Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nőkön miért van mindig több...

A nőkön miért van mindig több teher?

Figyelt kérdés
Ha a férfiak nemtörődömök, vagy nem veszik ki a részüket a családi életben, csak akkor, ha szórakozásról van szó, akkor mindenki csak legyint, hogy ők csak férfiak. Ha viszont egy nő követ el bármilyen bakit, akkor mindenki megbotránkozik. Például ha az apa főz és nem a nő. Miért ragaszkodik mindenki ezekhez a több ezer éves idejét múlt hagyományokhoz? Semmi értelmük a mai korban és csak a vita van miattuk. Tök értelmetlen dolgok miatt.

2014. jún. 6. 23:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 anonim ***** válasza:
0%

"csak baromira le volt nézve."


Döbbenet. Bezzeg a férfi téglahordók a társadalom megbecsült tagjai, minden nő álma.

2014. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/111 anonim ***** válasza:
100%

Azon meg röhögnöm kell, hogy mindent a férfik tettek lehetővé!


[link]


[link]


Tessék, te mit tettél le az asztalra te nőgyűlölő? Te mit? Van legalább valami, ami miatt jobb lesz a világ, mert te megszülettél? Ha nem akkor hallgass a neved.


És nem, nem vagyok feminista, meg férfigyűlölő. Kifejezetten szeretem a másik nemet, ugyanúgy mint a nőket, mivel mind egy fajhoz tartozunk, ugyanakkora aggyal, ugyanolyan genetikai alappal indulunk, és csak a társadalom miatt, a rossz berögződések, és az emberi butaság miatt van az éles késsel vágott határvonal a férfiak és a nők között.

Mielőtt belekötnél, mert ugyebár a mondandómat úgysem akarod felfogni, nem én se tettem le még semmi maradandót az asztalra. Egyszerűen csak nem vagyok hajlandó szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek úgy gondolják, a férfiak a nők felett állnak.

Ha mind egymás mellett állunk, akkor a világ már nem itt tartana. Ahol még mindig elnyomásban vannak a nők, ha megfigyeled megrekedt a fejlődés egy bizonyos szinten, ahol pedig az apuka i elmegy gyesre (északi országok) ott magasabb az életszínvonal, mint bárhol máshol. A fejlődéshez egymás támogatása kell, nem egymás elnyomása.



Ha te ezt feminizmusnak gondolod, baromira sajnállak, és nem kívánom tovább koptatni a billentyűzetet, hiszen 100%, hogy ebben is a támadást fogod látni.

2014. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/111 anonim ***** válasza:
53%

Mert a társadalom megmaradt a középkorban. Ugyan úgy a férfitól meg elvárják, hogy eltartsa a családját.

Ami szerintem pl sokkal nagyobb teher minthogy elvigyem a gyereket iskolába reggelenként.

2014. jún. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 anonim ***** válasza:
0%

"Azon meg röhögnöm kell, hogy mindent a férfik tettek lehetővé!"


Azon meg röhögnöm kell, hogy a nőkön van több teher.


"Tessék, te mit tettél le az asztalra te nőgyűlölő? Te mit?"


Nyugi, csak vitázunk.


"Ahol még mindig elnyomásban vannak a nők, ha megfigyeled megrekedt a fejlődés egy bizonyos szinten,"


Mint például a kínaiaknál, akik pár év múlva lekörözik az Usa hiperszuper feminista társadalmát, gazdaságát?


"ahol pedig az apuka i elmegy gyesre (északi országok) ott magasabb az életszínvonal, mint bárhol máshol."


Kár, hogy már előtte is magas volt,köze sincs a gyeshez. Bár a "magas" is csak időleges, ugyanis a hiperszuper feminista társadalmakban a nők nem szülnek annyi gyermeket, ami biztosítaná majd évtizedek múlva az aktív dolgozó állampolgárokat. Az állami büdzsé kiapad, a tb és nyugdíjrendszer összeomlik és még lehetne sorolni, ehhez képest az "elnyomó" országokban a termékenységi ráta bőven elég a társadalom pótlására.

2014. jún. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 anonim ***** válasza:
83%

És milyen mérhetetlen gazdagságban élnek a Kínaiak! :D Nevetséges vagy, de még égeted magad.

Amúgy speciel Jemenre, Közel-Keletre, ehhez hasonló országokra gondoltam.


