Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te párod cigizik? Mennyire...

A te párod cigizik? Mennyire zavar?

Figyelt kérdés
én soha életemben nem szívtam el egy szálat sem ő régen dohányzott. Most már kb 2 éve h csak alkalmanként, ami heti 2-3at jelenthet de nem tudom pontosan. Rengeteg vitánk volt ebből, mert engem nagyon zavar h képtelen letenni és a végén már oda jutottunk egy nagy veszekedéskor h közöltem mostantól nem szólok egy szót se róla. Akkor közölte h ígéri h megpróbál tényleg teljesen leszokni, már azon az estén mikor haverokkal összegyűltünk jött, h rá akar gyújtani. Mondtam h tőlem ne várjon engedélyre, nem vagyok az anyja, csak azt akarja h én mondjam h "szabad" és akkor nem lesz lelkiismeret furdalása?! Azóta eltelt pár hét és tudom h kb ugyanannyira gyakran cigizik, mint az ígérete előtt. Ez engem nagyon megbánt, minek ígérte meg, nem mondok már egy szót se, de úgy érzem h megalázó h hazudott, és ha csak meglátom a közelében a cigisdobozt elfut a düh, h a képembe hazudott és meg se próbálja. Ez bánt, már nem is a hülye cigizés, hanem az üres ígérgetés. Én reagálom túl? Ha igen, akkor adnátok tanácsokat(nem lehülyézve) h h értessem meg magammal is h ez nem olyan gáz, mint ahogy nekem esik?
2014. márc. 30. 10:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
23%
Nem reagálod túl. Szar ügy. Mert ha le akarna szokni ,szó nélkül leszokna. A szenvedély betegek mindíg hazudoznak. Ha azt mondja MEGPRÓBÁL leszokni ,annyit jelent hogy csak húzza az időt. Arról már ne is beszéljünk hogy a haveri kör olyan, akkor nem is hagyják hogy abba hagyja. Én azt mondom hogy te ne magaddal értesd meg. Mert ez bizony neki gáz. Hidd el nem soká már napi egy doboz is elmegy. Már ha még nem. Iszonyú büdösek,köhögnek, krákognak, köpködnek. A pénz, az aztán sok megy el rá. Csak napi egy doboz kb. 1000 ft. Évente .????? Nem nehéz kiszámolni. Ezt hidd el, én dohányoztam. Én már napi két doboznál jártam. Több mint tiz éve nem szívom.
2014. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
67%

Dohányzik, nem zavar. Mikor járni kezdtünk is dohányzott, mára már házasok vagyunk.


Mindig az erkélyen vagy a kertben dohányzik, maximum télen -20 fokban nem, akkor a wc-ben és megy utána a szagelszívó és nyitva az ablak, így engem abszolút nem zavar. Egy doboz 2-3 nap alatt megy csak el, de egyébként is tömi, így nem kerül sokba, meg bőven bele is fér a keresetünkbe.


Ha haverok vannak nálunk, szintén kint dohányozhatnak csak.


Nálunk egy kikötés van, de az is az ő részéről (mármint ő gondolkodik így erről): ha gyerekünk lesz, leteszi.

2014. márc. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
52%

Ha par szalat elsziv meloban neha, vagy buliban, nem zavar. Ha erzem rajta, vagy ha velem akarna cigizni, zavarna. En is csak akkor cigizek ha iszom. Amig ez nala is igy van, nem zavar. Ffi vagyok.


Egyebkent nem jarnek egy cigissel, ez nalam kizaro ok. Nem az egeszseg es nem is az anyagiak miatt, csak szimplan budos es beteges egesz nap azt szivni.

