Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak van egy 16 éves...

A páromnak van egy 16 éves lánya, párom nagyon elkényezteti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tényleg mindent megvesz neki, úgy viselkedik vele, mintha még mindig kisgyerek lenne. Szerintem túlzásba viszi. Én is már felvetettem neki a témát, hogy szeretnék gyereket, de azt mondja, hogy már van egy lánya, akinek mindent megad, nem akar másik gyereket. Mi 2 éve vagyunk együtt, de a lány már nagyon idegesít néha. Mi az, hogy 16 évesen úgy kell vele viselkedni, mintha kishercegnő lenne? Az apja legalábbis így kezeli. Már próbáltam beszélni a párommal, hogy nem kéne ennyire elkapatni, de nem érdekli. Nyáron pl. úgy volt, hogy elmegyünk Olaszországba kicsit kikapcsolódni egy hétre, de a lány elkapott valami fertőzést, amitől 1 napig hányt és ezért lemondta a párom, meg még össze is veszett velem. Néha ezek nagyon rosszul esnek, mit tehetnék?

32/N


2010. márc. 23. 14:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/112 anonim ***** válasza:
100%
ma 14.56-osnak maximálisan igaza van! Gondolj bele abba, hogy ha a Te gyereked lett volna beteg, akkor Te elmentél volna nyaralni? Még ha másnapra jobban is lett..... Nem hiszem. Egy igazi szülő nem tesz ilyet. Még akkor sem, ha az anyja vele volt. De a többi kérdésben tartom magam a már leírtakhoz, hogy beszélj vele és értesd meg vele, hogy másképpen kellene "nevelni" a gyereket, bár szerintem ennyi idősen már nem lehet, lényeg, hogy nem a pénzzel kellene nevelni. Illetve ha ő nem akar gyereket, te viszont igen, akkor nem vagytok egymáshoz valók.
2010. márc. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/112 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén elvált vagyok, van egy 15 éves lányom és mi is naponta találkozunk mert a GYERMEKEM. Az is marad míg élek, ezt a párom maximálisan elfogadta és tolerálja is. A közös programokon szívesen van velünk ő is. Én is "elkényeztetem" olyan téren hogy ha valamit nem tud az anyja megvenni neki tőlem megkapja. Mert az apja vagyok. Én nem is tudnék olyan Nővel élni aki nem tudja Őt elfogadni. Ne haragudj de ha látná a párod hogy miket írsz a gyermekéről...

Elfogadtad vele együtt. Attól hogy elváltak még nem kell hétvégi apukának lenni. Szerintem Te féltékeny vagy a kapcsolatukra.

Azt javaslom tarts velük a koncertekre, vagy ha tudsz ebbe beletörődni akkor a kapcsolatotok egyáltalán nem működőképes.

2010. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/112 anonim ***** válasza:
44%
Én csak ámulok,hogy olyan akar gyereket vállalni,akinek fogalma sincs róla,hogy a kiszáradás 2 nap altt elviheti a gyereket...Végülis a nyaralás biztos fontosabb.
2010. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/112 anonim ***** válasza:
77%
Na áljunk csak meg, a kérdező szeretne gyermeket a kapcsolatukból, de az apa azt mondja neki van már egy, az a mindene. Akkor ki szeret kit? Kedves kérdező én kiszálnék ebből a kapcsolatból de nagyon gyorsan! Találsz te magadhoz való férfit és függetlent is, aki gyermeket akar tőled!
2010. márc. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/112 anonim ***** válasza:
97%

komolyan hihetetlen vagy... mi az h elég lenne mondjuk heti 2X találkozni a gyerekével...hallod az a gyereke... és az a lány meg hagy legyen már ott az apjánál..Ha lenne gyereked tudnád h az fontosabb mindennél...Nem azér mondom mintha nekem lenne gyerekem .. de azért fontos h mindennap tudjanak találkozni..

