Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te párod cigizik? Mennyire...

A te párod cigizik? Mennyire zavar?

Figyelt kérdés
én soha életemben nem szívtam el egy szálat sem ő régen dohányzott. Most már kb 2 éve h csak alkalmanként, ami heti 2-3at jelenthet de nem tudom pontosan. Rengeteg vitánk volt ebből, mert engem nagyon zavar h képtelen letenni és a végén már oda jutottunk egy nagy veszekedéskor h közöltem mostantól nem szólok egy szót se róla. Akkor közölte h ígéri h megpróbál tényleg teljesen leszokni, már azon az estén mikor haverokkal összegyűltünk jött, h rá akar gyújtani. Mondtam h tőlem ne várjon engedélyre, nem vagyok az anyja, csak azt akarja h én mondjam h "szabad" és akkor nem lesz lelkiismeret furdalása?! Azóta eltelt pár hét és tudom h kb ugyanannyira gyakran cigizik, mint az ígérete előtt. Ez engem nagyon megbánt, minek ígérte meg, nem mondok már egy szót se, de úgy érzem h megalázó h hazudott, és ha csak meglátom a közelében a cigisdobozt elfut a düh, h a képembe hazudott és meg se próbálja. Ez bánt, már nem is a hülye cigizés, hanem az üres ígérgetés. Én reagálom túl? Ha igen, akkor adnátok tanácsokat(nem lehülyézve) h h értessem meg magammal is h ez nem olyan gáz, mint ahogy nekem esik?
2014. márc. 30. 10:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon zavar.

De megoldjuk.

2014. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%
Ez egy szenvedélybetegség, nem tudja ő sem olyan könnyen abbahagyni, mint pl. a szalámievést. Akkor van esélye leszokni, ha szakember segítségét kérni. Mindazonáltal megértem, hogy zavar, általában a nem dohányzók nehezen viselik a füstöt. Én is "mondtam már le" srácokról azért, mert dohányosok voltak (én meg asztmás, szóval nem jó kombináció).
2014. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
másfél éve vagyunk együtt, azóta ez megy. Van h hetekig nem szív. Tudom h nem függő a nikotintól, de azt is h bizonyos helyzetekben(főleg ha alkoholt fogyaszt vagy ideges) akkor neki KELL az az érzés. Én ezt nem tudom felfogni, mert azt érzem ezáltal h gyenge nemet mondani rá. Félek h ezek a parttalan viták a kapcsolatunkat teljesen tönrke teszik, mert azt érzem h nem tudok bízni benne hisz megígérte és tojik rá
2014. márc. 30. 11:04
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Ő dohányzik, én nem. Engem nem zavar, hisz így ismertem meg. Tudtam, hogy dohányzik. Nem is értelek! Ha ennyire zava, miért jöttél vele össze? Mit szólnál, ha Őt meg az zavarná, hogy Te nem dohányzol és emiatt veszekedne veled, hogy változz meg! Nem értem az olyan embereket, mint amilyen Te is vagy! Ha idomítai akarsz, akkor vegyél egy kutyát!
2014. márc. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%

H előtted is cigizett, és téged zavar akkor minek kellett összejönni? Ezt sose értettem, ha nem szereted hogy valakinek van egy olyan dolga amiből nehéz kijönni (lásd. szenvedély betegség), vagy nem is akar kijönni, akkor ott elég nehéz akkor most keresztes lovagként felvenni a harcot ellene (ééés felesleges is)


Ha egyáltalán nem akarja letenni a cigit vagy nincs meg a kellő elhatározása hozzá, és te hisztizel rajta (elnézést a megfogalmazásért, de más tényleg nem jut eszembe) akkor ezzel az üres ígérettel neked is próbál megfelelni, de nem tud/nem akar.


Elég sok ilyen kérdés van itt, és legtöbbször amíg maga a függő nem határozza el magát, hogy akkor most leteszem és kész (ami rettentő nehéz) akkor ott aztán lehet pattogni, de nem lesz semmi belőle.

2014. márc. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%
Kerdezo, a parod koca dohanyos volt mikor megismerted. Megis osszealltal vele, es meg mindig vele vagy. A kerdes az, hogy miert. Nincs jogod uvoltozni vele, akkor elfogadtad ahogy volt. 2-3 szal nem a vilag vege. Biztos neked is vannak vagy legalabb egy szokasod ami oneki se tetszik nagyon, de lenyeli.
2014. márc. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

kihagytam egy mondatérszt elnézést:


"Ezt sose értettem, ha nem szereted hogy valakinek van egy olyan dolga amiből nehéz kijönni (lásd. szenvedély betegség), vagy nem is akar kijönni, akkor minek vele és össze jönni? Mert akkor ott elég nehéz keresztes lovagként felvenni a harcot ellene (ééés felesleges is)"


Így hangozz volna helyesen

2014. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
Ha már dohányzott amikor megismerted, akkor így fogadtad el. Arra sosem lehet alapozni hogy "na, majd én megváltoztatom". Kérdésedre válaszolva a férjem cigizik, de nem zavar mert én is dohányzom.
2014. márc. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Dohányzik, de nem zavar. A ház elé megy ki dohányozni, a lakásban sose gyújt rá.
2014. márc. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
amikor összejöttünk hónapokig nem dohányzott és én csak arról tudtam , h régebben cigizett. Pár hónappal később kezdte újra
2014. márc. 30. 11:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!