Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nőkön miért van mindig több...

A nőkön miért van mindig több teher?

Figyelt kérdés
Ha a férfiak nemtörődömök, vagy nem veszik ki a részüket a családi életben, csak akkor, ha szórakozásról van szó, akkor mindenki csak legyint, hogy ők csak férfiak. Ha viszont egy nő követ el bármilyen bakit, akkor mindenki megbotránkozik. Például ha az apa főz és nem a nő. Miért ragaszkodik mindenki ezekhez a több ezer éves idejét múlt hagyományokhoz? Semmi értelmük a mai korban és csak a vita van miattuk. Tök értelmetlen dolgok miatt.

2014. jún. 6. 23:33
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/111 A kérdező kommentje:
99 Igen, látom, hogy nem fog sikerülni világosságot gyújtani az agyában:D
2014. jún. 14. 21:56
 102/111 A kérdező kommentje:

"Szegény női költők, a férfiak nem rajongtak értük, bezzeg a gonosz férfiak, volt merszük elrabolni a nők szivét azokkal a rímekkel. Pontosan ennyi komolyságot és lényegrelátást vártam tőled."


Te ezt tényleg nem érted.


"Azt azért jobb ha tudod, még mielőtt kinyilatkoztatod a nagy világba az ideológiád, hogy attól nem lesz az "elnyomás" valóságos, hogy leírod szerinted van/volt/tart/ésatöbbi :D"


Ennek a mondatnak szerintem fuss neki még egyszer:D


"Én nagyon is átlátom, csak kisasszony elfeledkezik arról, hogy egy férfin kétszer akkora teher van, mivel (a nők elvárásaként is) mindenben jobban kell teljesítenie, mint egy nőnek."


Nem érted. Pedig már ötvenszer le lett írva.


"És akkor a hozzád hasonló gyűlöletkeltő, férfiakat démonizáló mentalitásról még nem is beszéltem. Azt mondod überhiperszuper elnyomás van, de azért van időd nyilvános fórumon az elnyomóidat úgy kritizálni, sértegetni, hogy ha ezt romákkal,zsidókkal vagy más etinummal művelnéd, már rég letiltottak volna. Ez aztán elnyomás."


Egyébként észrevetted, hogy itt csak te és a két 10%-os társad gyűlölködik? Én csak tényeket írok le. Az elnynomásról is írtam, hogy értem.:D

2014. jún. 14. 22:01
 103/111 anonim ***** válasza:
0%

A női elnyomás csak egy ostoba mese. A nőket ma se érdekli a tudomány, politika vagy a filozófia és korábban se érdekelte. A média káros hatása szinte nem érvényesült korábban, ezért mindenki azt csinálta amihez értett. A nők szültek, foglalkoztak a családdal, míg a férfiak védték az országot és a családot.


Egy egészséges társadalom alapja a megfelelő önreprodukció, most képzeljük el akkoriban a sok járványt, éhínséget és háborút. Létkérdés volt hogy megfelelő számú gyerek szülessen.


Napjainkban beteges méreteket ölt a feminizmus. Nézzünk rá az egyetemekre. Statisztikáim vannak róla hogy a nők sehol sincsenek a mezőgazdasági, műszaki és természettudományos szakokon. Hiába a sok propaganda a nőket valahogy nem érdekli a dolog.


A kettős mérce közben javában dübörög. Nem rég írta a Blikk hogy a gyömrői polgármester mekkora szexorgiákat rendezett. Mindenki felhördült, de közben senkit se érdekelt, hogy ki szivárogtatta ki a képeket.


Mi volt a tegnapi hír? Nyilvánosságra került egy rendőrnő házi szexvideója. Teljesen más hangvételű cikk született, és a kiszivárogtatótó komoly pénzbírság fenyegeti. Akkor hol is a kettős mérce? [link]

2014. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/111 anonim ***** válasza:
0%

"Én csak tényeket írok le"


Furcsán szelektálod a tényeket (vagy amiket annak mondasz). Rögtön a kérdésed alatti bevezető nettó baromság. Ráadásul nincs logikai kapcsolatban magával a kérdéssel.