16L

2010. márc. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/112 anonim ***** válasza:
35%

Egyébként nem értek azokkal egyet, akik itt gonosz mostohának állítanak be, mert te elakartál menni nyaralni.Gondolom a csaj az anyjánál lakik. 16 éves. És egy napig hányt. Nos egy hányós vírusban elég ritkán halnak bele, főleg 16évesen csak van annyi esze, hogy igyon magától, persze ott az anyja is. Fölösleges ezért még apucinak is ott fogni a kezét. Az más lenne, ha kórházba kerül valami súlyos betegséggel, vagy ha egyedül marad teljesen. Bár én már 14évesen is voltam így táborba és csodák csodájára anyu-apu nélkül is túléltem.

A többiben nehéz így állást foglalni, mivel csak az egyik fél verzióját ismerjük. 16évesen persze, hogy lázad meg "lenézően" beszél. Nincs vele egyedül, 90% ilyen ebben a korban. Ha viszont eddig is ilyen volt és kiskorától így elvolt kényeztetve, akkor esély nincs arra, hogy most majd megváltozik. Már kialakult a személyisége nagyjából.

2010. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/112 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!


14:56 vagyok. Légyszíves nézz magadba! Te tini korodban milyen voltál? Szerinted ennek a lánynak olyan hű, de jó élete van? A szülei elváltak és most van egy mostohája. Örülj neki, hogy téged, mint mostohát elfogadott. Inkább ezt értékeld ahelyett, hogy olyanokat írsz, hogy okostojásnak hiszi magát. Mindenki más. Rólad is lehetne mit mondani (pl. hogy irigy vagy és valószínűleg pici dolgokon akadsz fenn, másokban egyből meglátod a hibát, de magadban nem), ő mégsem uszítja az apját ellened. Úgy viselkedsz, mint egy kisgyerek. Féltékeny vagy és megsértődsz. Mondom, hogy ennek a kapcsolatnak nincs értelme...te egész életedben szekálni fogod ezt a lányt, mert nem lett közös gyereketek. Benned van a hiba, nem a lányban.

2010. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/112 A kérdező kommentje:
Hát abba, hogy vki 1 napig hányt, még senki sem halt bele. Amúgy meg múltkor letámadott, mert mondta, hogy megy valami kiállításra és az apja is elkísérhetné, mi meg akkor pont vacsorázni akartunk menni, aztán az apja természetesen rögtön ugrott, én meg mondtam a lánynak, hogy szerintem ilyenkor már bunkóság elhívni az apját, az meg beszólt hogy "Pf, lehet hogy te nem jársz ilyenekre d eén igen" aztán utána meg az apjától még én kaptam lecseszést.
2010. márc. 23. 15:16
 39/112 anonim ***** válasza:
57%

15:14: látom van ám tapasztalat! írtad idézem: "Nos egy hányós vírusban elég ritkán halnak bele, főleg 16évesen csak van annyi esze, hogy igyon magától, persze ott az anyja is. Fölösleges ezért még apucinak is ott fogni a kezét. Az más lenne, ha kórházba kerül valami súlyos betegséggel, vagy ha egyedül marad teljesen."

1. hányós vírusban ritkán halnak bele? azért gondolom csak nem természetes...kiszáradás veszély...és ez nem játék akármekkora mértékű is.

2. Van annyi esze h igyon magától...persze van...miért is vannak szülők, ha 16 évesen mindent tud az ember nem igaz?

3. kórház: mondta h kórházba is került...

Istenem!!!Olvassatok már!!!

2010. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/112 A kérdező kommentje:
Szerintem nem bennem van a hiba, nekem lehet, hogy nincs olyan jaj de nagy érzékem azokhoz, amikhez neki van, de én legalább dolgozom, ő meg nyári munkában még fizikai munkát sem volt képes végezni, csak egy irodában segített. Szerintem pont ő féltékeny, mert én csinos vagyok.
2010. márc. 23. 15:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!