Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nőkön miért van mindig több...

A nőkön miért van mindig több teher?

Figyelt kérdés
Ha a férfiak nemtörődömök, vagy nem veszik ki a részüket a családi életben, csak akkor, ha szórakozásról van szó, akkor mindenki csak legyint, hogy ők csak férfiak. Ha viszont egy nő követ el bármilyen bakit, akkor mindenki megbotránkozik. Például ha az apa főz és nem a nő. Miért ragaszkodik mindenki ezekhez a több ezer éves idejét múlt hagyományokhoz? Semmi értelmük a mai korban és csak a vita van miattuk. Tök értelmetlen dolgok miatt.

2014. jún. 6. 23:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/111 anonim ***** válasza:
92%

Na látom dúlnak az indulatok.

Én is leírnám a saját meglátásaimat nőként.

Indulatok nélkül racionálisan:))


A kulcsszó: ANYUKA!!!


Ha egy kis f*tyis megszületik az onnantól kezdve csak a kiszolgálást kapja.

Merthogy ő még kicsi... meg kisfiú...ők ilyet nem csinálnak...ők az elsők, akiket bezavarnak a szobába ha anyuka a konyhában robotol.

Ha egy családban egy kisgyerek be van fogva melózni az az esetek többségében a lánygyerek. Mert már akkor belesulykolják, hogy ez egy nő dolga, ezt kell tudnod.

Mikor láttál pár éves kisfiút, aki anyukával mosogat, port töröl, zöldséget pucol?

Semmikor. Mert amíg anyuka meg a lánygyerek ezt csinálja a konyhában apuka a kis kukacost valami egészen mással sötétíti.

És erre még rátesz egy lapáttal, hogy a gyerek nem látja, hogy apuka megfeszítené magát, amikor anyuka meló után húsz cekkerrel beesik az ajtón és lezúzza a második műszakot.

Persze sipákol, hogy senki nem segít neki de eszébe nem jutna másképp nevelni a gyereket!

Na aztán egyszer ez a kis kukacos felnő, kilép az életbe talál egy nőt, természetesnek veszi, hogy ő is alárak mindent és, amikor a spiné azt mondja, hogy ácsi! na akkor néz, mint Rozi a moziban mert nem érti!! Nem ezt látta otthon.

Felrémlik előtte, hogy anyuka gyereket nevelt, dolgozott, háztartást vezetett és mégsem sírt a szája!

Csak azt nem tudja, hogy anyukának már régen tele van a cekkere apukával és az egész élettel de nem szól mert...na erre mindig van valami frappáns kifogás!

Szóval a szülőkön sok múlik.

De lássuk be azért a mai csirkéket sem épp háziasszonynak nevelték...


Ma olvastam egy facés megosztást:


- Anyaaaaaaa, mi az a házasság?

- Hát, kislányom az egy kulturált kifejezés arra, amikor örökbe fogadsz egy felnőtt férfit, akiről az anyja már nem akar gondoskodni!


Házicseléd meg akkor leszel ha te magad azzá változtatod magad. Mindenki olyan bánásmódot kap, amilyet kivív magának és egy pasi addig megy el, ameddig engedik.

Még a házasság előtt nem árt együtt lakni egy kicsit és lefektetni...nem csak egymást...hanem a szabályokat is:))

2014. jún. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/111 anonim ***** válasza:
91%

A munkahelyen mindenkinek az agyára megy egy nő, akinek egyetlen témája, hogy a férjét szapulja.

Tényleg nem egyszerű eset, a nő szabályos rabszolga mellette, jó, hogy a fenekét ki nem kell törölni neki, olyan szinten lusta. Igen ám, de apóca hozza haza a nagy pénzt a nagy házba, nem a nő a minimálbérrel. És ez bőven elég ok, hogy a nő munkahelyen kipanaszkodja magát, otthon pedig elviselje a szolgasorsot. Akkor sajnáljam? Minek viseli el? Ha meg elviseli, mert a pénz az jó, akkor mit rinyál? Én nem alacsonyodnék le oda, hogy ismerősöknek szapuljam a párom, mert a választásom engem minősít.

2014. jún. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/111 anonim ***** válasza:
100%

"Házicseléd meg akkor leszel ha te magad azzá változtatod magad. Mindenki olyan bánásmódot kap, amilyet kivív magának és egy pasi addig megy el, ameddig engedik."


Tökéletes megfogalmazás!!! :)

2014. jún. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/111 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon sokan gondolkoznak így.

Nem mindenki nyilván, de ha már csak a társadalom negyede gondolja így, szerintem az is sok.


Akik kettős mércével gondolkoznak azok általában azt várják, hogy a nő mosson, vasaljon, főzzön, takarítson otthon, de azért kicsit dolgozzon is és ne legyen ingyenélő. Szülje meg a gyereket, de már másnap orálisan elégítse ki párját, nehogy kedve támadjon másra. Ha mégis félrement, akkor is tűrjön, mert a 1) a gyerekek miatt, 2) ő választotta, 3) amúgy is biztos elhízott és keveset szexelt a teremtés koronájával.

Egyértelmű, hogy a gyerekét sose hagyja másra, ha a belét húzza a házimunka-fizetett munka-gyereknevelés dologtól, akkor is hallgasson, mert a nő kötelessége összetartani a családot.

