Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavar sok embert az...

Miért zavar sok embert az hogy nem dolgozom és a férjem tart el?

Figyelt kérdés

Ha megyek valahová és megkérdezik mit dolgozom és azt válaszolom hogy semmit mindig meglepődnek.


Házasságom előtt is így volt. Párom az rég külföldön dolgozik. Házasságom előtt is kaptam autót azt veszek/vettem amit akartam.


Egyrészt meg tehetjük másrészt van egy ok amiért inkább kímélni kell engem. Ez sokakat zavar és nem értem miért.


2014. máj. 29. 12:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/132 anonim ***** válasza:
94%
Az egy dolog, hogy mások mit gondolnak róla, de miért zavarja őket? Miért baj, ha másnak jó?
2014. máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/132 anonim ***** válasza:
58%

Már rengeteg ilyen kérdést kiírtak, ha lenne eszed, előbb utána olvastál volna, nem pedig egyből kiírsz egy kérdést.

Másrészt, nézz körbe Magyarországon, és megérted...

Mielőtt jönne valaki: nem, nem irigykedek, sosem akarok kitartott lenni, önálló, biztos életet akarok élni.

2014. máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/132 anonim ***** válasza:
56%

Én is háztartásbeli vagyok, és nem érzem magam kitartottnak.

Eredetileg a nő feladata a család összetartása, és az otthon melegének megteremtése.


Az előző férjem mellett dolgoztam, és nem volt semmi időnk egymásra. Ha volt is szabadidőm, akkor a házimunka vette el az időmet. Ha pedig végeztem mindennel, akkor energiám nem maradt.


Most, amig a férjem dolgozik, megcsinálok mindent, és ha hazajön, akkor egymáséi vagyunk.


Sajnálom, hogy sokak ezt dicsekvésnek veszik, holott ez lenne a normális.


Nézzétek meg a dolgozó nőket, akik a korán keléstől, stressztől 10-15-tel többnek néznek ki a koruknál. Aztán egy csomó pénzt otthagynak a kozmetikusnál.


A legjobb kozmetikum a kiegyensúlyozottság, stresszmentesség, boldogság.

2014. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/132 A kérdező kommentje:

Régen sem dolgoztak a nők! Mégsem voltak kitartottak! Egyébként nem otthon ülök hanem tanulok. Ha a férjem hetente haza jön akkor főzök neki sokat,alapokat rakok neki oda stb.


Köszönöm a válaszokat

2014. máj. 29. 12:40
 15/132 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ne foglalkozz velük. Nálunk pl. pont hogy én keresek többet (nő vagyok), de mivel vállalkozó vagyok, és nincs fixen egy munkahelyem, hanem nagyon sok mindent otthonról intézek, szinte mindenki úgy gondolja, hogy én nem keresek semmit és a párom tart el.

Aztán sutyorognak a hátam mögött mindent.

2014. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/132 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem zavarja őket, inkább azért lepődnek meg, hogy hogy bírod. Én meghalnék, ha nem lenne feladatom, munkám. Ettől érzem magamat hasznosnak. Mondjuk én itthon dolgozom, de nagyon betartom a határidőket és imádok minden új kihívást. Akkor érzem, hogy élek, ha pörgés van munkafronton. Másképp halálra unnám magamat. Engem nem elégít ki a kerti munka és a takarítás, főzés, attól inkább érzem magamat rabszolgának, mint nőnek. De az a jó, hogy nem vagyunk egyformák, ha te így is bírod, akkor az jó.
2014. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/132 anonim ***** válasza:
16%

10-es,

Pl. Dubai-ban vannak luxus prostik, de ok M.O-on modellek, celebek.

Egy feleseg prosti, mert nem dolgozik, nem muszaj neki, hogy ehessen, sot lehet, hogy ferj akkor se varna el, hogy 6-ra rohanjjon a szalagra, ha nem is lenne tul sok a tejbe apritani.

Juj, de jo, hogy nem M.O-on elek, nemm hallgatom ezeket a begyopesedett nezeteket.

2014. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/132 anonim válasza:
60%
Nem olyan régen ez volt a normális. Szerintem a többiek meg irigyek mint az állat hogy ezt nem tehetik meg :D
2014. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/132 anonim ***** válasza:
55%

jaj vártam a mindent megcsinálok mire párpom hazajön dumát.

mert egy dolgozó nő, ugye nem főz/mos/takarít, nem megy a patakhoz szaros gatyákat mosni, hanem beteszi egy gépbe, 1 óra és tiszta (és száraz is lehet).

aki a házimunkára büszke, annak van aztán sekélyes élete.

szerintem dolgozni jó, mert ad dolgokat, nem csak pénzt, hanem tartást, nem várom, hogy a párom odaadja a hitelkártyát szexért meg vacsiért cserébe

2014. máj. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/132 anonim ***** válasza:
82%
Max Amerikában vagy Angliában. Magyarországon a nők régen is dolgoztak: kijártak a földekre, ellátták az állatokat, főztek, mostak takarítottak, gyereket neveltek. Sőt, a háború ideje alatt még gyárakban is dolgoztak. Nem tudom, honnan veszitek ezt az idealista felfogást. Ez a "nők régen is otthon voltak" csak az elmúlt pár évtizedben lett divatos.
2014. máj. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!