Az észjárásod a következő: A nőkön nagyobb a teher. Miért? Mert ha "bakizik", akkor rá más szemmel néznek, mint egy férfira. Tehát jaj szegény nőknek, mert el vannak nyomva...


Hasonló, téves összefüggés alapján sokkal inkább azt lehetne bizonyítani (már ha a te szinteden maradunk), hogy a férfiak vannak elnyomva.


Elromlik a csap. A nő nem tudja megszerelni, a férfi sem. A nőt ezért nem nézik le, de a férfit igen, mert mi az már, hogy egy férfi nem ért ilyenekhez. És még lehetne sorolni az összes tipikus férfimunkát, amit ha nem tud elvégezni, a nők lenézését váltja ki. Ezért szelektálsz. Mert a társadalmi elvárások oda-vissza működnek, a nőknek is vannak bőven elvárásaik, de ezt a hozzád hasonló hisztérikák valamiért mindig elfelejtik :D


Abból is látszik mennyire nem vagy képbe, hogy még csak reagálni sem tudsz a felvetéseimre. A legutolsó mondatodban például semmit nem tudtál érdemben hozzáfűzni. Nem élhetsz elnyomásban, ha 10 oldalon keresztül az elnyomóidat sértegeted (romák,zsidók esetében már tiltottak volna). Erre csak azt tudod írni, hogy én vagyok itt a gyűlölködő :D Ne haragudj, de a kutyámmal értelmesebb kommunikációt tudok folytatni, pedig beszélni sem tud.


Annyi kettős mérce van a világon, érdekelne vajon az miért nem szúrja például a szemeteket, hogy a férfiaknak többet kell dolgozniuk, hogy nyugdíjba mehessenek? Miközben előbb halnak, tehát még ha sikerül is elérniük a korhatárt, kevesebb ideig élvezhetik az állami nyugdíjrendszer szeretetét.


Vagy mondjuk miért a nőket,gyerekeket mentik előbb balesetek, háborúk idején? A férfiak miért fizetik a nők belépőjét, éttermi fogyasztásukat, miért csak férfiaknak kell fizetni belépőt szórakozóhelyeken, miért elfogadott a női pofon?


Ezeket sehogy sem tudjátok a gyűlölködő ideológiátokkal összeegyeztetni, mivel világosan megmutatja, hogy az tőből baromság.


Ha a nők el lennének nyomva, akkor hogy a fenébe mondhat olyat nő, hogy a a férfiak kipusztulása fertőtlenítené a Földet (feminista professzor)?


Vagy „minden férfi egy nemi erőszakoló...” (Marilyn French, feminista, újsagírónő)


„A férfi egy háziasított állatfajta és ha kellően keményen kezeljük, akkor sok dologra betanítható.” - Jilly Cooper, feminista, írónő, újságírónő (OBE Brit állami kitüntetés)


"A patriarchátusban minden nő fia egy potenciális áruló, egy másik nőnek a megerőszakolója és kizsákmányolója.” [23] - Andrea Dworkin, feminista, írónő


Na nagyokosok, hogyan történhet meg mindez elnyomásban? :D

2014. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/111 A kérdező kommentje:

"A női elnyomás csak egy ostoba mese. A nőket ma se érdekli a tudomány, politika vagy a filozófia és korábban se érdekelte."


Honnan tudod, hogy nem érdekelte? Esélyük se volt rá, hogy halljanak ilyenekről pl az 1600-as években, mert pont úgy vélekedtek, mint te, hogy csak a szüléshez értenek.


"Létkérdés volt hogy megfelelő számú gyerek szülessen."


Ez ma is létkérdés, csak ma más miatt.


Statisztikáim vannak róla hogy a nők sehol sincsenek a mezőgazdasági, műszaki és természettudományos szakokon.


A férfiak nagy részét pedig a tanulás nem érdekli. Jóval több nő jár egyetemre, mégis több a női munkanélküli. És miért? Mert patriarchális társadalomban élünk, ahol a nők csak a szülésre jók - magyarul haszonállatok. Ez van.


