Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak van egy 16 éves...

A páromnak van egy 16 éves lánya, párom nagyon elkényezteti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tényleg mindent megvesz neki, úgy viselkedik vele, mintha még mindig kisgyerek lenne. Szerintem túlzásba viszi. Én is már felvetettem neki a témát, hogy szeretnék gyereket, de azt mondja, hogy már van egy lánya, akinek mindent megad, nem akar másik gyereket. Mi 2 éve vagyunk együtt, de a lány már nagyon idegesít néha. Mi az, hogy 16 évesen úgy kell vele viselkedni, mintha kishercegnő lenne? Az apja legalábbis így kezeli. Már próbáltam beszélni a párommal, hogy nem kéne ennyire elkapatni, de nem érdekli. Nyáron pl. úgy volt, hogy elmegyünk Olaszországba kicsit kikapcsolódni egy hétre, de a lány elkapott valami fertőzést, amitől 1 napig hányt és ezért lemondta a párom, meg még össze is veszett velem. Néha ezek nagyon rosszul esnek, mit tehetnék?

32/N


2010. márc. 23. 14:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/112 anonim ***** válasza:
92%

Nem onnan tudja valaki, hogy a szülei szeretik, hogy mindent megvesznek neki!

tényleg eléggé el lehet kényeztetve:S

A párodat meg mért nem érdekli a Te véleményed erről? Furcsa.. Tudhatná, hogy te csak jót akarsz. És kicsit vele lenni kettesben^^

És, hogy nem akar több gyereket?! 32 éves vagy. És már szeretnél. Ezt sem jó várakoztatni.. leszel 45 éves mire teherbe esel. késö lenne.

Még 1x próbáld ezt megbeszélni a pároddal. Ha nem érdekli akkor szerintem semmi értelme ennek a kapcsolatnak!

2010. márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/112 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ti teljesen mást akartok az élettől és teljesen mások a nevelési elveitek is.

Ennyi.

2010. márc. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/112 A kérdező kommentje:
Szeret engem, csak a lánya a mindene és ezért néha vannak konfliktusaink. A lányával mindig elmegy koncertekre, meg sokszor együtt ebédelnek, rám meg annyi ideje nincs, hogy elmenjünk valahova hétvégén.
2010. márc. 23. 14:24
 4/112 anonim ***** válasza:
57%

Keress egy pasit,akinek nincs gyereke.

Tudtad,hogy a pasidnak van?Akkor most ne sírjon a szád.

Egyébként ne reménkedj ha 30 éves lesz a lánya akkor is ez lesz.Te csupán a második vagy.

2010. márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/112 anonim ***** válasza:
28%
Hozzáteszem szimplán irigy vagy.
2010. márc. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/112 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a gyereket már nem most kényeztette el, hanem korábban. Az mind szép és jó, hogy törődik a gyerekével, hiszen sokan vannak, akik egyáltalán mégcsak nem is kíváncsiak rá. Ha beszélgetéssel nem tudsz hatni a párodra, akkor elég nehéz lesz, mert ő nevelte ilyennek (az anyukájával együtt), a lány önmagától nem fog változni. Ha valakinek mindent megvesznek, az később általában kiköveteli, leszoktatni erről nagyon nehéz. Tehát mindenképp a párodnak kellene, hogy belássa, ez így nem működik tovább. A saját gyerekről pedig ajánlom, hogy nagyon komolyan beszélgessetek el, mert ez egy olyan sarkalatos téma, amiben ha különböznek a vélemények, akkor az a kapcsolat végét jelenti. Ha ő nem akar több gyereket, akkor te sem "kényszerítheted", azonban ő sem várhatja el tőled, hogy lemondj a gyerekről, ha egyébként szeretnél. Mivel már 32 éves vagy, ezért gondolom hamarosan. Ha végképp úgy látod, hogy nem egyeztek, a legokosabb dolog továbbállni. Esetleg lemondhatsz a gyerekről, de sanszos, hogy később ezt megbánod. Sok sikert!
2010. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/112 A kérdező kommentje:
Tudtam, de azt hittem, meg tudjuk oldani. Ismerőseim körében, ha az egyik félnek van már egy gyereke, akkor se a gyerek mögé helyez mindent és mindenkit. Meg szerintem nem kéne mindennap találkozniuk, elég lenne 1 héten 2X vagy csak hétvégén. De a lány mindig ott lóg az apjánál suli után.
2010. márc. 23. 14:28
 8/112 anonim ***** válasza:
93%

A kommented csupa ellentmondás, olvasd csak vissza.

Szeret téged, de a lánya a mindene...

Vele mindent, neki bármit, veled semmit, neked semmit.

Mit keresel mellette???

De most komolyan...

Elvesztegeted az idődet és majd 36 évesen jössz rá, hogy ja... nem is akar gyereket. Vagy belekényszeríted egybe az akarata ellenére, aztán majd meglepődsz...

2010. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/112 anonim ***** válasza:
100%

32 éves vagy ha gyereket szeretnél, akkor ezt minél elöbb komolyabban le kell vele ülnöd beszélgetni. Mert ha ö nem akar már gyereket akkor neked el kell dönteni hogy vele maradsz vagy sem. De ne azt döntsd el hogy vele szép és jó, hanem azt hogy mennyire szeretnél gyereket. Ha úgy gondolod életednek része kell hogy legyen egy gyermek akkor el kell gondolkodnod hogy egy megfeleöbb párt szerezz magadnak.

Szerintem ha eldnöntötted magadba akkor állítsd kész tények elé hogy ha nem akar gyereket neked más után kell nézned, mert a te életed saját gyerek nélkül nem lesz teljes.

Ha tényleg akarod butaság az ö két szép szeméért lemondani róla mert alhagy 40 évesen és te ott maradsz gyerek nélkül.

32 éves vagy ha ma elkezdtek próbálkozni is elöfordulhat hogy évekig tart mire megfogan.

2010. márc. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/112 A kérdező kommentje:
Amúgy az anyja nem kényezteti el, csak a párom. Az anyja neveli, meg minden, de a párom adja a pénzt az egyéb dolgokra. Nem az, hogy a lány ilyen beképzelt, csak a párom nagyon kishercegnőként bánik vele.
2010. márc. 23. 14:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!