Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem zavar, hogy szegények...

Nem zavar, hogy szegények vagyunk mert?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkoromban átlag alatt éltünk a családommal. Viszonylag korán tudatosult bennem a helyzetünk, de sosem irigykedtem a tehetősebb osztálytársaimra, pedig volt belőlük bőven. Mindig bíztam benne, hogy később jobb lesz.

Apukám egész gyerekkoromban bántalmazott lelkileg/fizikailag, főként az bántotta, hogy nincs semmink, csak így tudta levezetni. Amikor suliban kolis voltam, már tényleg megtapasztaltam, milyen, ha nincs (azt hittem, az otthoni helyzetnél már nem lesz lejjebb), amikor az 50Ft-s buszjegyet nem tudtam megvenni haza az iskolából, vagy mikor az egyik tanárom adott pénzt ételre.

Még ekkor is abban bíztam, hogy idővel jobb lesz.

Összeköltöztem a barátommal, így sikerült az otthoni terrorból elkerülnöm (apukám még jóval 18 éves korom után is embertelenül bánt velem).

Jól indultak a dolgaink, teli voltunk tervekkel mind a ketten, de sajnos itt maradtunk ideiglenesen munka nélkül egy egyszobás albérletben havi 60.000Ft/hó-ból. Engem az anyukám és a nagymamám havonta felváltva segít anyagilag (6000Ft), így a saját szükségleteimet abból fedezem.

Mások azt hiszik, hogy milyen rossz nekem, a mamám is mindig azzal hív fel, van e mit ennünk épp, anyukám, azzal, tudok e néha napján ezt-azt venni magamnak (az első általában igen, a második szinte soha, csak alapszükségletek).

Egy barátnőm is mondta, hogy elnézve engem nagyon rám férne pár új ruha (jelenleg épp a régieket alakítom át), de valahogy ez engem annyira nem köt le. Mindig tiszta vagyok és igényes, a ruháról meg ha szépen mossák, nem rí le, hogy épp 6 éves vagy 6 hónapos.

Annyira nagy hatással van rám, hogy végre békében élek, senki nem terrorizál, szeret a párom, hogy abszolút nem bánt, hogy csak egy nadrágom van, vagy hogy semmit sem tudok megengedni magamnak. A szegénységet már megszoktam, hiszek benne, hogy ha teszünk érte, egy nap úgyis jobb lesz, de nagyon jó hatással van rám, hogy senki nem bántalmaz.


Élt esetleg más is át hasonlót?


L


2014. máj. 24. 22:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Most kérdezni is akarsz valamit, vagy csak úgy érezted, dicsekedned kell az életeddel? Ezt nincs kinek elmondanod a környezetedben?
2014. máj. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Csak örülök az életemnek, és kíváncsi vagyok, van e más is így :)
2014. máj. 24. 23:04
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Első hozzászólónak elég frusztrált lehet az élete...

Én nem voltam ilyen helyzetben, de kívánom, hogy maradj meg ilyennek!:)

2014. máj. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

En is igy voltam, apam terrorizalt, aztan a ferjem, most meg itt vagyok elvaltan, 38 évesen es egy gyerekkel , penzt erösen beosztva kell elni, megis elegedett vagyok, senki nem erti, hogy lehetek tars nelkul boldog, milyen beteg dolog az már.

Nekem a nyugalom mindent meger!

Ha tudom h egy vajaskenyeret eszem, akkor is nyugtom/ nyugtunk van. Ezt csak az erti , aki atelte mar.

Amig házas voltam sajnaltak, szegeny asszony , hogy bannak vele, miutan elváltam , azert sajnaltak mert elvalt vagyok!

Gyerekként sajnaltak volna , ha tudtak volna mi folyik otthon

Most nekem igy a legjobb sajnos

Lehet sajnalni

Örulök h most jol vagy. Isten segitsen !

Nekem a magany jött be csak

2014. máj. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
3-as, kedves dolog volt tőled, hogy azt kívántad, maradjon a kérdező ilyen szegény, mint most...
2014. máj. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Kedves 2. és 3. válaszoló :)


Neked pedig kitartást, Kedves 3-as, minden rendbe jön majd, csak hinni kell benne :)


Nem, kedves 73%-os, kettes úgy értette, maradjak pozitív.


(a saját hozzászólásaim nem számoltam bele)

2014. máj. 24. 23:25
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
Majd fog zavarni, nyugi. AMint elmúlik a fiúddal a kezdeti mámor, és elkezditek marni egymást azon, hogy miért megint májkrémes kenyér van :)
2014. máj. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azon majd ráérek akkor aggódni, ha eljön, kedves utolsó.
2014. máj. 24. 23:30
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Bennem csak pár kérdés fogalmazódott meg, ha túl személyesek, nem kell rá válaszolni.

Mit jelent az, hogy ideiglenesen?

Az a 60.000 honnan jön?

Gondolom, nem ketten kerestek ennyit. A másik fél miért nem dolgozik?


Az rendben van, hogy megszoktad a szegénységet, és téged nem zavar. Mi a helyzet a pároddal?

Így nem lehet hosszú távon élni, akkor sem, ha nem zavar. Az embernek törekedni kell a jobbra, és nem elégedhet meg azzal, hogy nem a híd alatt lakik és van mit ennie.

Gyereket nem akarsz/akartok? Azt szeretnéd, hogy ő is ugyanúgy nőjön fel, mint te? Lehet, hogy te magát a szegénység tényét kedves odaadással tűrted mint egy szegény nővér, de ez nincs mindig így. És erre egy szülő sem építhet, a gyerekeinek a lehető legjobbat kell adnia.

2014. máj. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

AZért annyira nincs minek örülnöd.


Nem is értem a kérdést.


Mert gyerekkorodban sérültél, már csak annyi elég neked, hogy ne bántsanak? Nme kell túl anyagiasnak lenni, de azért az sem túl happy, amit leírsz.

2014. máj. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!