"A kettős mérce közben javában dübörög."


Hát igen, ez a baj.

2014. jún. 15. 22:36
 106/111 A kérdező kommentje:

"Furcsán szelektálod a tényeket (vagy amiket annak mondasz). Rögtön a kérdésed alatti bevezető nettó baromság. Ráadásul nincs logikai kapcsolatban magával a kérdéssel."


Mert te aztán baromi logikus vagy. Akkora hülyeséget hordasz itt össze a kevés százalékos szellemi társaiddal, hogy az kegyetlen:D De hát ez van, szabad országban élünk:D


"Az észjárásod a következő: A nőkön nagyobb a teher. Miért? Mert ha "bakizik", akkor rá más szemmel néznek, mint egy férfira. Tehát jaj szegény nőknek, mert el vannak nyomva."


Na már kezded kapizsgálni.


"Hasonló, téves összefüggés alapján sokkal inkább azt lehetne bizonyítani (már ha a te szinteden maradunk), hogy a férfiak vannak elnyomva."


Akkor maradj ebben a hitben, úgyis ragaszkodsz hozzá.


"Elromlik a csap. A nő nem tudja megszerelni, a férfi sem. A nőt ezért nem nézik le, de a férfit igen, mert mi az már, hogy egy férfi nem ért ilyenekhez. És még lehetne sorolni az összes tipikus férfimunkát, amit ha nem tud elvégezni, a nők lenézését váltja ki. Ezért szelektálsz. Mert a társadalmi elvárások oda-vissza működnek, a nőknek is vannak bőven elvárásaik, de ezt a hozzád hasonló hisztérikák valamiért mindig elfelejtik :D"


Csak nem nyafogást hallok?:D És mégis mikor romlik el az a szerencsétlen csap, amiért szegény pasit lenézik? Évente egyszer? Hűha, ez tényleg kemény:D És ha a nő nem áll be háztartási rabszolgának MINDEN NAP, akkor szerinted mit kap?


"Abból is látszik mennyire nem vagy képbe, hogy még csak reagálni sem tudsz a felvetéseimre."


Nem tehetek róla, hogy ennyire nehéz a felfogásod...Ha rajtad kívül 100 ember mondja azt, hogy hülyeséget beszélsz, akkor miért gondolod azt mégis, hogy neked van igazad?


"Annyi kettős mérce van a világon, érdekelne vajon az miért nem szúrja például a szemeteket, hogy a férfiaknak többet kell dolgozniuk, hogy nyugdíjba mehessenek?"


Ez szörnyű. Nagyon durva terrorban éltek.


"Miközben előbb halnak, tehát még ha sikerül is elérniük a korhatárt, kevesebb ideig élvezhetik az állami nyugdíjrendszer szeretetét."


És miért halnak korábban? Mert nem járnak orvoshoz, mert azt hiszik, sérthetetlenek. Nem egy ismerősöm járt már így. Amúgy mi akadályozza meg ezeket a szegény, elnyomott férfiakat, hogy orvoshoz menjenek?


Vagy mondjuk miért a nőket,gyerekeket mentik előbb balesetek, háborúk idején?


Jó, hogy már nem gyerekeket küldenek a frontra harcolni. Nyilván azok maradnak ott, akik fizikailag erősebbek. A nők ilyenkor a betegeket ápolták, nemcsak malmoztak.


"A férfiak miért fizetik a nők belépőjét, éttermi fogyasztásukat, miért csak férfiaknak kell fizetni belépőt szórakozóhelyeken, miért elfogadott a női pofon?"


Én pl nem szeretem, ha fizetnek nekem és ma már egyre többen vannak így. Ezt a pofonos dolgot te most komolyan megkérdezted?


"Ezeket sehogy sem tudjátok a gyűlölködő ideológiátokkal összeegyeztetni, mivel világosan megmutatja, hogy az tőből baromság."


