Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavar sok embert az...

Miért zavar sok embert az hogy nem dolgozom és a férjem tart el?

Figyelt kérdés

Ha megyek valahová és megkérdezik mit dolgozom és azt válaszolom hogy semmit mindig meglepődnek.


Házasságom előtt is így volt. Párom az rég külföldön dolgozik. Házasságom előtt is kaptam autót azt veszek/vettem amit akartam.


Egyrészt meg tehetjük másrészt van egy ok amiért inkább kímélni kell engem. Ez sokakat zavar és nem értem miért.


2014. máj. 29. 12:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/132 anonim ***** válasza:
92%

Azért egy SZERELMI házasságban élő nőre/feleségre/anyára azt mondani, hogy prosti, nagyon nagy primitívségre vall. Még akkor is, ha nincs túl sok dolga otthon, hát még ha több gyerek van, nagy a ház, kertet művel, állatokat lát el stb., és a FÉRJNEK is így felel meg.

A sok ítélkező talán minden házba/házasságba tökéletesen belelát, hogy ennyire bunkó, trágár megnyilvánulásra is feljogosítva érzi magát?

2014. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/132 anonim ***** válasza:
71%

#14 vagyok


Kedves #17, teljesen igazad van abban, hogy unalmas lenne csak a házimunka. De ehhez két dolgot fűznék hozzá. Az egyik, hogy emberi igény, hogy a környezetünk tiszta legyen. Ugyanúgy, mint a testünk. Ugye te sem érzed magad rabszolgának, amiért minden nap letusolsz/fürdesz.


Hidd el, hogy az a rabszolga, aki a házimunka mellett éhbérér dolgozik egy kapitalista multinak.


A másik: a házimunka mellett marad idő és energia tanulni, sportolni, barátnőkkel összejárni, elmenni könyvtárba, múzeumba, moziba, stb.. Szóval egyáltalán nem unalmas.

2014. máj. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/132 anonim ***** válasza:
20%
* fél 5-re, na...
2014. máj. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/132 anonim ***** válasza:
22%
31: írta valahol, hogy SZERELMI házasság? Nem. Naugye.
2014. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/132 anonim ***** válasza:
84%
De azt sem írta, hogy a pénz miatt van a férjével, ugyebár...
2014. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/132 anonim ***** válasza:
58%

Na ja, de regen nem volt automata mosogep es kezzel mostak, a szakadt ruhat nem kidobtak megvarttak, a haz korul dolgoztak a mezon es allatokat tartottak, otthon sutottek a kenyeret es tehenet fejtek.

Es regen is dolgoztak a nok, pl. ugye voltak mosonom akik..


Nekem nincs bajom azokkal akik nem dolgozznak sot valahogy csodalom is oket, hogy nem unatkoznak es nem erzik feleslegesnek magukat. Eltudjak foglallni magukat ugy hogy ne unatkozzanak es nem ereznek lelkiismeretfurdalast hogy a ferjuk azert hajt hogy neki ne kelljen

2014. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/132 anonim ***** válasza:
55%

én sportolok 8 óra meló után, barátnőkkel is csak utána tudok találkozni mivel ők is ilyen bolondok és dolgoznak

meló után takarítok, mosok, főzök - amit kell

és mellette nyelvet tanulok

és ez mind belefér az időmbe

2014. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/132 anonim ***** válasza:
91%
engem addig nem zavar, amíg nem sznob módon viselkedsz velem... :D
2014. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/132 anonim ***** válasza:
37%

Egyedül rád és a férjedre tartozik, másnak köze nincs hozzá. Ha te képes vagy így tükörbe nézni, a férjed meg örömmel pénzzel, akkor mégis mi baj ezzel??? Ti ügyetek.


Az már más kérdés, hogy én a helyedben nem érezném így túl jól magam. A férjed helyében meg nem adnék egy vasat se, ha semmit nem csinálsz. De mivel én nem te vagyok és nem is a férjed, így tök mindegy, mit csináltok.


Más az értékrendünk. Te élvezed a semmittevést, a férjed cserébe megkap a pénzéért. Inkább megvesz téged a férjed a sok pénzével, mint hogy egyedül legyen, ha másképp nem kap nőt, te meg inkább vagy vele, mint olyannak, aki mellett dolgoznod kellene. Tökéletesen kiegészítitek egymást.

Aki irigyli, az kövesse a példádat! Aki nem tartja jónak, az ne kövesse!

2014. máj. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/132 anonim ***** válasza:
61%

Én férfi vagyok és egyszer egy továbbképzés miatt voltam otthon 2 hónapot kvazi ugyanolyan státuszban mint egy kitartott nő.


Nos napi 10 órat aludtam,heti 6x jartom edzeni/vasarolni,hazimunkat végeztem,kertben dolgoztam és főztem..és még így is volt napi atlag 6-8 szabad órám.


Engem nem érdekel más életstílusa de nem tudom elképzelni mit csinál évekig egy kitartott nő ennyi idővel,valamint zavar ha ezt ugyanúgy munkának állítja be,mert otthon takarítgatni az nagyon nem munka. (Ha gyerek van akkor mas a helyzet)

2014. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!