Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak van egy 16 éves...

A páromnak van egy 16 éves lánya, párom nagyon elkényezteti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tényleg mindent megvesz neki, úgy viselkedik vele, mintha még mindig kisgyerek lenne. Szerintem túlzásba viszi. Én is már felvetettem neki a témát, hogy szeretnék gyereket, de azt mondja, hogy már van egy lánya, akinek mindent megad, nem akar másik gyereket. Mi 2 éve vagyunk együtt, de a lány már nagyon idegesít néha. Mi az, hogy 16 évesen úgy kell vele viselkedni, mintha kishercegnő lenne? Az apja legalábbis így kezeli. Már próbáltam beszélni a párommal, hogy nem kéne ennyire elkapatni, de nem érdekli. Nyáron pl. úgy volt, hogy elmegyünk Olaszországba kicsit kikapcsolódni egy hétre, de a lány elkapott valami fertőzést, amitől 1 napig hányt és ezért lemondta a párom, meg még össze is veszett velem. Néha ezek nagyon rosszul esnek, mit tehetnék?

32/N


2010. márc. 23. 14:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/112 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg azért, amit írni fogok, de ez jön le az írásodból:


- a párod és te 2 teljes más életet akartok, mások a céljaitok, így vagy külön fogtok menni vagy szenvedni fogtok egymás mellett. A gyerek kérdés nagyon fontos, tehát szenvedni fogsz egy életen át, ha nem lesz gyereked, ha meg lesz, a párod a szemedre fogja vetni, hogy ő nem akarta, csak te. Rosszabb esetben el is hagyhat. Szóval szerintem ennek a kapcsolatnak nem sok jövője van. A gyerek kérdésben egyetértés létfontosságú.


- a másik meg az, hogy nagyon erősen irigy vagy, mert van egy másik "nő", akit a párod szeret. Próbálj kicsit megváltozni, több empátiát mutatni. Én is ugyanezt tettem volna a nyaralással kapcsolatban, ha valaki nagyon beteg lett volna, hisz akkor mi értelme az egésznek? Ott szenvedjen vagy ha otthon maradt volna és valami történik vele? Picit gondolj bele... ha a te lányod lenne, máshogy állnál a dolgokhoz, de mivel nincs gyereked, nem tudod ezt átérezni. 16 éves még nem felnőtt. Az én anyukám sem hagyott volna ott ennyi idősen, ha beteg lettem volna csak, hogy nyaralni mehessen. Furcsán is vette volna ki magát, valószínűleg neheztelnék is rá...semmilyen olyan érvet nem hoztál fel az írásodban, ami azt bizonyítaná, hogy ebben neked van igazad.


Ha nem tudod úgy elfogadni a párod, ahogy van - tehát a lányával együtt - akkor ennek a kapcsolatnak semmi értelme. Én a helyedben újat keresnék akármennyire is fájdalmas, mert neked egy még gyerektelen, gyereket akaró férfi való, neki meg egy már gyerekkel rendelkező, több gyereket nem akaró nő.

2010. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/112 anonim ***** válasza:
56%
ma 14.51 Szent ég! Kedves okostojás költő barátom! Rád ismertem! Ismét költesz!
2010. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/112 anonim ***** válasza:
88%
Szerinted 16évesen meglehet nevelni valakit? Nem most kellene elkezdeni. Már majdnem felnőtt. Apuci is hiába próbálkozna már, maximum még rosszabb lenne a helyzet.
2010. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/112 A kérdező kommentje:
Szerintem viszont ennyi idősen már kéne pátyolgatni. Mikor lefoglaltam mindent, megszerveztem az utat, a kisasszony anyja meg felhívja a páromat az indulás előtti napon, hogy a lány hány, meg hogy jaj most mit csináljon, bevitte a kórházba (eleve nem hiszem, hogy ebből akkora ügyet kéne csinálni, hogy még kórház is). Másnapra már nem is volt baja, csak szédült, nekem meg csomó időm elment a szervezkedéssel, utána meg nem mentünk sehova, mert nem értem rá.
2010. márc. 23. 15:00
 25/112 anonim ***** válasza:
25%

Az a gond, hogy a 16 évesek ilyenek. Sajnos nem tart a leányzó téged olyan embernek, akivel másról lehet beszélgetni. Mit gondolsz 25 éves agya van? Majd megérik...

Érdekes vagy egyébként...most akkor beképzelt vagy nem? Mert mindent írkálsz már, hogy menthesd magad.

2010. márc. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/112 A kérdező kommentje:
*nem kéne
2010. márc. 23. 15:01
 27/112 anonim ***** válasza:
77%

Mondom a másik végletet!


A szüleim elváltak! Az én apám soha semmit nem adott nekem és a testvéreimnek.

Nagyon helyes, ha egy apa így viselkedik az egyetlen lányával, le a kalappal előtte, bár az enyém is ilyen lenne.

A párodon látszik a tiszta apai szeretet, tudja mit kell tennie.


Féltékeny vagy, ami természetes, és tudod, hogy te csak a második vagy a sorban.Nem kellene várnod rá, olyan férfit kellene keress magad mellé aki szeretne gyereket,és nem a második vagy számára, egyenlőre.mert ha majd neked lesz gyereked, akkor semmi nem lesz fontosabb, még egy új kapcsolat sem a gyermekednél.Most lépj amíg nem késő!!!

-É-

2010. márc. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/112 anonim ***** válasza:
86%
Egy 16 évessel miért nem lehetne beszélni? Miért nem lehetne megérteni,ha idegen szavakat használ? Szerintem is féltékeny vagy rá! Abból,amit írsz inkább az tűnik ki,hogy nem olyan,mint a mai 16 évesek többsége.Nem a pia,a szex ,bulik stb. érdekli,hanem a tanulás és a koncert.Erről igazán bűn lenne leszoktatni.Ebbe a kapcsolatba ne akarj gyereket szülni,mert szegény gyerek vallaná a kárát.
2010. márc. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/112 anonim ***** válasza:
32%

Add fel kérdező!

Itt csak lehurrogást fogsz kapni, mint ahogy az előbb hozzászólásomért én is megkaptam.

Tudom és értem miről beszélsz, csak épp ez a téma sokkal árnyaltabb, a sárgatányéroknak nem megy átlátni.

Mereven ragaszkodnak a véleményükhöz és kiforgatják a szavaidat.

Egy valamiben igazuk van: ha a pároddal nem tudtok kompromisszumra jutni, a kapcsolatotoknak nincs értelme. :(

Sok sikert!

2010. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/112 A kérdező kommentje:
Nem beképzelt, csak lenéző. Most minden kamasz különlegesnek hiszi magát, ő meg azt hiszi, mert nyer valami fotópályázatot, most megáll a világ. Az apja is el van ájulva attól, hogy milyen értelmes, holott szerintem meg nem..barátnőm lánya is ennyi idős, de az nem beszél ilyen érthetetlenül, igaz, hogy bulizik már, de legalább egyszerű, meg nem ilyen kis különködős.
2010. márc. 23. 15:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!