Kína meg azért fejlődik rohamosan, mert baromi sokan vannak és a sok éhbérért dolgozó munkás megteremti az olcsó árut, amire persze lecsap a többi ország, emiatt működik Kína gazdasága. Az emberek meg kb. a belüket kidolgozzák két garasért, de hát biztos ez a működő társadalom. A kihasználás a rabszolgakorszaknak is jót tett, akkor volt Egyiptom is a gazdagsága csúcsán... :D


Igen az északi országokban már ezelőtt is jólét volt. Talán mert már ezelőtt is normálisan működő társadalmat hoztak létre. Nem hallottam még norvég elnyomott nőkről.

2014. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/111 anonim ***** válasza:
5%

"Édesanyám:

Ugyancsak 12 órás műszakok( nem a megszokott rendben, hanem 4 et egybe, aztán 3 pihi

Üzemben állómunka, az előbb említett beosztást is csinalta( náluk az a beavató, aki azt bírja mehet a másik esetleg jobb gépre)

Édesapám:

Tul képp aktát tologat, egyébként nem fárad el kevésbe, mint az édes2anyám, csak masképpen.

A munkarendje 8 őrás 6-2ig

Előtte pedig heti 2 napot kellett a munkahelyén lennie, a többit ügyeletben töltötte ( otthon!)


Nálunk

Én: napi 10 őra álldogálás magassarkúban cipekedés közepette, szék nélkül! Felszolgálok..

Férjem ül az íróasztala előtt egy üzletben, és szgépeket szervízel.."



Most nem azért de az, hogy nálatok a férfiak tanultabbak, és nem egy gyárban döglenek miért a férfiak hibája lenne. Úgy állítod be mintha te nem szeretnél könnyű munkát végezni, pedig dehogynem.

2014. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell lenézni a szakmunkásokat, mert ha mindenki egyetemista lenne, a "miért nem tanultál inkább" elvet alkalmazva ki sütné meg neked a kenyeret a pékségben, ki cserélné nagyanyád pelenkáját a kórházban.


Valakinek ezt is meg kell csinálnia, azért pedig mert megcsinálja megbecsülést, nem pedig fejmosást érdemel, hogy miért nem tanult másnak.

Tegyük fel mindenki megfogadja ezt a "tanácsot", mindenki jogász, közgazdász, politikus, orvos, (stb.) lesz? Ki hozza ki neked akkor az étteremben a kaját, ki főzi meg neked az éttermi kaját, ki takarítja ki az éttermet?


Az életben mindenki egy apró alkatrésze fogaskereke az egésznek, és nem lenézni kell a kétkezi munkást, hanem olajozni, hogy jól működjön.


Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok kétkezi munkás.

2014. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 anonim ***** válasza:
18%

"Amúgy speciel Jemenre, Közel-Keletre, ehhez hasonló országokra gondoltam."


Igazad van. Építsenek csak a nők utakat, infrastruktúrát, gyárakat, vegyék kezükbe az olajkitermelést, a számítástechnika kiépítését és fenntartását, a szennyvízcsatornákat fektessék le, majd a férfiak mosogatnak és pizsamát varrnak két pelenkacsere közt.

2014. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/111 anonim ***** válasza:
64%
Oké, de ne állítsuk, hogy jó dolgában végeznek nehezebb munkát a nők mert ez nem igaz azért végeznek nehezebb munkát mert nincs más.
2014. jún. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/111 anonim ***** válasza:
100%

"Döbbenet. Bezzeg a férfi téglahordók a társadalom megbecsült tagjai, minden nő álma."


Most akkor fontos dolog vagy nem? Vagy ha nők csinálják akkor az már úgy nem fontos, de mikor a nagy erős férfiak építősdit játszanak, akkor már rögtön fontos munka.


DEMAGÓÓÓÓÓG!

A nők miért ne vehetnének részt az informatikában? Miért ne lehetnének mérnökök? Miért ne lehetnének akár bolti eladók, miért ne lehetnének tanárok a közel-keleten?


És a legfontosabb. Miért kéne ezért hazamennie a férfiaknak varrogatni meg pelenkát cserélni?

Ahol a nők is dolgoznak ott a férfiak is dolgozhatnak. Miért van benned ez a vagy az egyik vagy a másik dolgozzon nézet? Szánalmas vagy, ne haragudj. Te is tudod, hogy butaságokat beszélsz érzed te a szíved mélyén, csak annnnyira nem akarod beismerni a tévedésed, hogy a fehér hóra azt mondod inkább, hogy kék.

2014. jún. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!