2014. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
74%
de az a heti 3 szál miért zavar? ha napi lenne, megérteném. Ennyit igazán tolerálhatnál szerintem. Nem 3dobozzal füstöl el egy nap... még azt se mondhatod, hogy viszi a pénzt, mert ez kábé havi 600ft-ot jelent (3*4 szál az 12, el se megy egy doboz havonta)...
2014. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%
Én és párom is cigiztünk. Amikor teherbe estem, letettem, ő pedig nem. Na akkor éreztem meg, hogy ez mennyire iszonyatosan büdös egy olyan embernek, aki nem szívja. Nem tudtam elviselni! Meg is kértem, hogy mostantól itthon próbáljon meg nem rágyújtani. Azóta sajnos én is visszaszoktam, de most már maximálisan megérte, ha egy nem dohányzó nem akar együtt lenni egy dohányzó emberrel.
2014. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem cigizik és nem zavar, hogy nem csinálja.
2014. márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
67%
Igen, cigizik. Volt, amikor leszokott 8 hónapig, 1 évig elektromos cigije volt, most napi 4-6 szálat elszív. Zavar, mert féltem az egészségét, de mivel így ismertem meg 14 éve, elfogadom. Nem cseszegetem naponta, néha megjegyzem, hogy örülnék neki, ha nem cigizne. Azt is tudom, hogy nehéz lehet letenni, bár én soha nem cigiztem, de legalább nem szív el 1 dobozzal naponta. Kimegy cigizni a ház elé, bent a házban nem gyújt rá.
2014. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
Dohányzott, de mondtam, hogy zavar és letette.
2014. márc. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

heti 2-3 szál cigaretta nem szenvedélybetegség kategória, és szerintem nem is azért nem mond le róla, mert a cigaretta függésben tartja.

én nagyjából úgy vagyok dohányos, mint a párod. csak akkor gyújtok rá, ha barátokkal megiszom egy-két pohár italt, amúgy a hétköznapokon nem szoktam cigizni. de ha a párom azt mondaná, ne gyújtsak rá soha többé, nem tennék eleget a kérésének. mert semmi ráció nincs benne, nem vagyok függő, nem megy rá sem az egészségem, sem a fizetésem arra a heti 2-3 szálra, és normális esetben a kapcsolatom sem, mert nálam ennyi tolerancia alapvető a másikkal szemben. más lenne a helyzet, ha minden nap rágyújtanék, és ezt kifogásolná a párom. de így ez olyan, mintha arra kérne, hogy ne egyek többé hagymás szalonnás rántottát, mert szerinte büdös és egészségtelen. mindkettő igaz, mégse tennék eleget a kérésének, és bizony előfordulna továbbra is, hogy azt reggelizem, márpedig azt mégse állíthatjuk, hogy függésben tart a hagymás szalonnás rántotta. szimplán csak jól esik, és azt tartom normálisnak, hogy ennyit képesnek kell lennünk tolerálni a másikban.

ahogyan azt is abszurdnak tartanám, ha valaki alkoholizmust kiáltana, mert a barátaimmal olykor megiszom egy-két pohár bort valamelyik hétvégi este. nem tudnék lemondani sem két pohár borról, sem a 2-3 szál cigiről, sem a hagymás szalonnás rántottáról, sem az élet egyéb apró, mértéktartó élvezeteiről a párom kedvéért, egyéb nyomós racionális okot nélkülözve, mert egyszerűen nekem nem fér bele ez a korlátozó hozzáállás. (ám pl. ha létezne olyan betegség, és ő épp ebben szenvedne, hogy allergiás rohamot kap a hagyma szagától is, természetesen azonnal lemondanék róla).

a párod csak ott hibázik, hogy nincs elég önismerete és bátorsága ahhoz, hogy mindezt így elmondja neked.

2014. márc. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Frigg ***** válasza:

Nálunk én vagyok a dohányzó fél, de férjemet nem zavarja. Lakásban nem dohányzok, nem szeretem, ha a dolgok beveszik a füstöt. Az udvaron, vagy a garázsban (itt csak akkor, ha havazik/esik, vagy nagyon hideg van) gyújtok rá. Ő néha szivarozik.


De volt olyan párom, aki kifejezetten nem szerette a dohányzást. Így amikor vele voltam, nem gyújtottam rá, vagy ha tudtam, hogy aznap találkozunk, akkor sem.


Mondjuk nem is szívok olyan sokat, egy doboz kihúzza egy hétig általában (régen sokkal többet cigiztem, de már nem esett jól).

Ha babát szeretnénk vállalni majd a későbbiekben, természetesen leteszem a cigit.

És ez tényleg így van: fejben dől el. Lassan 8 éve dohányzok, volt, hogy két hétig nem gyújtottam rá, vagy napokig, de nem olyan elhatározásból, hogy na most végleg, csak próbálgattam a határaimat. Sajnos addig, amíg igazán nem szeretném letenni, amíg el nem határozom magam, hogy na MOST vége, leteszem, nem csak próbálgatom, addig nincs sajnos teljes siker.


23/N

2014. márc. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!