Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak van egy 16 éves...

A páromnak van egy 16 éves lánya, párom nagyon elkényezteti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tényleg mindent megvesz neki, úgy viselkedik vele, mintha még mindig kisgyerek lenne. Szerintem túlzásba viszi. Én is már felvetettem neki a témát, hogy szeretnék gyereket, de azt mondja, hogy már van egy lánya, akinek mindent megad, nem akar másik gyereket. Mi 2 éve vagyunk együtt, de a lány már nagyon idegesít néha. Mi az, hogy 16 évesen úgy kell vele viselkedni, mintha kishercegnő lenne? Az apja legalábbis így kezeli. Már próbáltam beszélni a párommal, hogy nem kéne ennyire elkapatni, de nem érdekli. Nyáron pl. úgy volt, hogy elmegyünk Olaszországba kicsit kikapcsolódni egy hétre, de a lány elkapott valami fertőzést, amitől 1 napig hányt és ezért lemondta a párom, meg még össze is veszett velem. Néha ezek nagyon rosszul esnek, mit tehetnék?

32/N


2010. márc. 23. 14:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/112 anonim ***** válasza:
100%
16 éves korában már semmit nem tudsz csinálni, ha eddig nem nevelték meg, akkor ennek már annyi.
2010. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/112 anonim ***** válasza:
29%

Hát, ahogy elnézem, te nagyon féltékeny vagy a kislányra! Minden "mostoha" ilyen. Sajnos...mi nők...akik valami nagy lénynek tekintjük magunkat! ugye ugye...ez egy undorító dolog. A párodnak lehet, hogy nem kellene mondjuk a leányzót elkényeztetni, de te tulajdonképpen 2 éve vagy az életében, még szép hogy nem engedi a párod h megszabd neki hogy mennyit lehet a gyerekével aki:

1. a saját vére

2. 16 éve van az életében

Ha ezzel nem tudsz együtt élni, akkor hagyd ott, vagy megbeszéled vele, hogy te is elmehess a koncertekre velük. Miért nem mész el? Nem akarják? Mert ha nem biztos meg lehet az okuk....Ne csodálkozz hogy nem akar tőled gyereket...belőled egy is elég.

És azt azért végiggondolhatod, hogy hiába vagy féltékeny, az ember gyereke iránti szeretete és a te esetedben a te és párod közti szeretet 1000%-ban különbözik.

2010. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/112 anonim ***** válasza:
22%

Szóval ha te szülsz egy gyereket,akkor nem fogja az apja mindennap látni?

Még gonosz is vagy....

2010. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/112 anonim ***** válasza:
88%

Nem minden ennyire fekete vagy fehér!

Aki "ócsárolja" a kérdezőt, az bizonyára még nem volt ilyen helyzetben!

Nem irigy az, aki a saját érdekében egyfajta egyensúlyra törekszik! Az pedig, aki nem volt ilyen helyzetben, ne legyen ennyire elvakult! Olyanról beszél/alkot véleményt amiről fogalma sincs. Fordulhat még a kocka és kerülhettek ti is ilyen helyzetbe...


Egy valamit nem kellene elfelejteni, az egyház (!) is arra tanít, hogy a párunk az első a gyerek a második.

Ha a szülők között harmónia van, csak akkor lesz a gyerek élete harmonikus.


A dolgokat nem úgy kell megközelíteni, hogy elsők és másodikok!

Én egy második feleség vagyok, mégsem vagyok második a férjem életében, pedig neki is van már egy gyermeke, aki 5éves.

Ha valaki elválik, tetszik vagy sem, vállalnia kell azt is, hogy a gyermekkel valamelyest kevesebbet találkozik. Sajnos.


Kérdező!

Próbáld meg leültetni a párodat és szépen, de tényleg szépen elmagyarázni neki a saját álláspontodat.

Próbáld meg megértetni vele, hogy azzal, hogy ennyire elkényezteti a lányát nem éri el a valós célját, vagyis, hogy a lány imádja. Sajnos a mai világban a legtöbb tini csak pénztárcát lát. Nem mondom, hogy ebben a helyzetben is erről van szó, de elvált szülők gyerekei hajlamosak a "taktikázásra".

Mond el párodnak, hogy babát szeretnél és ha ezt ő is szeretné, akkor bizony át kellene gondolnia, hogy mennyit költ el csak az "egyik irányba".

Hátha sikerül egy egészséges kompromisszumot kötni.

2010. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/112 anonim ***** válasza:
37%
Pontosan ebben a helyzetben vagyok! Jó lenne ha nem kombinálnál...igen egyensúly...azért mert a két szülő elvált, az nem azt jelenti hogy muszály kevesebbet találkozniuk. Gondolom nem a gyerek miatt váltak el...nem a gyereknek kell szenvednie ez miatt. Ha tudnak találkozni találkozzanak. ahogyan a kérdező is írta, úgy csinál vele mint egy kishercegnővel, és ez idegesíti, mert nem beképzelt! Akkor csak az a baj, hogy féltékeny vagy...ha esze van a párodnak, nem hagyja a gyerekét, és ha neked eszed van...igenis elmész te is velük kikapcsolódni, biztos semmi ellenvetésük sincs. És akkor megvan az egyensúly.
2010. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/112 anonim ***** válasza:
40%

Az egyházat ne keverd ide,mert akkor azt kellene mondani,hogy a kérdező egy feslett élettű nőszemély,mert házasság nélkül együtt él valakivel...


Szóval ha valaki elválik a gyermeke az a gyermeke marad és ha a gyermek az anyja,az apja úgy látja jónak,akkor napi kapcsolatban maradnak.És semilyen haszonleső nőszemélynek nincs joga ebbe beleszólni.

Különben is a pasi megmondta:nem akar több gyereket.Ezen mit nem lehet felfogni?Persze gyerek nélkül nehéz kihasználni,azt elhiszem...meg így nincs mivel zsarolni...az ilyen nők,mint a kérdező nem érdemlik meg,hogy gyereke szülessen.

Szent ég!Azt mondani,hogy egy gyereknek nincs mindennap szüksége a szüleire...ha sikerül gyereket csinálnia egyszer,az ő gyermekének is hasonló jókat kívánok....

2010. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/112 A kérdező kommentje:
Hát szerintem meg meg kéne nevelni rendesen. Ha találkozunk, mindig teszi az okoskodós agyát, nem lehet vele másról beszélgetni, csak a fotóiról (amikben amúgy semmi érthető nincs). Meg valamiről elkezd beszélni, az egész szövege ilyen idegen szavakból áll, amiket az ember nem ért és akkor néz rám ilyen lenézően, hogy nem igaz, hogy nem értem. Nem olyan, mint a normális 16 évesek, teljesen magának való, hétköznapi dolgokról nem is képes beszélni, ha felhozok valami témát, amiről a kamaszokkal is lehetne beszélni, akkor ő megint elkezd valami hülyeségről okoskodni. Jó tanuló, aztán azt hiszi, hogy milyen okos.
2010. márc. 23. 14:51
 18/112 anonim ***** válasza:
43%
Meg még buta is vagy..szegény pasi....
2010. márc. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/112 A kérdező kommentje:
Köszönöm 14:44-es, én is épp így gondolom.
2010. márc. 23. 14:53
 20/112 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok buta, csak nem szeretem az ilyen okoskodós kamaszokat akik még semmit nem tudnak az életről. És akkor hülyének nézi az embert, ha mondjuk nem tud 2 perc alatt írni valami nyálas verset.
2010. márc. 23. 14:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!