Gyűlölködő ideológia? Na jó, te tényleg reménytelen vagy:D


"Ha a nők el lennének nyomva, akkor hogy a fenébe mondhat olyat nő, hogy a a férfiak kipusztulása fertőtlenítené a Földet (feminista professzor)?"


"Vagy „minden férfi egy nemi erőszakoló...” (Marilyn French, feminista, újsagírónő)"


Amúgy észrevetted, hogy te is hasonlóan fogalmazol?


"Na nagyokosok, hogyan történhet meg mindez elnyomásban? :D"


Nem így történik az elnyomás. Nem csak fegyverrel meg erőszakkal lehet elnyomni.

2014. jún. 15. 22:51
 107/111 anonim ***** válasza:

Látom megint sikerült a semmitmondás :D


Most ez az észjárásod: Nem is én, hanem te, bibibí...:D


De nézzünk pár egészen röhejes megállapítást.


"És mégis mikor romlik el az a szerencsétlen csap, amiért szegény pasit lenézik? Évente egyszer? Hűha, ez tényleg kemény"


Ez a tipikus HP mentalitás, hogy a nőnek nagyon rossz, a férfinak meg bírnia kell a lenézést, mert ő férfi, meg amúgy is kevesebbszer kapja. Azt észre sem veszed, hogy az általad gyűlölt hozzáállást magad alkalmazod :D, de csak akkor ha hímnemű az illető. Még beveheted a gyógyszert, amit ma elfelejtettél bevenni.


"Ha rajtad kívül 100 ember mondja azt, hogy hülyeséget beszélsz, akkor miért gondolod azt mégis, hogy neked van igazad? "


Hol van az a 100 ember :D ? Amúgy ha keresek 100 embert,aki hisz a medvedisznóemberben, és én nem, akkor létezik a medvedisznóember? Istenem...


"Ez szörnyű. Nagyon durva terrorban éltek"


Mondom én :D Semmit nem tudsz írni erre, mert csak a gyűlölet motivál. Ha nők főznek, el vannak nyomva, segítség, de ha a férfiakat nem engedik nyugdíjba úgy,mint a nőket, akkor nincs itt kérem semmi gond. A kettős mércére pontosan magad vagy a legjobb példa, lehet magaddal kéne vitatkoznod.


"És miért halnak korábban? Mert nem járnak orvoshoz, mert azt hiszik, sérthetetlenek."


Nem mintha nem szoktam volna már meg a logikátlanságod, de most ismét felhívom a figyelmedet egy aprócska tényre. A férfiak annak ellenére, hogy korábban halnak, többet kell dolgozniuk a nyugdíjért, nem jár semmilyen kedvezmény. Nemi alapon.


"Amúgy mi akadályozza meg ezeket a szegény, elnyomott férfiakat, hogy orvoshoz menjenek?"


Mennek ők, csak amikor egész életükben a kemény fizikai munkát végezték és nem egy irodában lógatták egész nap a lábukat, akkor az eléggé lerövidíti az életkort, hiába az orvostudomány. Ennyit azér tudhatnál, nem kell orvosnak lenni.


"Jó, hogy már nem gyerekeket küldenek a frontra harcolni. Nyilván azok maradnak ott, akik fizikailag erősebbek. A nők ilyenkor a betegeket ápolták, nemcsak malmoztak. "


Újabb kognitív disszonancia. Egyszer ugyanolyan erősek, máskor meg nem erősek,ezért őket kell menteni. Ráadásul milyen kedvesek a férfiak, hogy gondolnak erre is, micsoda elnyomás már :D


"Én pl nem szeretem, ha fizetnek nekem és ma már egyre többen vannak így. "


Hát persze, te viszed randizni a nőket és nem a férfiak, uramatyám.


"Ezt a pofonos dolgot te most komolyan megkérdezted? "


Na mi van, erre sem tudsz mit írni? Egy nőnek lehet pofozkodni és ez teljesen elfogadott. Hol van itt az elnyomás? :D Meg ne pukkadj az erőlködésben, hogy nem találsz.

