Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavar sok embert az...

Miért zavar sok embert az hogy nem dolgozom és a férjem tart el?

Figyelt kérdés

Ha megyek valahová és megkérdezik mit dolgozom és azt válaszolom hogy semmit mindig meglepődnek.


Házasságom előtt is így volt. Párom az rég külföldön dolgozik. Házasságom előtt is kaptam autót azt veszek/vettem amit akartam.


Egyrészt meg tehetjük másrészt van egy ok amiért inkább kímélni kell engem. Ez sokakat zavar és nem értem miért.


2014. máj. 29. 12:28
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/132 anonim ***** válasza:
13%

de most mit vártál?

de dolgozol, idejössz, ahol -ha beleolvastál volna- ez nem módi, és dicsekszel - de de azt teszed-

örülj hogy nem kell dolgoznod, csinálj vmi hasznosat

2014. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/132 anonim ***** válasza:
79%

Engem, csak akkor zavarnak az ilyen nők, mint te, amikor véget ér a rózsaszín álom, és engem is megkeresnek a nyomorukkal.

Sajnos a családban is van ilyen, egész életében annyi volt a max munka, amit elvégzett, hogy főzött a férjére, kimosta a szaros gatyáit, most meg, hogy lebetegedett az idős férj, esett a színvonal, keresztanyám meg kivan, hogy ő miért nem kap normális nyugdíjat. Miért kapna? Még azt sem lehet mondani, hogy a gyerekek miatt volt otthon, egy sincs nekik.

A másik nő, meg kb 3 hete keresett meg azzal, hogy vegyen fel hozzánk dolgozni. 8 vagy 9 évig voltak házasok, most a férje lelépett, kérdeztem, hogy mivel foglalkozott, persze semmit nem tudott rá mondani. És még én vagyok a rossz, kibeszél a környéken, mert nem segítek rajta. Mégis minek kellene nekem egy olyan ember az irodára, aki remek pitéket tud sütni ugyan, és biztos ki tudja mosni a foltot a férfiak alsógatyájából, de fogalma nincs róla amúgy, hogy mi az a pályázatírás?

Felőlem mindenki úgy felelőtlen, ahogy neki tetszik, csak aztán nem elvárni másoktól, hogy majd ők is Teréz anyut játszanak.

Nekem nagyobb biztonság, hogy felépítettem a kis cégem, nem hatalmas, nem keresek milliókat havonta, de magamra támaszkodok. Jah és sokat dolgoztam érte, hogy ide eljussak, volt amikor a napi 24 óra is kevés volt, de most már magam osztom be az időmet, a határidőket leszámítva nem bolondulok bele a stresszbe. Viszont abba sem fogok belebolondulni, hogy évekig főztem valakire, aki elhagy most egy fiatalabb husiért, én meg ott állok nulla tapasztalattal, semmi pénzzel.

Úgyhogy még egyszer hangsúlyozom, engem egészen addig nem zavarnak az ilyen nők, amíg nem nálam és a többi dolgozó embernél kopogtatnak, hogy húzzunk ki benneteket a trutyiból. Mert lehet neked saját házad, ha dobbant a férjed, akkor bizony a rezsi nem lesz abból kifizetve, hogy eddig te tartottad rendbe a gat

2014. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/132 anonim ***** válasza:
52%

Olvasd már el mégegyszer! Én nem írtam, hogy lenézlek, hanem mások! De tudod mit? Mostmár igen, lenézlek, mert buta vagy! :)

Panasznap van, és nincs senki, ráérek! :)

2014. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/132 anonim ***** válasza:
39%
Itt ezen az oldalon ne csodálkozz ezen, sokan beleszőnek a történetbe olyat, ami nincs is, csak az agyukban létezik. Ti tudjátok hogy éltek, hogy jó nektek, ha bármi probléma esetén sem lennél gondban azzal, hogy nem dolgozol és nincs tapasztalatod, akkor nem kell senkivel foglalkozni és felhúzni magad.
2014. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/132 anonim ***** válasza:
31%

"Holott, ha azt nézem más is lefekszik a férjével aki dolgozik akkor ennyi erővel ő is az! "


Másnak vele él a férje, egy életközösségben, így feltételezhetően beszélgetnek, programokat szerveznek, ÉLNEK együtt, nem pedig csak az egyik pénzt termel, mint nálatok, és szexuális szolgáltatásokért cserébe átnyújtja a szolgáltatónak (neked).


Az se nem kapcsolat, se nem házasság, amiben ti (külön) éltek.

2014. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/132 Őszödi Ferenc ***** válasza:
71%
Le lehet pontozni, attól még igaz: a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy te otthon vagy, és nem dolgozol. De ha az urad egyszer elzárja a pénzcsapot, akkor lesz ám sírás-rívás.
2014. máj. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/132 anonim ***** válasza:
56%

Biztos nem zavar senkit, csak talán lenéznek téged emiatt.

