Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak van egy 16 éves...

A páromnak van egy 16 éves lánya, párom nagyon elkényezteti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tényleg mindent megvesz neki, úgy viselkedik vele, mintha még mindig kisgyerek lenne. Szerintem túlzásba viszi. Én is már felvetettem neki a témát, hogy szeretnék gyereket, de azt mondja, hogy már van egy lánya, akinek mindent megad, nem akar másik gyereket. Mi 2 éve vagyunk együtt, de a lány már nagyon idegesít néha. Mi az, hogy 16 évesen úgy kell vele viselkedni, mintha kishercegnő lenne? Az apja legalábbis így kezeli. Már próbáltam beszélni a párommal, hogy nem kéne ennyire elkapatni, de nem érdekli. Nyáron pl. úgy volt, hogy elmegyünk Olaszországba kicsit kikapcsolódni egy hétre, de a lány elkapott valami fertőzést, amitől 1 napig hányt és ezért lemondta a párom, meg még össze is veszett velem. Néha ezek nagyon rosszul esnek, mit tehetnék?

32/N


2010. márc. 23. 14:09
 61/112 anonim ***** válasza:
94%
Ehh.... plázacica szójáték volt, nem ezen van a hangsúly, hanem a többin amit írtam. Értelmezz és ne köss bele az élő fába is! De ahogy látom a százalékodból, ez neked nem erősséged!
2010. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/112 anonim ***** válasza:
93%

Hát, tudod, kérdező, eleinte egyetértettem veled és még sajnáltalak is. De ahogy egyre jöttek a kommentjeid, ùgy látom, hogy bizony kibújt a szög a zsákból!

Ha én lennék a lány apja, bizony én sem akarnék másik gyereket tőled!

Nagyon felszínes vagy, gondolkozz el egy kicsit!

2010. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/112 anonim ***** válasza:
81%

ma 15:51

Leírtad az érzéseimet. :)

2010. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/112 A kérdező kommentje:
Hát nem plázacica, meg egyszer hívtam műkörmöshöz, de akkor is mondta, hogy őt az ilyen nem érdekli, azóta se hívtam sehova..amúgy igazából teszek rá. A megvesz neki mindent alatt azt értettem hogy vett neki a párom drága gitárt szülinapjára, meg befizette most is újságíró tanfolyamra, ami elég drága stb
2010. márc. 23. 15:58
 65/112 anonim ***** válasza:
93%
És az ujságíró tanfolyammal mi a bajod? Sajnálod tőle, hogy tanuljon valami jó szakmát? Inkább költötte volna rád a párod azt a pénzt? Légyszíves válaszolj erre, ha kérhetem, köszi!
2010. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/112 anonim ***** válasza:
34%
Azért ennyi a százalékom, mert tegnapelőtt regisztráltam. A plázacica kifejezés nem tudom, hogy lehetne szójáték, tanuld meg a szó jelentését, aztán ne használd valakire csak úgy. Nem vagyok kötözködős, csak tudod nem értem, hogy miért lenne beképzelt vagy miért kéne megnevelni azok alapján, amit írt a kérdező. Azért, mert 16 éves, még nem sz*rházi. Azért sem az, hogy idegen szavakat használ és a kérdező nem érti. És azért sem az, mert a fotózásban kedvét leli és ez az, amiről szívesen társalog. Nem hiszem, hogy el lenne kényeztetve, talán csak az apja büszke rá (gondolom okkal) és mindent megtesz érte. Ha arról lenne szó, hogy egy elviselhetetlen, nyivákolós kis hülye és a kérdező kimutatná, hogy értelmes és nem írna így egy 16 évesről, akkor nem lenne okom kiakadni.
2010. márc. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/112 A kérdező kommentje:
Én nem sajnálom, csak tök fölösleges ezért kiadni ennyit, úgyse lesz az később hasznos, csak biztos unatkozott. először orvos akart lenni, most meg ez az újabb hülyesége.
2010. márc. 23. 16:10
 68/112 anonim ***** válasza:
92%

"elég lenne 1 héten 2X vagy csak hétvégén. De a lány mindig ott lóg az apjánál suli után." -> ez volt az amin a legjobban kiakadtam, már ne haragudj kérdező! nekem is elváltak a szüleim (feljebb valaki írta már), örültem volna hogy ha apám fele annyit foglalkozik velem mint a te párod az ő lányával és fele annyit ad meg nekem "mindent", mint a te párod. 16 évesen még senki nemtudja mi akar lenni, 16 évesen énis volt, hogy egyiknap cukrász akartam lenni, rá egy hétre meg már csecsemőgondozó, erre mi lettem? eladó. 16 évesen még nem tudja egy gyerek, mert hogy ő még gyerek, eldönteni hogy ő miből akarja keresni a kenyerét. és az, hogy sz.rházi... szerintem mindenki volt/lesz 16 éves kis sz.rházi, nem csak ő az egyetlen. pl miről szoktál vele beszélgetni, ha már itt tartunk? és miaz, hogy érthetetlenül beszél? énis vagyok úgy, hogy ha valakinek elmondok 3x vmit és nem érti meg, akkor kiakadok és énis elég furán nézek rá, szerintem ezzel nemcsak én meg a kislány vagyok így.

Tökéletesen átérzem amúgy a helyzeted, mert a páromnak van egy 7 éves kislánya, azóta született nekem 3 éve egy kisfiam, és tökéletesen megértjük egymást a kislánnyal, úgy szeret mintha az édesanyja lennék(ő meghalt, mi neveljük a kislányt), és én is úgy szeretem mintha a sajátom lenne, ennek ellenére a párom sokkal jobban odafigyel a kislányra, és én ezt nem veszem zokon, mert áttudom érezni milyen lehet neki.

29/N

2010. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/112 anonim ***** válasza:
88%

ma 16.06 Ha tegnapelőtt regisztráltál, akkor meg pláne.... Ilyenkor még 100%-ja szokott lenni az embernek.... De mindegy is, nem ide tartozik.

Tudom mit jelent a plázacica, de akkor kérlek, vedd úgy, hogy nincs ott, nem írtam le, ha téged ez zavar az egész hsz-emben. Nem én írtam, hogy sz@rházi a lány, hanem a kérdező.... Többször elolvastam a hsz-edet, de komolyan nem értem, hogy nekem írod vagy a kérdezőnek..... Pedig nem vagyok hülye, mielőtt még ezzel is nekem esnél....

2010. márc. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/112 anonim ***** válasza:
91%
kedves kérdező! Te 16 évesen már tudtad, hogy mi akarsz lenni, mit akarsz az élettől? Kétlem. 16 évesen még nem tud felnőtt módra gondolkodni.Ne várd el tőle. Adj neki egy esélyt, hátha épp az ujságírás fogja érdekelni. Azért, mert az orvosi pálya mégsem érdekelte, nem biztos, hogy ez sem fogja. De úgy látom, Te inkább jobban örültél volna, ha az apja rád költi a pénzt, nem a lányára. Nem mondom, hogy szent, biztosan nem az, de tanul és "nem plázacica" (meg is követem magam Úristen!). Jobb az olyan 16 éves, aki seggrészegre issza magát és megerőszakolják, mert nem tud magáról? Mert hallhatod, hogy olyan is van...Az a baj benned kedves Kérdező, hogy szerintem a lánnyal kapcsolatban már minden baj. Eddig "csak" arról volt szó, hogy szemtelen és keresztbe tesz nektek, most már az is baj, hogy az apja tanfolyamra fizette be....
2010. márc. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!