gyerekem életében is nagyon remélem, hogy így lesz, ha lesz egyszer. Egyrészt tartsa szem előtt a saját boldogságát, hogy ha lemond róla, akkor tényleg nem fog-e nagy megbánást érezni, másrészt minden egyéb körülményt, szempontot figyelembe kell venni, amit itt előttem is hangoztattak. Azért az életért ők felelnek, így nincs jogom beleszólni ebbe azért, mert én unokázgatnék vasárnap délutánonként.

Ha annyira hiányozna vénségemre a gyerekzsivaj, elmennék felügyeletet vállalni, itt a faluban sok néni csinálja, unokától függetlenül is. :D. Nekem az egy célom ezzel kapcsolatban, hogy boldog felnőttet neveljek, aki meg tud hozni egy ilyen döntést is akár, ha neki úgy tetszik, vagy a helyzet úgy kívánja.

2020. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/146 anonim ***** válasza:
87%

50

Mi köze ezeknek a gyerek (nem) vállaláshoz? És miért zavar téged, ha valakinek tetkója van vagy külföldi szeretője, vagy hogy mit eszik?

2020. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!