Helyezze magát minden téren maximálisan háttérbe és este vigye be apának a hideg sört, hiszen az fáradt a sok munka után..


Ugyanezek az emberek, akik így gondolkoznak a női szerepről, persze a férfiakra is kiszabják a magukét: mint családfenntartó sose legyen gyenge a munkához, akkor is talicskázza haza a pénzt, ha akkor a munkanélküliség, hogy örül az ember, ha egyáltalán munkája van. Ha ne adj isten válásra kerül a sor, akkor meg aztán főleg fizessen, mint a pengős malac.


Szóval igazad van, léteznek ilyen gondolkodók, de hál istennek azért nem ők vannak többségbe (remélem, és tapasztalom is a való életben). De nekem is furcsa már akkor is, ha 10 emberből 2 gondolkozik így.

Viszont amíg az ilyenek egymásra találnak, addig felőlem úgy élik az életüket ahogy szeretnék. Ha a nő beáll ingyen cselédnek az az ő baja.

2014. jún. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/111 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anno egész életében apám főzött. Nem mint ha ez zavarta volna anyámat am meg ö is feletette már a cserepet a tetőn szal minden csak megegyezés kérdése.
2014. jún. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/111 anonim ***** válasza:
74%

22-es leőrta a lényeget.

Szerencsére én kifogtam a másik oldalt, olyan férjem van, aki mindent megcsinál

Egy ideig nem dolgoztam, akkor természetesen en sináltam mindent, tartottam rőle, hogy "megszokja", de nem 2 hét alatt visszaráződunk a régi felállásba.. A munka megosztásába...

2014. jún. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/111 anonim ***** válasza:
58%

22.

Fiam van és imád sajnos mosogatni, pucolni. A barátnőim fiai is. Sőt nálunk a párom is sokat főz. Felesleges ez az általánosítás.Ez szerintem megegyezés kérdése, amelyik nő meg kuka és nem szól, az magára vessen.

2014. jún. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/111 anonim ***** válasza:
1%

# 22


Ennél aljasabb, sunyibb hazug maszlagot már rég nem olvastam.


Kezdjük azzal hogy mit is csinál ma otthon egy nő? Kivasal a vasalóval, ki porszívózik a porszívóval, vagy bedobja a ruhákat a mosógépbe? Ki találta fel ezeket?


Csak nem a csúnya, gonosz a férfiak akik folyton titeket csicskáztatnak? Ez lenne az az k**va nehéz házimunka, amit lusták vagytok elvégezni?


Milyen munkáról beszéltek? A nők munkája fele annyit, de talán még a 10%-át se éri el a férfiak munkájának.


Mi a legkomolyabb munka amit ma egy nő betölthet? Mondjuk HR-asszisztens, vagy talán manikűrös? Mégis jobban megvagytok fizetve mint egy férfi fizikai munkás, aki kidolgozza a belét a napon míg ti lógatjátok a lábatokat egész nap, és a férfiakat pocskondiázzátok.


Van idő itt az oldalon köpködni a férfiakra, sunyin hátulról miközben a férfitársadalom tart el titeket. A történelem során mindig is a nők élveztek előnyöket a nemükből kifolyólag. Ma sincs ez másképp, a helyzet sokkal rosszabb.


A nők munkája soha se ért sz*rt se. A részmunkaidős állásokat és a távmunkákat 99%-ban nők töltik be, míg a komoly szellemi vagy fizikai teljesítménnyel, és egészségügyi kockázattal járó munkákat 99%-ban férfiak.


Mindig is eltartottak voltatok és lesztek, csak az a kérdés hogy tesztek-e le valamit az asztalra vagy nem. Ez pedig a házimunka vagy az anyaság, de az előbbit ugye lusták vagytok elvégezni, de ezzel a hozzáállással anyának se vagytok jók, nem is beszélve az abortuszok számáról és a beteges szexuális életekről.


Ha annyira nem kellenek a hagyományok akkor ne a Parlamentben akarjatok női kvótát, hanem mondjuk a bányákba mert azt érdemlitek ha így gondolkodtok.


A családi életből inkább a nőknek kellene kivenniük a részüket. A mai törvényi háttér után egy házasságban az lenne a minimum hogy az asszonyka tálcán egy csettintés után hozza a vacsorát vagy különben lecseréljük egy fiatalabbra, odaadóbbra. Mire veritek magatokat? Elváltok és megkopasztjátok a férfit, és ezzel elismeritek hogy élősködők, haszontalanok vagytok?


Statisztikák bizonyítják hogy minél idősebb és minél több szexuális partnere volt egy nőnek, annál nagyobb az esélye hogy a házasság válással fog végződni. Ha tudjuk hogy a barátnő k**va akkor miért értelme van elvenni, hogy aztán még a vagyonukból is kiforgasson? Szóval nagyon jó világ van nektek de remélhetőleg már nem sokáig.

2014. jún. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/111 anonim ***** válasza:
1%
Még annyit hozzátennék, hogy aki a fenti tények mellett nem marad csendben és még mindig a házimunka miatt hisztizik, na az az igazán hálátlan lotyó.
2014. jún. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/111 anonim ***** válasza:
84%
Anyuci nevelte igy a palit, mert apuci is ugy gondolta, hogy majd anyuci csinaljon mindent.
2014. jún. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!