2014. jún. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/111 anonim ***** válasza:

Én egyébként azért gondolom, hogy több a teher a nőkőn, mert most egy átmenetben van a közép-kelet-eu-i társadalom. Sok szempontból még megvan a hagyományos családmodell, de már a fejlett nyugati minták is megjeelnnek. És a baj az, h a nők túlvállalják magukat.


Dolgozniuk kell, mert nem túl jó a gazdasági helyzet, és nem kanyi munkát, hanem fárasztót. Tehát itt a nyugati minta, ahol a nő is dolgozik.


Viszont, még mindig megvan a régi családmodell, hogy a nő szül, gyereket nevel és viszi a háztartást.


Tehát, míg a férfiaknak csak dolgozni kell, addig a nőnek dolgozni, gyereket nevelni és háztartást vezetni.


Mondjuk én pont nem érzem úgy,hogy több rajtam a teher, nade nincs is gyerekem, meg nem is lesz (de ez nem ide tartozik). De tény és való, hogy a vőlegényemmel minden hézimunkát megosztunk. Ráadásul, mivel én dolgozom többet, ezért inkább ő viszi a háztartást. Szerintem a megfelelő társat kell megtalálni, sé akkor nics baj.


Szerény véleményem szerint, az itt őrjöngő abberráltaknak pedig az a problémájuk, hogy teljesen középszerűek.Valószínűleg még kiskorukban lehetett a környezetükben egy sikeresebb lány, aki tehetségesebb/okosabb volt mint ők, és mivel saját középszerűségüket nehéz lett volna elfogadniuk (az önkritikához is kell egy bizonyos fokú intelligenica), íyg egyszerább volt a nem létező elpjogaira fogni saját sikertelenségüket. Ennyi, szívből sajnálom őket. Sz@r lehet így élni. :)

2014. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/111 A kérdező kommentje:

"Ez a tipikus HP mentalitás, hogy a nőnek nagyon rossz, a férfinak meg bírnia kell a lenézést"


A nők sokkal több lenézést kapnak, ha elfelejtenek elmosogatni, mint te, amikor a patádra ejted a villáskulcsot.


"Hol van az a 100 ember :D"


Te melyik bolygón élsz?:D


"Mondom én :D Semmit nem tudsz írni erre, mert csak a gyűlölet motivál."


Azért nem ír senki semmit a válaszaitokra, mert hülyeségeket írsz, amikhez foggal körömmel ragaszkodsz.


"A férfiak annak ellenére, hogy korábban halnak, többet kell dolgozniuk a nyugdíjért, nem jár semmilyen kedvezmény. Nemi alapon."


A nők többet dolgoznak, csak nem hivatalosan, hanem otthon, második műszakban, miközben a szegíny, elnyomott férfiak bámulják a tévét - legalábbis a kevésbé intelligens fajta.


"Mennek ők, csak amikor egész életükben a kemény fizikai munkát végezték és nem egy irodában lógatták egész nap a lábukat, akkor az eléggé lerövidíti az életkort, hiába az orvostudomány."


Pont, hogy férfiak vannak jobb munkakörökben, mert ők jutnak feljebb, mert a nőket kinézik, meg elküldik a szülés miatt, meg amúgy is alacsonyabb fizetést kapnak elég sok helyen.


"Hát persze, te viszed randizni a nőket és nem a férfiak, uramatyám."


Kettes lábbuszról még nem hallottál?


"Na mi van, erre sem tudsz mit írni? Egy nőnek lehet pofozkodni és ez teljesen elfogadott. Hol van itt az elnyomás? :D Meg ne pukkadj az erőlködésben, hogy nem találsz."


Ezt a sűrű sötétséget...:D Ha egy 40 kilós nő megüt, attól nem lesz bajod. De ha egy 180 centis férfi, akkor lehet, kitörik a nyakad. Na, kapisgálod már?

2014. jún. 16. 22:38
 110/111 A kérdező kommentje:
108 Csak jó kérdés, hogy mikor fog végre végbemenni ez a változás az értékrendekben, mert ez így se jó.
2014. jún. 16. 22:39
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!