Meg talán meglepő a számukra, mert nem illesz bele ebbe a szerepbe úgy, ahogy az emberek elképzelik a kitartott nőket.

Talán nem vagy egy szépség, nem vagy intelligens, nem húzol magad után 2-3 gyereket, vagyis talán nem értik, mivel szolgálsz rá arra, hogy valaki eltart. Vagyis nem nézik ki ezt belőled......

Amiért kímélni kell téged, az esetleg pszichológiai dolog? Mert úgy érteném, miért panaszkodsz/dicsekszel itt a semmiért. Mert szerintem egyikre sincs okod.

2014. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/132 anonim ***** válasza:
61%

Az hogy van, hogy az ilyen kérdezők mindig nagyon durván alpári stílusban nyilvánulnak meg a kommentjeikben, és kiderül, hogy olyan buták, mint a föld?


Ez akkor azt bizonyítja, hogy nem a szellemi munkát végző, okos emberek mennek el htb-nek? És ha ezt feltesszük, akkor valahol érthető, hogy egy gyári munkás inkább választja az otthonülést, mint a szalag melletti munkát.


Persze ettől még szerintem is gáz, csak nem kell azt feltételezni, hogy a htb-k 15 diplomás, intelligens, okos emberek. És neeem, nem azt mondom ezzel, hogy aki nem képezte magát, az hülye, hanem a kérdező stílusából már lehet tudni...És igen, biztosan akad majd valaki, aki orvosit végzett, de most otthon takarít, lehet kommentelni...

2014. máj. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/132 A kérdező kommentje:

Amiért kímélni kell téged, az esetleg pszichológiai dolog? Igen kitaláltad! -.-' Nem, képzeld!



Utolsó! Én lennék az alpári????? Szerintem nem, feltettem egy kérdést, többen nekem támadták, ők csúnya szóval illettek...bár én még ezután sem. Na ezért volnék alpári??



Egyébként olvastam egy választ arról hogy EZ NEM SZERELMI HÁZASSÁG..... Nocsak.... gyerekkori szerelem a miénk! Még mindig tart a szerelem hála Istennek.

Képzeljétek, nem is gondolnátok de amikor megismerkedtünk nem volt pénze a páromnak, és utána még több évig nem volt. Voltak apróbb munkái de nem volt egy gazdag alak... ahogy most sem az. Természetesen nem a pénzéért szeretem.

Nagyon boldogak vagyunk, látszik is ebből, és egyébként fiatal is vagyok, nem késtem még le semmiről. Tanulok, olyan dolgot ami érdekel a másik szakmámmal pálya kezdőnek számítok, amit sajnos nem szeretek, és az a dolog annyira nehéz hogy erőltethetem meg benne magam, mert az komoly kockázattal jár.

Lényeges információ hogy a koromat sem kérdezte meg senki,... :)

2014. máj. 29. 14:22
 70/132 anonim ***** válasza:
74%

Beleolvastam néhány válaszba és igazából sok arról szól, hogy miért nem jó így.

Azt értem én, hogy nagyon sokan úgy gondolják, hogy ők nem szeretnének így élni, ők nem csinálnák így, teljesen más elképzeléseik vannak, stb.

Értem, hogy nagyon sok embernek teljesen más a témáról a véleménye, mint a kérdezőnek és jogosan meg is tudja indokolni.


De azt az egyet egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogy sokakat tényleg miért ZAVAR, hogy egy vadidegen nő nem dolgozik és a férje tartja el? Tényleg én is tapasztaltam, hogy néhányan az ilyen nőt azonnal támadják. Miért? Ha ő és a családja így döntött, akkor mi a túró köze van bárki másnak hozzá, meg honnan veszi a jogot, hogy ítélkezzen felette?


Engem már azért támadtak sokan anno, mert jó ideig nem találtam munkát. Egy helyen lett volna, de az annyira megerőltető és olyan egészségtelen volt, hogy a férjemmel úgy döntöttünk, hogy várunk még, hátha lesz valami jobb, mert nem éri meg, hogy kockáztassam az egészségem és azért még nem úgy állunk, hogy rá legyünk kényszerülve.

Sokan erre egyből olyan lekezelőek lettek velem (hozzáteszem olyanok, akiknek nem sok köze volt az életemhez), hogy lusta vagyok, válogatok, csak a kifogásokat keresem, stb.

Hozzátenném, még csak segélyt, vagy ilyesmit sem kaptam abban az időben, hogy az állam pénzén "élősködtem" volna.


Szerintem aki akar hibát találni, az bárki életében talál, de miért kell bántani a másikat azért, amivel ugyan nem ártanak nekünk?


Én is látok sokszor olyat, hogy azt gondolom: én nem így csinálnám, de nem piszkálok érte senkit, mert egy felnőtt ember, vagy egy család majd eldönti, hogy a jó nekik, hadd ne én döntsem már el.

2014. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!