Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak van egy 16 éves...

A páromnak van egy 16 éves lánya, párom nagyon elkényezteti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tényleg mindent megvesz neki, úgy viselkedik vele, mintha még mindig kisgyerek lenne. Szerintem túlzásba viszi. Én is már felvetettem neki a témát, hogy szeretnék gyereket, de azt mondja, hogy már van egy lánya, akinek mindent megad, nem akar másik gyereket. Mi 2 éve vagyunk együtt, de a lány már nagyon idegesít néha. Mi az, hogy 16 évesen úgy kell vele viselkedni, mintha kishercegnő lenne? Az apja legalábbis így kezeli. Már próbáltam beszélni a párommal, hogy nem kéne ennyire elkapatni, de nem érdekli. Nyáron pl. úgy volt, hogy elmegyünk Olaszországba kicsit kikapcsolódni egy hétre, de a lány elkapott valami fertőzést, amitől 1 napig hányt és ezért lemondta a párom, meg még össze is veszett velem. Néha ezek nagyon rosszul esnek, mit tehetnék?

32/N


2010. márc. 23. 14:09
 71/112 anonim ***** válasza:
17%

..még csak most kapcsolódtam be.

A kérdező későbbi hsz-i engem is elgondolkodtatnak, de a jelenség létezik.

Ti., hogy a gyerek nem fogadja el a szülője új párját.

ha már többet sem, az több mint gyanús. a mindenkori párral vmi baj van?

Ez a lány még elég fiatal, de előfordul felnőtt gyerekekkel is, hogy a szülő ne vigye oda a párját, mert nem tartozik a családhoz. Az igazán patthelyzet.

2010. márc. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/112 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy meg szerintem kérdező, te egy tanulatlan liba vagy, akinek még gyerek se való. Elmondanád, hogy te mit dolgozol? Voltál valaha is valami kultúrprogramon (színház, kiállítás stb)? Mert az írásodból ítélve nem. Ez önmagában a te egyéni problémád lenne, csak akkor nagyon nevetséges, hogy a lányt lebunkózod, mikor elhívja kiállításra az apját és még te írod, hogy lenéző és neveletlen. Neked nem kell megértened, de akkor te se várd el, hogy megértse a te cuki-műkörmös programjaidat. Ennyi erővel nem rád kéne mondani, hogy plázacica vagy és elkényeztetett? Főleg még beképzelt is, ha azt írod, biztos féltékeny rád, mert te csinos vagy. Kövezzetek meg, de én nem látok semmi problémát a kislány viselkedésében. Lebunkóztad, ő visszaszólt, mit vártál. Ott van az apjánál, mert igényli a társaságát. Nyáron meg biztos nem ő nem akarta, hogy ne menjetek el, csak tudod, ha lenne gyereked, megértenéd, hogyha valakinek a gyereke beteg lesz, akkor nem szívesen megy el úgy valahova, hogy azt se tudja, hogy van a gyereke. Még korántsem felnőtt és ezt is figyelembe vehetnéd. 16 évesen ne várd már el tőle, hogy azok a dolgok érdekeljék, amikről te cseverészel a barátnőiddel.
2010. márc. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/112 anonim ***** válasza:
26%
Én megértelek,ugyanez a szitu. Aki nincs benne,nem értheti. Sajnos jó tanácsot adni,én sem tudok,mindösszesen tűrni. :(
2010. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/112 anonim ***** válasza:
84%

én igazából azt nem tudom elhinni ,hogy egy 32 éves nő , ilyen primitív és bunkó legyen már ne is haragudj...

Nagyon remélem kamu volt a kérdés...

2010. márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/112 anonim ***** válasza:
89%
Elárulom neked, hogy az a normális, ha egy szülőnek nem a párja, hanem a gyereke a mindene! Egy gyerekes embernek jóesetben mindig a gyerek lesz az első, és ha lebetegszik, melette marad, és is ezt tenném, pedig még nincs is gyerekem, és még nem is akarok, de szerintem a párod jó apa.Engem inkább az bántana, hogy tőled nem akar gyereket, ezen érdemes lenne elgondolkodnod.
2010. márc. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/112 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként attól, hogy a lány semmit nem tud az életről, nincs tapasztalata, még lehet intelligens, művelt...
2010. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/112 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem kamu... egy unatkozó 12-13 éves gyerkőc meséje...
2010. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/112 anonim ***** válasza:
82%

Én voltam az aki azt mondta, hogy az bántana, hogy nem akar gyereket.

Egy műveletlen, egyszerű, ostoba libától, aki ráadásul irigy a gyerekére, még jó, hogy nem akar!

Szánalmas vagy, nincs jobb szó rá.

2010. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/112 anonim ***** válasza:
92%

Ha az én barátnőm is olyan lenne mint te, már rég szakítottam volna vele.

Milyen jogon várod el, hogy ne foglalkozzon és ne találkozzon, csak 1-2szer egy héten a lányával? Miért vállaltad ezt a kapcsolatot, ha tudtad, hogy van egy 16 éves lánya? Gondolhattad volna, hogy nem akar majd még egy gyereket. Miért baj az ha vesz neki egy gitárt, befizeti egy tanfolyamra? Azért mert sokba kerül? Esetleg attól félsz, hogy nem kapsz pénzt műkörömre? Azzal vágsz fel, hogy 32 évesen dolgozol, a lány meg nem és, hogy te csinos vagy? Nem hiszem, hogy te 16 évesen dolgoztál. Abbol, amit leírtál a lány nem tűnik elkényeztetettnek, inkább okosnak. Nem érted, hogy mit mond, mert idegen szavakat is használ? Ez is téged minősít.

A hozzászólásaid alapján műveletlen és buta vagy. Nem fogadod el, hogy ez a kapcsolat nem működik és magad helyett másokat teszel ezért felelőssé. Süt belőled az irígység.


Még valami. Nem jártál nyelvtan órákra?

2010. márc. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/112 anonim ***** válasza:
84%
Tudod, az az elkényeztetés, akinek mindenféle felesleges, nélkülözhető dolgot megvesznek, nem az, mikor beíratják tanfolyamra vagy egyszer egy életben vesznek neki egy gitárt. Ha műkörmöshöz, kozmetikushoz, fodrászhoz vagy szoliba járna minden héten és az apja azt fizetné, az lenne elkényeztetés. Vagy amikor neked a párod vesz egy csokor virágot vagy egy ékszert, akkor te a te standarded szerint nem vagy elkényeztetve? Nagyon rosszindulatú vagy és sürgősen gondolkodj el azon, hogy mit akarsz kezdeni az életeddel. Talán nem véletlen, hogy 32 évesen hiába akarsz gyereket, még nincs és ennek nem eü. oka van, hanem az, hogy nem akarnak tőled gyereket. Ez valamit mutat a személyiségedről. Magadba kellene nézni a mások legapróbb hibáinak keresése helyett.
2010. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!